Sari la conținut
Forum Roportal
sharefree

Femeia credincioasa

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

in ecuatia titlului se poate substitui femeia cu barbatul, in functie de cine citeste.

 

Trebuie sa mentionez ca nu este un topic in care intreb cum sa agat femeile in biserica ci despre o persoana cu adevarat credincioasa. LOL Chiar a inceput sa mi se para ca au multe in comun "iubirea adevarata" si "credinta adevarata". Nu avem un exemplu perfect dar exista modele din care sa invatam.

 

De-a lungul timpului am avut pareri bune despre anumite culte fara sa devin membru al vreuneia dar adevarul iese la suprafata in timp, astfel nici o biserica din ziua de azi, prin ceea ce si cum ne invata nu mi se pare ca e prea dreapta; sau mai rau de atat, sa sustii ca esti singura credinta dreapta. Poate acesta e si motivul pentru care exista multi atei si vad multe greseli la toate bisericile. Insa revin la o veche idee, precum ca si bisericile sunt guvernate tot de oameni, deci supuse greselilor acestora. A ramas o singura Carte in care mai am incredere si pe care toate o au in comun. (cele crestine)

Oare sunt singurul crestin fara biserica! Oare sunt singurul virgin?!

 

P.S. Dar lucrurile sunt explicate dinainte, caci "cel ce este al tuturor, este al nimanui" zice un filozof. Dar cam acelasi

indemn ne este dat si in biblie si Fiul a fost model.

 

Astept comentarii..

si eu autobuzul. ce coincidenta ! :airkiss:

 

esti singurul virgin? nu, doar din cele observate de mine, doar pe forum gasesti un virgin la 27 de ani care se intreaba daca sa se sinucida sau nu, si o virgina (nu i-am retinut varsta) care ... nu stiu ce vrea. asa ca imagineaza-ti cati virgini sunt in viata reala.

 

esti nemultumit de biserici ? ce-are s...una cu alta ?

 

ridici in slavi biblia ? ai nimerit pe sectiune ca nuca-n perete.

 

vrei sa-ti faci lipeala cu o fata credincioasa, dar nu atat de credincioasa incat sa bage popi in casa ? si sa mai fie si virgina ? fugi la matrimoniale. pana nu apare lupini si ti-o sufla. :cheer:

 

in orice caz, ce vrei tu se discuta in alta parte - la sectiunea de religie. crede-ma pe cuvant. :cheer: prietenii stiu de ce. :airkiss:

Editat de dark_light

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vrei sa-ti faci lipeala cu o fata credincioasa, dar nu atat de credincioasa incat sa bage popi in casa ? si sa mai fie si virgina ? fugi la matrimoniale. pana nu apare lupini si ti-o sufla. :airkiss:

deh , concurenta mare domne' . :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deh , concurenta mare domne' . :airkiss:

 

omu' a zis sa fie credincioasa, nu virgina :airkiss:

lupini vrea 2 in 1 :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
omu' a zis sa fie credincioasa, nu virgina :airkiss:

lupini vrea 2 in 1 :cheer:

mai, stai asa ... o vrea credincioasa, insa sa nu apartina de vreo biserica , nici sa'i bage popi in casa ... poate doar lui sa'i fie credincioasa ?! :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai da, ca in opinia mea o relatie este ca un triunghi isoscel cu varful deasupra norilor :airkiss:

 

 

de ce, mei, isoscel, ala echilateral, ce-are?:airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
omu' a zis sa fie credincioasa, nu virgina :airkiss:

lupini vrea 2 in 1 :cheer:

a zis ceva de desfranare. deci vrea virgina. :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai, stai asa ... o vrea credincioasa, insa sa nu apartina de vreo biserica , nici sa'i bage popi in casa ... poate doar lui sa'i fie credincioasa ?! :airkiss:

 

 

pai da, asta vrea, cam ce ar vrea 99% din barbatii hetero :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce, mei, isoscel, ala echilateral, ce-are?:airkiss:

 

are unghiul prea larg ! :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
are unghiul prea larg ! :airkiss:

 

 

hai, mei, ce dreq, are doar 60 de grade :airkiss: :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×