Sari la conținut
Forum Roportal
sharefree

The God Delusion

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Este o carte si nu singura si habar n-am despre ce o fi dar titlul pare sugestiv dar idea e, ca ma duce cu gandul la cat de moral sau util este sa citim o carte care incearca sa demonstreze ca Dumnezeu nu exista ?

 

Daca a citit cineva aceasta carte si despre ce este, poate ma insel eu si o fi despre altceva ? intrebarea mea ramane valabila intre timp.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este o carte si nu singura si habar n-am despre ce o fi dar titlul pare sugestiv dar idea e, ca ma duce cu gandul la cat de moral sau util este sa citim o carte care incearca sa demonstreze ca Dumnezeu nu exista ?

 

Daca a citit cineva aceasta carte si despre ce este, poate ma insel eu si o fi despre altceva ? intrebarea mea ramane valabila intre timp.

Richard Dawkins e un ateist militant. Tipul e foarte inteligent si isi bazeza argumentatia pe fapte. Desi nu sunt de acord cu pozitia lui (personal cred ca exista Dumnezeu) trebuie sa recunosc ca are niste argumente foarte puternice si mai e si coerent.

 

Daca vrei sa afli mai multe recomand ca mai degraba sa incepi cu documentarul video "The root of all evil?"

 

http://video.google.com/videoplay?docid=-4...h&plindex=0

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si uite asa ...vedem ca saracu Soimos a avut intotdeauna DREPTATE ...chiar daca a fost banat aici pe Forum!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si uite asa ...vedem ca saracu Soimos a avut intotdeauna DREPTATE ...chiar daca a fost banat aici pe Forum!

du-te si trateaza-te, ca iar vorbesti despre tine la persoana a 3-a singular ! :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alo!!!

 

Cei care ati invizibilizat mesajele .....

 

Ati uitat sa il invizibilizati si pe asta de deasupra!

 

Sau Ultravioleta are voi sa ne parjoleasca pe aici !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Alo!!!

 

Cei care ati invizibilizat mesajele .....

 

Ati uitat sa il invizibilizati si pe asta de deasupra!

 

Sau Ultravioleta are voi sa ne parjoleasca pe aici !

iar sunteti mai multi ? :cheer: nu, ca esti prea scump azi ! :focus: hic ! pe care l-am baut.

 

apropo de asta, filmu' l-ai vazut? ce zici de nenea cu barba? ala care a fost evreu in america, dupa care a venit in israel si s-a facut musulman ? "voi, ateii, care va lasati femeile sa umble despuiate pe strada"... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si uite asa ...vedem ca saracu Soimos a avut intotdeauna DREPTATE ...chiar daca a fost banat aici pe Forum!

Daaa, si vai si de saracu Tili catelu' lui Soimos, care are si el ban... :hi: da' ce frumos l-ai mai educat mai, bine ca l-ai trimis la scoala si nu l-ai pus sa citeasca Biblia... ;)

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daaa, si vai si de saracu Tili catelu' lui Soimos, care are si el ban... :roll: da' ce frumos l-ai mai educat mai, bine ca l-ai trimis la scoala si nu l-ai pus sa citeasca Biblia... :P

 

 

poate ajunge sa studieze istoria religiilor ca tine...

ce ai ma cu biblia, nu te excita evreii decat mahomedanii care o fac in grup cu acordul lui alah si la ora actuala?

Editat de iosafat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iosafat, vezi ca iti dai pe fatza scriptul tau de obsedat sexual, frustrat misogin si mitocan incult si complexat :lol2:

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×