Sari la conținut
Forum Roportal
Primix

Care sunt cei mai buni actori romani?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vechea generatie a fost si va ramane "de aur" . Cei ce vin din urma sunt mult prea putin valorosi. Actorii tineri cu adevarat buni sunt doar cativa in Romania. Probabil si la teatru se intra acum cu spaga...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care credeti ca e cel mai bun actor din vechea generatie si cine ii calca pe urme acum?

[snapbacca]39011[/snapbacca]

Pai parerea mea este ca ambele generatii au cate ceva de invatat una de la cealalta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

actualii actori vor fi si ei considerati "vechea generatie" sau "generatia de aur" probabil......

nu sunt o infocata iubitoare de filme romanesti.....din generatia noua ar fi Tudor Chirila

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Florin Piersic :) .. iar din noua generatie... ma mai gandesc :pee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca amandoua generatii sunt bune.Uite de exemplu abia acum au inceput sila noi serialele de comedie si telenovele sincer mi se par f buni actorii din ele.Si cei din filmele artistiece sunt fbuni.Alexandra Dinu e f buna.Chiar si Oana Zavoranu mi separe buna pentru rolul din Numai iubirea.Eu nu stiu de ce o antipatizeaza atata lume.Ce poate face ..daca asa e rolul ei?Eu zic ca e buna in ceea ce face.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dinica, Rebengiuc, St. Iordache, Mariana Mihut, Tamara Buciuceanu, Draga O. Matei, Doamne sunt o multime. Nu mai vorbesc de cei care nu mai sunt (Caragiu, Pelea, Braila etc.)

Mai tineri? Maia Morgenstern, Victoria Cocias, George Ivascu. Mai sunt, dar nu-mi vin acum in minte. Oricum, mult mai putini decat in vechea garda.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca cel care a deschis topicul ar fi trebuit sa ne spuna mai mult (o sa incep sa cred ca am un fix cu asta :yes: ): care este in opinia lui "generatia tanara"? Eu i-as vedea pe cei care joaca acum in balariile astea de telenovele. Nicoleta Luciu poate fi un exemplu bun de actor prost ;)

Maia Morgenstern se afla (ca varsta) undeva la granita dintre cele doua generatii, dar cu siguranta face parte din "generatia de aur" a lui Amza Pellea, Toma Caragiu, Tamara Buciuceanu etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate ca cel care a deschis topicul ar fi trebuit sa ne spuna mai mult (o sa incep sa cred ca am un fix cu asta :) ): care este in opinia lui "generatia tanara"? Eu i-as vedea pe cei care joaca acum in balariile astea de telenovele. Nicoleta Luciu poate fi un exemplu bun de actor prost ;)

Maia Morgenstern se afla (ca varsta) undeva la granita dintre cele doua generatii, dar cu siguranta face parte din "generatia de aur" a lui Amza Pellea, Toma Caragiu, Tamara Buciuceanu etc.

 

Ariana, Nicoleta Luciu? Topicul era despre actori. :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×