Sari la conținut
Forum Roportal
Andruta*

Inima sau Mintea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

INIMA o aleg si eu..prea multa ratiune strica..de multe ori nu gasim cuvintele potrivite dar inima ne ajuta sa trecem dincolo de bariera cuvintelor...cred in destin si in faptul ca iubirea adevarata invinge intotdeauna in ciuda diferentelor dintre oameni..clase sociale..daca e sa fiti impreuna..mai devreme sau mai tarziu se va intampla...poti sa risti si sa grabesti lucrurile sau poti sa astepti dar atunci s ar putea mai tarziu sa regreti si sa te gandesti la ce ai fi putut sa ai..e mai bine sa ai ec s ati amintesti decat doar sa ti imaginezi cum ar fi fost..asa ca risca si lupta pentru iubirea ta :cheer:

Si eu am luptat si cu mai mare cruditate si duritate nu am fost intimpinat niciodata , mai eles ce e de la persoana iubita , mai bine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca e sa fiti impreuna..mai devreme sau mai tarziu se va intampla...poti sa risti si sa grabesti lucrurile sau poti sa astepti dar atunci s ar putea mai tarziu sa regreti si sa te gandesti la ce ai fi putut sa ai..e mai bine sa ai ec s ati amintesti decat doar sa ti imaginezi cum ar fi fost..asa ca risca si lupta pentru iubirea ta :cheer:
Da,am avut o dilema. Sa grabesc lucrurile sau sa astept? Eu cred ca nu ne putem impotrivi destinului,iar Dumnezeu nu ne ofera pe tava,asteapta sa facem si noi ceva. Nu stiu daca e vorba de a grabi lucrurile,dar eu personal voi lupta si voi risca!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mintea clar.Nici nu se pune problema.Trebuie sa ne pastram verticalitatea.Niciodata nu o sa fiu asa orbita de un om,incat sa uit ca am totusi un cap pe umeri.Nu-l tin acolo doar ca sa nu-mi ploua in gat !! :cheer:

 

 

Si inafara de asta,nu-mi plac contrastele.Vreau un om care sa-mi semene,sa ne place aceiasi mancare,aceiasi muzica,aceiasi pozitie.

Diferentele vreau sa fie micute si usor de trecut cu vederea.

Eu am avut oameni total diferiti mie,asa ca..imi doresc cu ardoare un care sa-mi semene :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La ce iti trebuie religia,la ce iti trebuie banii,daca nu ai parte de iubire,

 

De cele mai multe ori, e valabil şi vice-versa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De cele mai multe ori, e valabil şi vice-versa.

Cum adica? :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×