Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am o pisica foooarte nebuncatica ...si mi-a lasat nsite semne de toata frumusetea pe picior ....o cicatrice de aproximaiv 10 cm adnca.... nu mai trece asta asa de usor ...si am mai facut si o boacana ..mi-am luat pielea cu ajutorul lamei ;) cam 5 cm si la fel foarte adanc...sa vindecat dar am cicatrice..exista vreun tratament care poate diminua sau poate masca aceste semne? tnx

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tu vrei sa intelegem ca rana avea 10 cm adancime?

nici o leoaica nu ar fi in stare de aceasta performanta

stii cat inseamna 10 cm? si apoi considera-i..ADANCIME....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am o pisica foooarte nebuncatica ...si mi-a lasat nsite semne de toata frumusetea pe picior ....o cicatrice de aproximaiv 10 cm adnca.... nu mai trece asta asa de usor ...si am mai facut si o boacana ..mi-am luat pielea cu ajutorul lamei :- cam 5 cm si la fel foarte adanc...sa vindecat dar am cicatrice..exista vreun tratament care poate diminua sau poate masca aceste semne? tnx

da cu crema de galbenele...e ieftina si eficienta...sau ulei de sunatoare...gasesti la plafar sau la farmacie.

 

da',chiar 10 centimetri avea?adancime?...e altoita pisica? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da are 10 cm lungime:( si e totusi adanca pt ca se vede ... ms mult ..e si altota pisica da nuse potoleste:) ms mult inca o dayta o sa incerc nu nu adancimea este de 10 cm lungimea ..scz dc m-am exrprimat greasit:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acum aproximtiv o luna a trebuit sa imi scot un semn de pe fatza si a ramas urma de la cusatura care in timp a devenit cicatrice. acum arata bine dar am inteles ca in timp cicatricea se poate lati ca sa zic asa ...este adevarat?..stiti cumva? multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exista un gel pt tratarea cicatricelor , inclusiv a celor hipertrofice .acest gel se cheama CONTRACTUBEX si se gaseste doar la aceasta adresa http://www.chirurgie-estet.ro/articol/CONT...RICILOR_14.html .

am cumparat un tub saptamana aceasta , am mers chiar la ei la clinica si am platit 270ron pe un tub de 50 de grame .deja vad o ameliorare a cicatrcei , dar a mea e f proaspata -nu are nici 3 saptamani , abia au cazut cojile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×