Sari la conținut
Forum Roportal
Enki

Sonia cu ochi negri

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sonia a trecut cu bine de operatie. :good:

Mesaj Oana:"E foarte bine.Totul a mers perfect.Maiine o detubeaza.Nu mai are oxigen ,nici prostaglandine.Arata superb.Fac poze si va trimitmaiine.Pup.Sunt extrem de fericita!"

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat pe siteul cu poze al Oanei, si sunt acolo poze de azi dupa operatie... m-a busit plansul sa o vad pe aia mica cu atatea fire si tuburi in ea. Am un nod in gat numai cand ma gandesc la ea... dar pozele sunt prea mult.

In fine, important e ca operatia a reusit, si ca Sonia e bine.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Astazi micuta Sonia implineste 2 lunisoare. :cheer:

Se recupereaza la spitalul din Germania, mama ei ar vrea sa o tina acolo cat mai mult, avand in vedere calitatea serviciilor medicale.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj de la Oana:

"Acum au mutat-o pe Sonia de la terapie intensiva la recuperare. E bine. Pe mine m-a doborat vremea asta schimbatoare.Am poze noi,dar sunt prea obosita ca sa merg la net.Va pup."

Inseamna ca Sonia este bine si se recupereaza! :cheer:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sonia se recupereaza bine dupa operatie, a luat in greutate, ajuns la 2,5 kilograme :cheer: si Oana se va intoarce peste aproximativ 6 zile in Romania cu fetita.

Estel, in Germania au acceptat-o la operatie chiar daca nu au avut toti banii stransi, vor trebui sa achite intreaga suma banuiesc, si asta e numai prima parte, va trebui sa mai faca o operatie definitiva pana la varsta de 2 ani din cate am inteles.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ne-a scris bunica Soniei:

 

"Sonia este cu mamica ei in camera... Are 2585 gr si am auzit-o plangand de foame....

 

Acum trebuie sa vada cum se inteleg si daca Sonia are cumva (sper sa nu) probleme de adaptare. Oricum mai merg in spital sa o cantareasca si probabil pentru medicatie. Sonda nazala este pastrata pentru ca nu are inca suficienta forta sa bea tot lapticul din biberon.

In toata perioada de pana la operatia corectoare trebuie ferita de orice tip de infectii. Si o simpla raceala sau o diaree pot fi catastrofale. Deci a trecut doar un hop - foarte important e drept, dar doar primul!

Daca totul merge bine, dupa operatia corectoare va fi insa un copil normal...si va face o sumedenie de nazbatii...

 

Sper ca pana luni sa fie totul in regula si sa le dea voie sa ia avionul spre casa...."

 

:) mititica se simte bine deci, si ia in continuare in greutate!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×