Sari la conținut
Forum Roportal
Crystal_C

Cea mai trista despartire

Postări Recomandate

Am zis ca nu o sa fac niciodata un topic nou aici, am crezut ca nu e cazul.

 

Acum e cazul. :crazy: Sunt in fata unei despartiri iminente si nu stiu cum sa fac fata. Nu am avut niciodata probleme cu despartirile in general, de baieti, de prietene sau prieteni care se mutau in alte orase.

 

In cateva luni sora mea se marita si pleaca ...in acelasi oras; dar pleaca din casa ...si intr-un fel si din viata mea. Va avea o familie si nu o sa mai aiba timp sa ma "dadaceasca" ce mine. :roll: :- :- Care sa-a mai confruntat cu situatii din astea? Sunt egoista? Ciudata?! :blinca: ...ca mie tot mi-e greu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu esti egoista....eu cred ca doar iti iubesti sora foarte mult.Dar trebuie sa intelegi ca ea are o viata a ei.....ea pleaca doar fizic de langa tine,fiindca in inima ei vei ramane mereu..asa ca nu fi trista..vei vedea ca te vei descurca si singura deoarece imi pari a fi o fata isteata... :pee ...

PS:e bine ca doar se muta..eu am trecut prin necazuri mai mari in care o ruda foarte apropiata "sa-a mutat de tot" , daca intelegi ce vreau sa zic....atunci este durerea mai mare... :crazy: :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am zis ca nu o sa fac niciodata un topic nou aici, am crezut ca nu e cazul.

 

Acum e cazul.  :crazy: Sunt in fata unei despartiri iminente si nu stiu cum sa fac fata. Nu am avut niciodata probleme cu despartirile in general, de baieti, de prietene sau prieteni care se mutau in alte orase.

 

In cateva luni sora mea se marita si pleaca ...in acelasi oras; dar pleaca din casa ...si intr-un fel si din viata mea. Va avea o familie si nu o sa mai aiba timp sa ma "dadaceasca" ce mine.  :roll:  :-  :-  Care sa-a mai confruntat cu situatii din astea? Sunt egoista? Ciudata?!  :blinca: ...ca mie tot mi-e greu.

[snapbacca]39001[/snapbacca]

nu te stresa...Veti tine legatura...nu-i nici o tragedie! Ar trebui sa fii vesela, viata merge inainte!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e un capat de tara...mai ales ca nu pleaca nici macar din oras... Pai gandeste-te ca sunt oameni care au fost loviti de tsunami, oameni care au cancer , SIDA, si cate si mai cate...alea sunt necazuri mari de tot . De aceea trebuie sa cauti si partea buna a lucrurilor si vei vedea ca o sa treci mult mai usor...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu esti egoista....eu cred ca doar iti iubesti sora foarte mult...vei vedea ca te vei descurca si singura deoarece imi pari a fi o fata isteata...

[snapbacca]39027[/snapbacca]

Crystiann, Multumesc pentru compliment. :) Stiu ma ca descurc. Numai ca nu sunt obisnuita sa ma fac ca mi-e bine, atunci cand de fapt in sufletul meu nu e "cald si bine". Si asta trebuie sa fac acum.

 

 

nu te stresa...Veti tine legatura...nu-i nici o tragedie! Ar trebui sa fii vesela, viata merge inainte!

[snapbacca]39050[/snapbacca]

Victor, viata mea, de 21 de ani, e numai pe langa ea. "Inainte" nu cunosc nici 2 zile. :"> :roll: Normal ca o sa tin legatura ...cred ca ma mut la ea. :- :">

 

 

Nu e un capat de tara...mai ales ca nu pleaca nici macar din oras... Pai gandeste-te ca sunt oameni care au fost loviti de tsunami, oameni care au cancer , SIDA, si cate si mai cate...alea sunt necazuri mari de tot . De aceea trebuie sa cauti si partea buna a lucrurilor si vei vedea ca o sa treci mult mai usor...

[snapbacca]39059[/snapbacca]

Conte, tu ma faci sa ma simt prost. :"> Stiu ca tu ai dreptate si ca-sa eu egoista, dar uneori simti mai intens ce e in sufletul tau, decat ceea ce banuiesti ca e in al altora, mai ales daca nu te leaga sentimente. Sentimentul de compasiune e puternic, dar nu e mai puternic decat ala care se zbate in inima ta. :- Si eu sufar. :crazy: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crystal, eu imi dau seama ce simti! Am 3 surori care au plecat de acasa fie ca sa-au casatorit fie ca nu!

Intr-o zi toti ne luam zborul pentru a ne construi propria familie! Asta-i viata :-

Complicitatea care ai avut-o cu sora ta ramane....si n-o sa-o mai ai cu nimeni altcineva!

Eu m-am simtit abandonata dupa ce au plecat, pe rand, iar ele simteau ca abandoneaza!

Ne-am iubit foarte mult ca surori(cunosc frati(fete su baieti) care nu au legaturi asa puternice intre ei). Noi chiar fuzionam.!!!

Acum suntem bine desi ne-a fost greu. Ne construim fiecare in felul nostru si ne iubim la fel de mult! :crazy: :roll:

Curaj, totul o sa fie bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu 2 ani si ceva in urma si eu am trecut prin asa ceva, diferenta a fost ca sora-mea a plecat fara sa anunte pe nimeni nimic... am fost luat pe neasteptate. Mi-a fost greu pe moment dar am inceput sa ma obisnuiesc cu situatia. Sunt momente in viata in care trebuie si sa suferim, dar constienti fiind ca asta face parte din decor. Iti doresc sa iti gasesti pana una alta un substitut al sora-tii, o prietena buna sau stiu si eu un prieten -daca inca nu ai- cineva care sa te faca sa umpli plusul de afectivitiune pe care il lasa plecarea surorii tale. Stiu ca nimic nu poate inlocui pe cineva drag, dar merita sa incerci si asta. Cu timpul te vei obisnui chiar daca acum ti se pare imposibil pentru moment. Stiu ca doare si mai ales cat. :uncanw: :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crystal, eu imi dau seama ce simti! Am 3 surori care au plecat de acasa fie ca sa-au casatorit fie ca nu!

Ne-am iubit foarte mult ca surori(cunosc frati(fete su baieti) care nu au legaturi asa puternice intre ei). Noi chiar fuzionam.!!!

Acum suntem bine desi ne-a fost greu. Ne construim fiecare in felul nostru si ne iubim la fel de mult!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare etapa din viata impune o noua treapta de maturizare mai brusca sau nu.Eu am o sora cu care m-am inteles foarte bine.Desi stam in acelasi bloc la doua scari diferenta ne vedem cateodata si la o saptamana, doua.Dar atunci cand ne vedem profitam de fiecare secunda pe care ne-o ofera momentul.Ea lucreaza la o firma particulara si vine numai seara tarziu demontata si nu mai are putere decat sa manace sa mai faca strictul necesar prin casa si apoi sa se arunce in pat.Viata va fura si durerea incetul cu incetul se dilueaza(nu spun ca trece).Apar intamplari noi si cu cat veti avea mai multe sa va povestiti cu atat relatia voastra va fi din ce in ce mai puternica.Gandeste-te la noutatea vietii care o asteapta si bucura-te pentru ea si-ti va fi mai usor un pic. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

An Mar, multumesc pentru raspuns. Tocmai asta nu vreau eu sa se intample... sa ne facem timp una pentru alta... cand inainte noi doua ne faceam timp pentru "restul".

 

Ea mi-a spus ca va fi oca, super, ca ma voi casatori si eu si vom pleca in concedii impreuna... mie tot imi pare utopie, in primul rand pentru ca va curge multa apa pe Dunare pana sa ma marit eu.

 

Toata lumea incearca sa ma impace si sa-mi explice ca nu e un capat de tara, dar eu cum schimb ce simt? Nu pot. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×