Sari la conținut
Forum Roportal
Poricel

Nietsche spunea ca "DUMNEZEU este mort!", dar eu sustin cu toata fiinta mea contrariul!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Aici nu ai dat nici un raspuns, este doar o eschiva tipica de care abuzati cu placere. Macar ai buna decenta si raspunde-i omului la intrebare. Cu ce este copilul vinovat ca parintele este inapt? Bine, platim pentru greselile parintilor nostri, dar atunci unde mai este echitatea?

NUuuuu, nu platim numai pentru pacatele parintilor nostri, platim pacatul lui Adam! :P Ce parinteste ne trateaza DD. :D

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crestini nu platesc pentru pacatul stramosesc (el este ridicat prin botez) ci pentru propriile pacate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta este socoteala lui Dzeu, tot spre binele lui, prefer sa ma chinui o viata decat o eternitate, poate ala iesea ultimul curvar altfel si Dzeu a vrut sa-l tina in cainta, repet scocteala lui Dzeu, tot pt binele sufletului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci Dumnezeu stia ce va ajunge omul?Atunci unde e liberul-arbitru.Si care este logica in a "aranja" ca cineva sa se nasca cu un handicap fizic,astfel incat sa nu poata ajunge curvar.........e ca si cum ai spune"Doamne,ce bun sunt eu........nu sunt homosexual..........bine,nici daca as vrea,nu as putea fi,ptr ca nu ma atrag persoanele de acelasi sex.........."

 

Sa nu inteleaga cineva ca as avea ceva impotriva homosexualilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta este socoteala lui Dzeu, tot spre binele lui, prefer sa ma chinui o viata decat o eternitate, poate ala iesea ultimul curvar altfel si Dzeu a vrut sa-l tina in cainta, repet scocteala lui Dzeu, tot pt binele sufletului

Trecand peste faptul ca un asemenea "bine" ma dezgusta profund si face pielea ca de gaina pe mine, care va fi atunci meritul omului respectiv? Ca nu a pacatuit fiindca nu a putut? Poate a pacatuit cu gandul. Poate ca omul acela din cauza handicapului lui va ajunge sa-l blesteme pe Dumnezeu. Asta e mai grav sau mai putin grav decat curvasaria?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.... prefer sa ma chinui o viata decat o eternitate,
Tu esti dovada vie ca minciuna manipulatoare ...crestinismul ...si-a atins scopul!Chinuie-te frate daca esti mazochist si iti place asta?...eu ma distrez pe chestia asta ... adica ma simt bine ... si asta e invesul lui a te chinui!oare papa de la Roma ...se chinuie si el ca tine? ...unde ...la Castel Gandolfo?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×