Sari la conținut
Forum Roportal
Glamorous_witch_girl

Feminismul.

Postări Recomandate

Ce parere aveti despre miscarea feminista?Este necesara in Europa?

 

categoric, peste tot..macar pana se ajunge la un echilibru dintre drepturile scrise si nescrise ale femeilor fata de barbati

pana atunci exista misogini si incuiati din diferite motive la care trebuie sa le scoatem fumurile din cap, ca altfel vai de copii nostri!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt de accord cu miscarea feminista,cred ca inca exista multe probleme(cum ar fi violenta in familie,discriminarea femeilor la locul de munca,iar in Romania cred ca principala problema ar fi schimbarea mentalitatii multor oameni(mai ales in zonele sarace din mediul rural dar si urban).Din pacate,orice miscare are extremistii ei,iar feministele "separatiste" au reusit in multe tari sa compromita ideile acestei miscari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate,orice miscare are extremistii ei,iar feministele "separatiste" au reusit in multe tari sa compromita ideile acestei miscari.

ai mare dreptate cu asta, ironic si adevarat: cei bine intentionati si seriosi nu prea ies in evidenta..mai mult impact fac cei care ies in strada si au gura mare..dar deh, asta se intampla in orice caz de extremism sau care e considerat extremist..

asa ca, inainte cu tupeu!:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce parere aveti despre miscarea feminista?Este necesara in Europa?

Normal. Sunt o multime de misogini, feministe de ce n-ar fi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×