Sari la conținut
Forum Roportal
Andruta*

Inima sau Mintea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da. Mai tarziu as regreta daca n-as face-o. Risc totul. (dar n-o fac decat o singura data in viata)

Pacat ca intotdeauna este mai mare riscul sa regreti ca ai riscat decat ca n-ai facut-o.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pacat ca intotdeauna este mai mare riscul sa regreti ca ai riscat decat ca n-ai facut-o.
Fals.Asa am crezut toata viata mea. Acum stiu ca trebuie sa risc totul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pacat ca intotdeauna este mai mare riscul sa regreti ca ai riscat decat ca n-ai facut-o.

risti dar cu cap , spunea cineva! :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fals.Asa am crezut toata viata mea. Acum stiu ca trebuie sa risc totul.
Din pacate pentru multi, eu nu mai aleg inima. Am ales-o pana acum si n-am facut bine. Am riscat totul de atatea ori si imi pare rau.Nu mai vreau sa mai gresesc. :cheer:
risti dar cu cap , spunea cineva! :cheer:
Nu poti face asta. Ori de tot, ori deloc. Editat de heidy_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din pacate, eu nu mai aleg inima. Am ales-o pana acum si n-am facut bine. Am riscat totul de atatea ori si imi pare rau.Nu mai vreau sa mai gresesc. :nea:Nu poti face asta. Ori de tot, ori deloc.
Deocamdata.Esti dezamagita.Ai riscat nepotrivit,pentru cine nu trebuia.Ai riscat pana la urma tot pentru tine,pentru a-ti da sansa de a fi fericita. Dar nu poti fi fericit singur.Ai nevoie de oameni.

Eu aleg inima. Am fost prea rationala si nu mi-a folosit la nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deocamdata.Esti dezamagita.Ai riscat nepotrivit,pentru cine nu trebuia.Ai riscat pana la urma tot pentru tine,pentru a-ti da sansa de a fi fericita. Dar nu poti fi fericit singur.Ai nevoie de oameni.

Eu aleg inima. Am fost prea rationala si nu mi-a folosit la nimic.

Iar eu prea mi-am urmat inima si iti zic ca e mai dureros si mai inutil sa dai totul fara sa ai certitudinea ca vei primi macar a mia parte din ce ai dat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iar eu prea mi-am urmat inima si iti zic ca e mai dureros si mai inutil sa dai totul fara sa ai certitudinea ca vei primi macar a mia parte din ce ai dat.
Cu certitudine.Dar a venit vremea sa ma doara.(reversul medaliei)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Esti sigura ca asta vrei?
Niciodata n-am fost mai sigura ca azi.Si daca n-as fi sigura nici acum,as fi ori lasa,ori proasta.

 

Edit: Nu e pe vrute. Nu alegem noi. Alege inima.

Editat de Miss Take

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

INIMA o aleg si eu..prea multa ratiune strica..de multe ori nu gasim cuvintele potrivite dar inima ne ajuta sa trecem dincolo de bariera cuvintelor...cred in destin si in faptul ca iubirea adevarata invinge intotdeauna in ciuda diferentelor dintre oameni..clase sociale..daca e sa fiti impreuna..mai devreme sau mai tarziu se va intampla...poti sa risti si sa grabesti lucrurile sau poti sa astepti dar atunci s ar putea mai tarziu sa regreti si sa te gandesti la ce ai fi putut sa ai..e mai bine sa ai ec s ati amintesti decat doar sa ti imaginezi cum ar fi fost..asa ca risca si lupta pentru iubirea ta :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×