Sari la conținut
Forum Roportal
Ma

Atitudinea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ma bucur ca ma aprobi..dar sa nu uitam o chestie..unii sunt interesati tocmai de persoanele care nu ies in evidenta, care tac si stau cuminti in banca lor..asa ca..fii asa cum esti, si dupa ce cauti la cel al carui vrei sa atragi atentia ;) de cand exista perfectiune pe lumea asta si eu nu am aflat`????

 

 

nuante, nuante. :D esenta ai exprimat-o simplu si direct. n-ai de ce sa te bucuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma bucur ca ma aprobi..dar sa nu uitam o chestie..unii sunt interesati tocmai de persoanele care nu ies in evidenta, care tac si stau cuminti in banca lor..asa ca..fii asa cum esti, si dupa ce cauti la cel al carui vrei sa atragi atentia :D de cand exista perfectiune pe lumea asta si eu nu am aflat`????

 

 

Tocmai ti-ai raspuns singur. Perfectiunea ta se incadreaza la tipul de femeie "discreta". Si prin discretie, acestea ies in evidenta pentru tine.Pentru altii... dimpotriva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tocmai ti-ai raspuns singur. Perfectiunea ta se incadreaza la tipul de femeie "discreta". Si prin discretie, acestea ies in evidenta pentru tine.Pentru altii... dimpotriva.

 

io nu sunt vb despre femei 'discrete' pt ca asta inseamna ca sunt perfecte pt mine..ci vb ca oricum..si fetele alea frumoase de care ziceai, ca daca sunt perfecte nu ies in evi9denta ..sau ceva de genul...aia intreb..de cand exista perfectiune?

nimeni nu e perfect, ca e frumos, ca e urat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Astazi mi-a intrat in magazin un individ care nu arata tocmai rau , insa mesteca guma , avea ochelari de soare fumurii si o attitudine de macho . Ei bine , despre asta vorbesc , nu m-as fi uitat la acel om cu placere nici de frica .

 

Ei asta este, noi apreciem lucrurile si persoanele din jurul nostru prin viziunea noastra proprie.

Asa cum ai remarcat atitudinea poate uneori sa deprecieze frumusetea fizica... Simturile noastre deceleaza rapid ce ne place/ ce ne atrage si ce nu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ei asta este, noi apreciem lucrurile si persoanele din jurul nostru prin viziunea noastra proprie.

absolut de acord....uneori, atitudinea poate strica si o impresie buna la prima vedere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
absolut de acord....uneori, atitudinea poate strica si o impresie buna la prima vedere.

 

chiar, cat conteaza de fapt pt voi prima impresie?

cat din ea poate dezvalui cu adevarat 'fata' unei persoane?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
chiar, cat conteaza de fapt pt voi prima impresie?

cat din ea poate dezvalui cu adevarat 'fata' unei persoane?

 

 

nu shtiu cat poate dazvalui.... dar e clar: conteaza hotarator. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu shtiu cat poate dazvalui.... dar e clar: conteaza hotarator. :D
si nu ai dat gres niciodata cu prima impresie sau nici macar nu ai incercat sa cauti mai in profunzime?
uite, la mine nu mai conteaza.
de ce nu mai conteaza?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-am pus deseori intrebarea . Ce atrage privirea celorlalti , la o femeie ?

Am vazut femei " urate " , care atrageau ca un magnet si din contra femei frumoase care treceau , fara a face pe cineva sa intoarca capul dupa ele .

Cand spun atitudine ma refer la tinuta femei respective , la modul in care isi tine umerii , pieptul , la mers , la eleganta .

Nu vreau sa extind subiectul si la imbracaminte , aceasta este un accesoriu care doar implineste tinuta unei femei .

Hai sa-ti spun eu varianta mea:

Mie, cand imi place o femeie, imi place din prima secunda. La mine nu exista "descoperirea iubirii" stand cu persoana respectiva un timp. Si aici nu ma refer la faptul ca iubirea se dezvolta, cunoaste adancimi si nunate, ci la faptul ca, daca este sa iubesc o femei stiu din prima secunda daca pot sau nu sa ma indragostesc de ea. Si daca raspunsul este nu pot sa stau cu ea pe o insula pustie...milenii, iubire intre noi tot nu va mai fi.

Ce ma atrage la ea? Eha, aici e...aici! Este vorba atat de fizic, (este musai sa imi placa) - iar fizicul il remarci din prima clipa - dar mai este o chestie pe care as numi-o "compatibilitate spirituala" ceva greu de definit, dar pe care il simti cand stai fata in fata cu respectiva.

PS. Hainele nu ajuta, nici la tinuta nici la atitudine, insa ajuta la formarea unei impresii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×