Sari la conținut
Forum Roportal
Andrei

Un circ total

Postări Recomandate

In Bucuresti timp de o luna am fost martorii disputelor dintre candidatii la primariile de sectoare si cei de la primaria capitalei. Nu numai ca am suportat sa auzim zeci de promisiuni dar am fost martori la niste minciuni pe fata. De exemplu candidatul la primaria sectorului 4 domnul Vasile Mihalache, la intrebarea contracandidatului sau: "De ce pe afise nu scrie tipografia care le-a tiparit", a spus ca scrie. De aici se poate intelege ca toti suntem prosti si nu am vazut bine.

Acesta este un exemplu minor din pacate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate aceleasi promisiuni demagocice si care aveau doar scopul de a atrage voturi au fost peste tot. Te face sa te gandesti cu cine sa mai votezi fiindca diferente mari nu sunt intre candidati.

 

Eu m-am crucit cand am auzit declaratiile de la radio de la emisiunea electorala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma surprinde ca te mai indoiesi de calitatea lor ( a politicienilor) Sunt niste gunoaie fara caracter si care doresc cu ardoare sa se imbogateasca. Banii sunt motivatia lor, iar noi suntem pentru ei o masa de... broaste, nu de oameni.Spera ca prin voturile noastre sa ajunga in posturi de unde sa aiba putere si sa-si pata dirija afacerile si influenta. Mai departe nu-ti spun, probabil deja stii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma indoiesc fiinca sunt exceptii (care confirma regula).

Sunt putini cei care intra in politica intr-adevar pentru a ajuta (cum ar fi normal) si dupa cum ai spus si tu majoritatea vor sa se imbogateasca.

Noi ca simpli cetateni nu prea avem ce sa le facem (eventual sa nu-i votam, dar pe cine in loc?). Noroc ca din 4 in 4 ani la alegeri se mai bubuie intre ei si mai ne scapam de cativa. Ar trebui sa facem alegeri mai des. :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca cei care vor sa ajute sunt eclipsati de cei care vor sa se inbogateasca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma gandesc la primarii din orasele mici care promit si nu fac. aia cum mai ies din casa dupa ce li se termina mandatu? ca in timpu lui nui vezi niciodata pe strada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×