Sari la conținut
Forum Roportal
Enki

Sonia cu ochi negri

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Micuta Sonia are deja 3840 gr si 57 cm.

post-41139-1192086697_thumb.jpgpost-41139-1192086705_thumb.jpg

S-au strans cu ajutorul Dumneavoastra:

70927 Ron

10300 EU (brd+paypal)

1800 USD (brd+moneybookers)

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Enki :) iti multumesc din suflet pt ce faci pt noi ! da o sa-ti stric putin subiectuol spunandu-ti ca Sonia face ochii verzi incet-incet. se transforma :( ! asta nu e foarte important, oricum ! azi avea 4090 grame si costumasele60 ii sunt cam fixe ca lungime. o masor maine !Vroiam sa-ti multumesc din suflet pt tot ce faci pt noi, pt Sonia ! sunt sigura ca ajutorul vostru inseamna un mare pas catre o inima normala pt Sonia !pupam si mai treceam pe aici, ca ne place !

 

Oana, mamica de Sonia

 

 

edit : Am citit cele 4 pagini si vreau sa le multumesc tuturor celor ce s-au rugat pt Sonia, care au donat bani, care au ajutat la raspandirea povestii ei ! va multumesc din suflet, sunteti minunati ![/font]

Editat de oana_soso

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Enki :) iti multumesc din suflet pt ce faci pt noi ! da o sa-ti stric putin subiectuol spunandu-ti ca Sonia face ochii verzi incet-incet. se transforma :( ! asta nu e foarte important, oricum ! azi avea 4090 grame si costumasele60 ii sunt cam fixe ca lungime. o masor maine !Vroiam sa-ti multumesc din suflet pt tot ce faci pt noi, pt Sonia ! sunt sigura ca ajutorul vostru inseamna un mare pas catre o inima normala pt Sonia !pupam si mai treceam pe aici, ca ne place !

 

Oana, mamica de Sonia

edit : Am citit cele 4 pagini si vreau sa le multumesc tuturor celor ce s-au rugat pt Sonia, care au donat bani, care au ajutat la raspandirea povestii ei ! va multumesc din suflet, sunteti minunati ![/font]

 

:(

curaj, ca noi nu va uitam...

si o sa mai donam :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa speram ca totul va fi bine .Este atata durere in lume. Atati copii loviti de soarta si atati oameni care au uitat ce inseamna sa fii copil.Multi am uitat ca si noi putem ajunge in astfel de situatii, ca am putea avea nevoie de ajutor .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oana a aparut la Antena 1 la emisiunea 9595. Puteti urmari aici emisiunea 9595, mamica Soniei apare in ultimele 20 de minute ale emisiunii.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj de la Oana, mamica Soniei:

"Am fost la eco azi. Partea buna: i s-a dezvoltat bine inima. Partea rea: a crescut prea repede si tb operata in max 1 luna jumate. Tb sa vb cu nemtii s-o programeze...Deci incepe 2008 cu o inima reparata!"

 

Asteptam in continuare vesti de la mamica Soniei, nu stiu mai multe.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iata ce mai scrie mama Soniei:

saptamana viitoare plecam fortat la Munchen... am fost la spital azi, i-au facut analize si saturatiile venoase sunt de 72%... iar transcutaneale cam 80-85. deci luni sun in Germania, iar cel tarziu joi cred si sper sa fim acolo. aici nu au ce sa-i faca, plus ca cine stie ce-i pot face asistentele... m-au tratat cu cel mai mare dispret azi cand am mers acolo. au refuzat sa-i ia sange, se uitau cu sila si scarba la noi... deci acolo sper sa nu mai ajungem. plec din tara de frica asistentelor... frumos, nu? oricum, aici n-au ce sa-i faca decat s-o intubeze... si asa poate sa faca pneumonie... deci plecam la nemti !!!

 

maine verific toate conturile si afisez suma stransa. am primit estimarea de la nemti, si trebuie sa transfer priori adimterii in clinica suma de 36.000 euro. trebuie sa ma ocup de transport, de cazare, de transferul banilor, sa vad cum fac cu sterilizarea biberoanelor in cazul in care nu o interneaza imediat, cu haine, mancare, supa, etc.

despre Sonia

Astept sa ne mai scrie Oana, pentru ca mai incolo spune ca e mai bine Sonia.

post-41139-1197208527_thumb.jpg

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oana, mamica Soniei.

fi-mea e bestiala ! doarme ea fara nici o grija noaptea, si mananca supita cu lngurita si cerealele la fel si e joaca foarte constiincioasa ! azi avea sats 95%, deci eu nu mai inteleg nimci din ce se intampla cu ea !

 

va pup mult de tot si astept vesti de la nemti si cum le primes va anunt

Ma bucur mult ca au mai primit ajutor si de la banca aceea, astept un mesaj in care sa scrie cat mai are de strans.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×