Sari la conținut
Forum Roportal
RAMONA

ce stiti despre initiatii lumii?... sau oamenii luminii?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tomo arrigato!!!!!!!!!

nu vrei sa dezvoltam putzin subiectul??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intradevar, un razboinic al Luminii nu are nimic in plus fata de un om obisnuit... a reusit doar sa renunte la greutatile care il tineau legat de pamant...

 

Una dintre cele mai mari prostii inventate e ideea asta de special... de persoana aleasa....

TOTI putem fi asa.... TOTI...

 

Singurul lucru pe care trebuie sa-l faci este sa incepi sa practici Calea Fortei... sa incepi sa practici Iubirea... si incetul cu incetul ajungi departe rau...

 

 

Intii trebuie sa fii atras spre asta.

Da, nu sint persoane speciale.

Nu se fac cunoscute catre oricine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu vrei sa dezvoltam putzin subiectul??
;) Probabil ca a vrut sa spuna un "multumesc frumos".... in Japoneza... i-a iesit doar pe jumate (suna oarecum corect) Transliterarea corecta e "domo arigato" iar daca vroia sa fie si mai oficial putea folosi un "domo arigato gozaimashita"
Intii trebuie sa fii atras spre asta. Da, nu sint persoane speciale. Nu se fac cunoscute catre oricine.
Probabil ca ai dreptate... Eu sunt atras... din puctul meu de vedere nu vad cum sa nu fii atras... dar... stiu si ca anumite persoane vad lucrurile altfel...De ceva vreme m-am hotarat sa folosesc Forta... si rezultatele nu-s chiar rele...Imi tot spun "Use the Force!" si modul in care inteleg acum lucrul asta este sa am incredere in Forta. Aceasta Forta va face in asa fel incat tot pun eu in lume sa-mi fie intors intr-o forma sau alta. Asadar daca ajut pe cineva sau daca muncesc la un lucru de pe urma caruia sa poata beneficia cineva STIU ca munca asta nu e in zadar. STIU ca voi fi rasplatit intr-o forma sau alta si in consecinta nu-mi bat capul cu rasplata. E o pierdere de timp sa stau si sa analizez cum va veni rasplata asta. Mai bine imi folosesc energia pe a da mai mult din mine... Daca vad cum pot ajuta mai mult... folosesc Forta, dau mai mult si STIU ca rasplata va veni negresit! Tocmai m-am intors dintr-o excursie in SUA... N-am planuit niciodata sa ajung acolo. Poate am visat ca mai orice roman sa ajung si pe acolo dar nu am planuit... Acum vad excursia asta ca pe o manifestare a Fortei... mi-am concentrat atentia pe ce pot face aici... si roadele au aparut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
;) Probabil ca a vrut sa spuna un "multumesc frumos".... in Japoneza... i-a iesit doar pe jumate (suna oarecum corect) Transliterarea corecta e "domo arigato" iar daca vroia sa fie si mai oficial putea folosi un "domo arigato gozaimashita"Probabil ca ai dreptate... Eu sunt atras... din puctul meu de vedere nu vad cum sa nu fii atras... dar... stiu si ca anumite persoane vad lucrurile altfel...De ceva vreme m-am hotarat sa folosesc Forta... si rezultatele nu-s chiar rele...Imi tot spun "Use the Force!" si modul in care inteleg acum lucrul asta este sa am incredere in Forta. Aceasta Forta va face in asa fel incat tot pun eu in lume sa-mi fie intors intr-o forma sau alta. Asadar daca ajut pe cineva sau daca muncesc la un lucru de pe urma caruia sa poata beneficia cineva STIU ca munca asta nu e in zadar. STIU ca voi fi rasplatit intr-o forma sau alta si in consecinta nu-mi bat capul cu rasplata. E o pierdere de timp sa stau si sa analizez cum va veni rasplata asta. Mai bine imi folosesc energia pe a da mai mult din mine... Daca vad cum pot ajuta mai mult... folosesc Forta, dau mai mult si STIU ca rasplata va veni negresit! Tocmai m-am intors dintr-o excursie in SUA... N-am planuit niciodata sa ajung acolo. Poate am visat ca mai orice roman sa ajung si pe acolo dar nu am planuit... Acum vad excursia asta ca pe o manifestare a Fortei... mi-am concentrat atentia pe ce pot face aici... si roadele au aparut.

 

 

Cine ti-a descoperit Forta, ce te-a indrumat sa o descoperi? Pur si simplu poate fi doar vointa ta...dar poate fi mult mai mult si ar trebui sa stii exact ce este! Tu iti creezi propria realitate. Daca o faci fiind plin de bunatate si compasiune, e ok.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu vrei sa dezvoltam putzin subiectul??

Ce poate fi spus despre niste oameni? Or fi destepti, organizati, bogati, etc........... Nu-s destule reviste pline de ei? Ce pot ei sa faca? Nu mor tot ca noi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce poate fi spus despre niste oameni? ... Ce pot ei sa faca? Nu mor tot ca noi?

 

ba da, insa nu la fel de stupizi ! ;)

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce poate fi spus despre niste oameni? Or fi destepti, organizati, bogati, etc........... Nu-s destule reviste pline de ei? Ce pot ei sa faca? Nu mor tot ca noi?
La cine te referi? La vedete?!
ba a, insa nu la fel de stupizi ! ;)
Nu-si irosesc viata cu nimicuri, alergind dupa bani. Ii intereseaza dezvoltarea spirituala si nu placerile lumesti care nu iti aduc linistea, ci sint ca niste droguri. Cu cit ai mai mare acces la ele, cu atit te saturi mai putin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La cine te referi? La vedete?!Nu-si irosesc viata cu nimicuri, alergind dupa bani. Ii intereseaza dezvoltarea spirituala si nu placerile lumesti care nu iti aduc linistea, ci sint ca niste droguri. Cu cit ai mai mare acces la ele, cu atit te saturi mai putin.

 

oarecum , insa pentru a ajunge la iluminarea e o cale lunga, lunga ... sau nu ?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine sunt de fapt initiatii lumii ?

Masonii de grad inalt?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine sunt de fapt initiatii lumii ?Masonii de grad inalt?
depinde fata de ce te raportezi-lumina sau intuneric.
Cine sunt de fapt initiatii lumii ?Masonii de grad inalt?
Depinde de categoria la care te raportezi.Cum exista initiati ai luminii, exista si initiati ai intunericului.Traim in dualitate,nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×