Sari la conținut
Forum Roportal
ckarla

parul blond

Postări Recomandate

hello, care din voi are parul vopsit blon( platinat) si a reusit performanta de a avea un blond de fite acasa. am cheltuit o gramada de bani am bantuit prin toate saloanele si tot nu sunt complet multumita asa ca vreau sa stiu daca ati reusit singure careva sa aveti blondul de vis ...fara decolorare daca se poate pt ca parul meu a trecut prin multe !~ :D)

kiss si astept sugestii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

depinde cum esti naturala...pe o culoare inchisa nu-ti va iesi niciodata o nuanta perfecta de blond...si in plus cu decolararile iti strici structura firului de par

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
depinde cum esti naturala...pe o culoare inchisa nu-ti va iesi niciodata o nuanta perfecta de blond...si in plus cu decolararile iti strici structura firului de par

 

am parul roscat natural

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca in cazul in care esti roscata, ar trebui sa iti cumperi un blond frumos spre aramiu de la L'Oreal... culorile ies foarte dragut.Blondul platinat nu se mai poarta si in plus, daca vrei sa te vopsesti, cel mai indicat e sa nu te indepartezi prea mult de culoarea ta naturala fiindca Dumnezeu stie ce face :yahoo:

Eu sunt blonda de cand ma stiu dar prin clasa a 4-a mi s-a inchis parul si am devenit satena. Suvitele mi le fac la coafor... dar in rest, ma vopsesc acasa. Bine.. eu nici nu stiu de ce am venit sa iti dau sfaturi legate de blondul platinat fiindca mie imi plac mai mult nuantele de blond auriu, de saten deschis...

Am o prietena foarte buna care se vopseste cu palette, cea mai deschisa nuanta de blond, si are o culoare foarte deschisa si ok in cap.(eu ma mir sincer.. fiindca isi lasa vopseaua vreo ora si e destul de periculos ... te poti trezi cu parul distrus:P )

Editat de Alexandra_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hello, care din voi are parul vopsit blon( platinat) si a reusit performanta de a avea un blond de fite acasa. am cheltuit o gramada de bani am bantuit prin toate saloanele si tot nu sunt complet multumita asa ca vreau sa stiu daca ati reusit singure careva sa aveti blondul de vis ...fara decolorare daca se poate pt ca parul meu a trecut prin multe !~ :focus: )

kiss si astept sugestii

 

 

da, eu am gasit blondul perfect pt.mine! dar la salon si nu e chiar platinat! fara decolorare, doar prin vopsire, pe fond saten, gradual, am inceput cu blond-aluna, apoi nuante tot mai deschise, in 5-6 luni am ajuns la nuanta de blond dorita, adica o combinatie de blond cenusiu cu doua de blond auriu! rezultatul : foarte aproape de blondul scandinav! vopseaua folosita: Koleston professional (nu se gaseste in comert, doar in saloanele de coafura)

succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hello, care din voi are parul vopsit blon( platinat) si a reusit performanta de a avea un blond de fite acasa. am cheltuit o gramada de bani am bantuit prin toate saloanele si tot nu sunt complet multumita asa ca vreau sa stiu daca ati reusit singure careva sa aveti blondul de vis ...fara decolorare daca se poate pt ca parul meu a trecut prin multe !~ :bataita:)

caiss si astept sugestii

Eu zic sa nu incerci acasa,mai bine dute si cauta prin tot orasul un salon unde sa obtii blondul platinat fara decolorare ,incearca la un salon unde se folosesc produse de la Londa Professional,e cam scump vopsitul dar merita caci tu acasa nu o sa obtii blond platinat numai dupa ce o sa te vopsesti de vreo 3-4 ori.Si eu am fost blonda platinat ca eram inebunita dupa tipul asta de blond,dar am ramas asa deceptionata,aratam horror,dupa o saptamana de suferinta m'am vopsit din nou blond cenusiu,de aceea mai gandeste-te inainte sa devii blonda platinat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×