Sari la conținut
Forum Roportal
SusTanON

Soundboard

Postări Recomandate

Salut, am si eu o problema...sunt Dj la un radio ... si in momentul cand emit ... muzica se aude perfect ... totul e bine ... doar k atunci cand vorbesc la microfon ... pe fundal se aude un fel de SS-it...nu stiu cum sa ii spun....daca se poate sa ma ajute cineva ...

Salut, am si eu o problema...sunt Dj la un radio ... si in momentul cand emit ... muzica se aude perfect ... totul e bine ... doar k atunci cand vorbesc la microfon ... pe fundal se aude un fel de SS-it...nu stiu cum sa ii spun....daca se poate sa ma ajute cineva ...si daca se poate...un pret...la o placa de sunet...simpla...nu`mi trebuie cine stie cate canale...ca am doar castile si microfonul...mai mult nu imi trebuie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut, am si eu o problema...sunt Dj la un radio ... si in momentul cand emit ... muzica se aude perfect ... totul e bine ... doar k atunci cand vorbesc la microfon ... pe fundal se aude un fel de SS-it...nu stiu cum sa ii spun....daca se poate sa ma ajute cineva ...

microfoanele sunt de mai multe feluri..

te sfatuiesc ca scoti orice efect de sunet de pe linia de microfon, ecou, reverb..etc

in alte conditii acelasi microfon cum se comporta?

si mai ales , foloseste un microfon de calitate(cele miniaturale, nu sunt indicate)

pai e de luat in calcul impedanta microfonului

...astept vesti noi

succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am facut exact cum ai spus tu, am scos toate efectele si a mers :cry: Multumesc frumos :)

ok :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×