Sari la conținut
Forum Roportal
anyutza

Vopsire par brunet

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna ziua..am si eu o nelamurire si poate ma ajutati voi sa stiu ce sa fac..acum jumatate de an am optat pentru culoarea permanenta brunet in vederea colorarii parului meu..si asa a ramas timp de jumatate de an..acum as vrea o schimbare daca pot sa zic ..la 180 de grade o nuanta de saten auriu..sau blond inchis dupa cum arata imaginea ...si nu stiu cum ar trebui sa procedez pentru ca la salon m`ar costa in jur de 1 mil jumate :D si nu`mi permit..ma intrebam daca pot folosi o crema decoloranta initial si pe urma sa aplic culoarea..sau..trebuie sa astept intre decolorare si vopsire?nu prea am idee..si mi`e frica daca decolorez brunetul sa nu`mi iasa un verzui..ce spuneti?s`a mai decolorat cineva de la brunet?dak da ce culoare v`a iesit?si credeti ca am vreo sansa sa obtin nuanta atasata?nuanta.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

culoarea atasata nu poti sa o obtii in nici un caz. ;)

Culoarea de baza la obtinerea nuantei de pe cutie este mereu blondul.

 

Eu iti sugerez sa astepti pana se duce negrul pe care il ai. Daca vrei sa-l decolorezi si apoi sa aplici vopseaua, nu vei face decat sa-ti distrugi parul. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pentru raspuns ,dar eu chiar trebuie sa ma vopsesc cat de curand pana lunea viitoare adica..pentru ca am niste spectacole si nuanta parului meu trebuie sa fie saten deschis ..cam ce e pe cutia respectiva..deci..nu am timp ca sa las parul meu sa isi revina la culoarea normala..stiu ca distrug parul decolorand`ul..dar alta solutie nu am..ma intrebam doar daca decolorandu`l am vreo sansa ca apoi s obtin nuanta respectiva..ce parere ai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.....dar alta solutie nu am..ma intrebam doar daca decolorandu`l am vreo sansa ca apoi s obtin nuanta respectiva..ce parere ai?

 

Pentru a scoate negrul,exista decapant.E o substanta mai moderna sa zic asa,o gasesti de regula la saloane,fiind profesionala...mai rar in mall-uri.Eu mi-am decapat parul acu cativa ani si am ajuns de la negru la rosu vulcan.Deci:am aplicat decapantul,am stat cat scrie in prospect,am repetat procedura in aceeasi zi si s-a facut in final un fel de roscat la varfuri unde era negru inainte.Dupa ce am aplicat vopseaua rosie,mi-a iesit parul exact ca pe cutie.Toate produsele erau profesionale Wella.

 

 

Sa stii ca nu stie multa lume de decapant... coafeze bine cotate habar nu aveau cand au fost intrebate.

 

Inca o chestie...daca vrei sa-ti iasa culoarea ca pe cutie renunta la garnier ca nu-ti iese...au produse cam proaste...iese cu totul altceva.Eu folosesc mereu wella sau wellaton saten auriu si iese exact ca pe cutie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..gingin..si ai facut decolorarea acasa?..in legatura cu decanton`ul..l`ai cumparat de la un salon sau cum ai procedat..?si o ultima intrebare..ai spus ca a iesit roscat spre varfuri..eu daca vreau saten auriu va iesi dak parul dupa decanton e roscat?pt ca am nevoie de reflexe aurii..am sa folosesc welaton dar am aceasta mica nelamurire..va iesi nuante de acolo daca folosesc decanton?multumescdecapant scuze..nu stiu ce`mi veni cu decantonu :roll:apropo,...mi`a spus cineva sa incerc feria color booster de la l`oreal ..era o reclama pt brunete nuj ce..da presupun ca era pentru brunetele naturale..pt cele vopsite mai poate face miracole?a incercat cineva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..gingin..si ai facut decolorarea acasa?..i...

Da,m-am decapat si vopsit acasa,iar produsele mi le-a adus cineva de la o coafeza care are contract cu Wella si foloseste numai produse profesionale.La varfuri,unde era roscat,dupa vopsire a rezultat un rosu putin mai inchis,dar foarte frumos si intens.

Eu te sfatuiesc sa folosesti produse pe care le-ai mai incercat,sa nu testezi alta firma pe parul tau,mai ales ca esti in criza de timp.

Si,ca sa fii sigura ca iti iese parul cum trebuie,cauta un salon ...eu m-am facut acasa,dar am discutat cu coafeza toate amanuntele.

 

De unde esti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din sv.. :D pai u te`ai vopsit roscat sau de ce ti`a iesit rosu intens la vf pe urma?..ca eu vreau saten cu reflexe aurii..si nu stiu ce sa aleg ca sa se prinda..ma gandeam si la varianta cu l`oreal dar vreau intai sa aflu niste pareri de la pers care s`au vopsit cu vopseaua respectiva..sa vad daca merita

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
din sv.. :D pai u te`ai vopsit roscat sau de ce ti`a iesit rosu intens la vf pe urma?.....

 

Eu mi-am procurat decapantul si vopseaua de la o tipa din Baia Mare.

 

Eu m-am vopsit rosu vulcan si mi-a iesit un pic,doar un pic mai inchis la varfuri,unde inainte de decapare aveam parul vopsit negru de foarte multe ori.In rest,ca pe cutie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pentru rsp acordate..mai aveam cateva nelamuriri...dupa decapare ce culoare capata parul?crezi ca dak ma decapez pot obtine nuanta saten cu reflexe aurii ?si ce vopsea mi`ai recomanda?..and about decapant...cat ai dat pe el?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
multumesc pentru rsp acordate..mai aveam cateva nelamuriri...dupa decapare ce culoare capata parul?crezi ca dak ma decapez pot obtine nuanta saten cu reflexe aurii ?si ce vopsea mi`ai recomanda?..and about decapant...cat ai dat pe el?

Decaparea e un procedeu de ,,spalare" a vopselei vechi de pe firul de par.Parul capata o nuanta mai deschisa decat cea pe care o ai natural.

Foloseste vopsea profesionala...eu ti-am mai scris ,folosesc doar wella sau wellaton si sunt foarte multumita.

Am intrebat pe cineva de curand si mi-a zis ca pretul e in jur de 60 ron...Daca ai parul lung iti trebuiesc 2 tuburi....dar,important e sa gasesti,pentru ca nu stie multa lume despre el...Cred ca m-am cam repetat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×