Sari la conținut
Forum Roportal
Costty

Romania

Postări Recomandate

parerea mea este ca se practica experimente militare in Romania si canicula asta este rezultatul lor ca de altfel si inundatiile din anii trecuti . Romania nu a trecut niciodata prin fenomenele acestea inexplicabile.Pe de alta parte am sa va rog sa va uitati pe Euronews la meteo sa vedeti cum temepraturile din zilelea acestea din Romania sunt aproape cele mai ridicate de pe planeta, comparative cu cele din africa de nord.

Dl Col. Emil Strainu expert militar , chiar declara pe niste posturi de televiziune cum ca a studiat fenomenul si a luat probe din atmosfera nu cunosc mijloacele dar spunea ca a studiat si ca depistat ceva de genu... mai afirma si cum se foloseau armele de infuenta a climei dupa al 2lea razboi mondial si cum ele au fost create.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
<br />parerea mea este ca se practica experimente militare in Romania si canicula asta este rezultatul lor ca de altfel si inundatiile din anii trecuti . Romania nu a trecut niciodata prin fenomenele acestea inexplicabile.Pe de alta parte am sa va rog sa va uitati pe Euronews la meteo sa vedeti cum temepraturile din zilelea acestea din Romania sunt aproape cele mai ridicate de pe planeta, comparative cu cele din africa de nord. <br />Dl Col. Emil Strainu expert militar , chiar declara pe niste posturi de televiziune cum ca a studiat fenomenul si a luat probe din atmosfera nu cunosc mijloacele dar spunea ca a studiat si ca depistat ceva de genu... mai afirma si cum se foloseau armele de infuenta a climei dupa al 2lea razboi mondial si cum ele au fost create.<br /><br />

 

Eu cred ca seceta se datoreaza faptului ca in farmacia de la colt nu mai au unguent pentru hemoroizi si din cauza asta vecinu de la 4 injura de Mama Focului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca seceta se datoreaza faptului ca in farmacia de la colt nu mai au unguent pentru hemoroizi si din cauza asta vecinu de la 4 injura de Mama Focului

 

posibil :o: :yam: :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
posibil :o: :yam: :-

 

 

In cazul secetei din 1947 se presupune ca a fost aceeasi cauza?

Dar in cazul celei din anii "70?

Seceta este un fenomen natural.

Natura umana este tare ciufuta. Cand ploua, de ce ploua, daca nu ploua, de ce nu ploua.

Nu ti se par un pic fantasmagorice aceste scenarii legate de "arma meteo"?

Daca US ar poseda asa ceva, crezi cumva ca ar mai fi uragane si zone desertice in SUA?

Sunt suficienti indivizi capabili financiar,in US , care sa cumpere aceasta "arma" si sa faca zone fertile acolo unde terenul se vinde la 1$/ha sa faca o oaza de distractie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In cazul secetei din 1947 se presupune ca a fost aceeasi cauza?

Dar in cazul celei din anii "70?

Seceta este un fenomen natural.

Natura umana este tare ciufuta. Cand ploua, de ce ploua, daca nu ploua, de ce nu ploua.

Nu ti se par un pic fantasmagorice aceste scenarii legate de "arma meteo"?

Daca US ar poseda asa ceva, crezi cumva ca ar mai fi uragane si zone desertice in SUA?

Sunt suficienti indivizi capabili financiar,in US , care sa cumpere aceasta "arma" si sa faca zone fertile acolo unde terenul se vinde la 1$/ha sa faca o oaza de distractie.

 

iti respect parerea dar esti cam in urma cu tehnologia militara, de fapt ai ramas pe la inceputul celui de-al 2-lea razboi mondial..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iti respect parerea dar esti cam in urma cu tehnologia militara, de fapt ai ramas pe la inceputul celui de-al 2-lea razboi mondial..

 

Multumesc ca-mi respecti parerea.

Esti cumva expert militar sau doar expert in pareri?

Daca esti numai in parere atuncea renunta la mesajele puerile, te declaseaza.

Daca esti expert miltar, poate ne dai un link unde putem gasi ceva detalii tehnice, atat cat se poate, despre aceasta arma.:o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×