Sari la conținut
Forum Roportal
skader

Aer conditionat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pana la urma ti-ai luat aer ?

 

inerc, dar modelul Samsung moderato 12000 BTU pe care il vreau eu nu mai e pe stoc pe nicaieri. Mai incerc.

 

Pt. Ydeea- nu ai alergie la aerul conditionat in sine, e posibil sa fie vorba de o alergie la praf sau la acarieni. Incearca sa schimbi filtrele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
inerc, dar modelul Samsung moderato 12000 BTU pe care il vreau eu nu mai e pe stoc pe nicaieri. Mai incerc.

 

Pt. Ydeea- nu ai alergie la aerul conditionat in sine, e posibil sa fie vorba de o alergie la praf sau la acarieni. Incearca sa schimbi filtrele.

 

Multumesc, se parte ca nu sunt singura cu astfel de alergii, dar acum parca au mai scazut din intensitate. Probabil e datorita schimbarii de temperatura, uneori brusca, atunci cand e canicula! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
inerc, dar modelul Samsung moderato 12000 BTU pe care il vreau eu nu mai e pe stoc pe nicaieri. Mai incerc.

 

Pt. Ydeea- nu ai alergie la aerul conditionat in sine, e posibil sa fie vorba de o alergie la praf sau la acarieni. Incearca sa schimbi filtrele.

 

 

NU filtrele trebuie schimbate....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Am ales aparatul de aer conditionat de la LG si anume acest model! Sunt incantat de modul in care functioneaza aparatul, iar cel mai mult apreciez functia de WiFi. Conexiunea cu telefonul mobil se face instaland aplicatia LG ThinQ disponobila pe Android si iOS (nu este necesara achizitionarea unui modem, acesta este deja inclus in interiorul dispozitivului). Este excelent, răcește rapid si este silențios. Îl recomand cu plăcere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://evz.ro/aparatul-electrocasnic-care-consuma-in-4-saptamani-cat-un-frigider-intr-un-an-cum-poti-evita-facturile-uriase-la-energie-pe-timpul-verii.html

Câtă energie consumă aparatul de aer condiționat

„Potrivit unor studii realizate de Comisia Europeană, un sistem de aer condiționat obișnuit utilizează aceeași cantitate de energie electrică într-o singură lună cât consumă un frigider cu congelator într-un an”, a dezvăluit un purtător de cuvânt al E.ON, citat de spynews.ro.

*Azi-maine, nu va fi casa fara acest aparat ca viata nu va fi posibil fara A/C pe timp de vara!!!   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×