Sari la conținut
Forum Roportal
Ma

Atitudinea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mi-am pus deseori intrebarea . Ce atrage privirea celorlalti , la o femeie ?

Am vazut femei " urate " , care atrageau ca un magnet si din contra femei frumoase care treceau , fara a face pe cineva sa intoarca capul dupa ele .

Cand spun atitudine ma refer la tinuta femei respective , la modul in care isi tine umerii , pieptul , la mers , la eleganta .

Nu vreau sa extind subiectul si la imbracaminte , aceasta este un accesoriu care doar implineste tinuta unei femei .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu zic ca tine totul de feromoni ;)

Ok , de acord , vorbeste barbatul . Dar eu sunt femeie si asta nu ma impiedica sa-ntorc capul dupa femei a caror tinuta imi place . Si la mine sunt tot feromoni ? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ok , de acord , vorbeste barbatul . Dar eu sunt femeie si asta nu ma impiedica sa-ntorc capul dupa femei a caror tinuta imi place . Si la mine sunt tot feromoni ? :D

 

Pai daca o femeie intoarce capul dupa o femeie ... ce sa spun. Poate subconstientul ii dicteaza ca vrea o schimbare :cry: si cauta modele :cry:

 

;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu zic ca tine totul de feromoni :D

 

La inceput sigur, atrage frumusetea fizica, apoi, in perioda de cunoastere / descoperire atitudinea poate fi determinanta.

Frumusetea interioara / sufleteasca poate cuceri la fel de bine ca cea exterioara si in acest caz relatia este mai profunda.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai daca o femeie intoarce capul dupa o femeie ... ce sa spun. Poate subconstientul ii dicteaza ca vrea o schimbare ;) si cauta modele :cry: ;)
Nici-o sansa . Privesc si admir . Atat . :cry: Voi : priviti , admirati si ............ :D
La inceput sigur, atrage frumusetea fizica, apoi, in perioda de cunoastere / descoperire atitudinea poate fi determinanta. Frumusetea interioara / sufleteasca poate cuceri la fel de bine ca cea exterioara si in acest caz relatia este mai profunda.
Profunzimea unei relatii nu stiu daca consta atat de mult in aspectul exterior , care are si el partea lui de interes , cat mai degraba atractiei de interese comune , de placeri comune , de a fi doi cu un singur suflet .Atitudinea , sau tinuta , pentru mine sunt menite sa-ti creeze si un confort psihic , care sa te ajute sa mergi mai departe .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atitudinea , sau tinuta , pentru mine sunt menite sa-ti creeze si un confort psihic , care sa te ajute sa mergi mai departe .

 

Nu am fost atent si se pare ca am facut o mica cofuzie la ce ai postat, referindu-ma la atitudine ca si caracter. Daca vorbim de atitudine (ca tinuta , eleganta ) asta face sa dea un plus de valoare frumusetii fizice.... si cam atat. Restul se vede mai tarziu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am fost atent si se pare ca am facut o mica cofuzie la ce ai postat, referindu-ma la atitudine ca si caracter. Daca vorbim de atitudine (ca tinuta , eleganta ) asta face sa dea un plus de valoare frumusetii fizice.... si cam atat. Restul se vede mai tarziu...

 

Este foarte corect . Ceea ce vroiam eu sa inteleg este in ce masura atitudinea , tinuta te pot atrage la o femeie , mai mult decat frumusetea .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×