Sari la conținut
Forum Roportal
RAMONA

ce stiti despre initiatii lumii?... sau oamenii luminii?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

...acesti oameni,din diferite paturi sociale,exista printre noi...instruiti sa-si ajute neconditionat semenii,pana la sacrificiul suprem...viata.In numele Domnului ei impart binefaceri si bucurii in lume...am intrat din '94 in era varsator,ca atare,pe pamant s-au intrupat o multime de spirite luminoase...deci viiitori INITIATI AI LUMINII.Chiar si Nostradamus a vorbit despre ei,el insusi fiind unul dintre ei...deci...chiar langa tine, cel care imi citesti mesajul poate exista un initiat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Initiatii Luminii

 

Din Patericul Egiptean, "Pentru Socotinta", cuvantul 49:

"Doi batrani, de multi ani sedeau impreuna si niciodata nu a fost cearta intre dansii. Si a zis unul catre celalalt : sa ne certam si noi ca oamenii. Iar celalalt a zis : nu stiu cum se face cearta. Al doilea a zis : iata, pun o caramida ln mijloc si zic ca este a mea. Tu zici nu, ca este a ta. Si de aici se face inceputul. Deci, au pus in mijioc caramida si a zis unul catre celalalt : aceasta este a mea ! Si a primit raspuns : nu, ca este a mea ! Si i s-a spus : daca este a ta ia-o si mergi. Si s-au dus, neputand sa se certe intre dansii"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...acesti oameni,din diferite paturi sociale,exista printre noi...instruiti sa-si ajute neconditionat semenii,pana la sacrificiul suprem...viata.In numele Domnului ei impart binefaceri si bucurii in lume...am intrat din '94 in era varsator,ca atare,pe pamant s-au intrupat o multime de spirite luminoase...deci viiitori INITIATI AI LUMINII.Chiar si Nostradamus a vorbit despre ei,el insusi fiind unul dintre ei...deci...chiar langa tine, cel care imi citesti mesajul poate exista un initiat.

E o vrajeala. Nu sunt cu nimic mai deosebiti decit restul. Dar, speculatiile plac celo care nu au ca autoritate Scriptura.

Exista multa literatura si speculatii. Un autor cunoscut este David Icke.

 

http://www.davidicke.com/index.php/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mandria e pacat de moarte zexe, ai grija ... te pup

Nu sunt mandru deloc. Numai ca si pe mine m-a pasionat inainte subiectul asta si am citit destul si am si prieteni foarte avansati in aceste cercuri. Am stat de vorba cu ei, am analizat ceea ce am citit si am constatat ca este vorba numai de speculatii si aprecieri fortate.

 

Asta nu-i mandrie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E o vrajeala. Nu sunt cu nimic mai deosebiti decit restul.

Intradevar, un razboinic al Luminii nu are nimic in plus fata de un om obisnuit... a reusit doar sa renunte la greutatile care il tineau legat de pamant...

 

Una dintre cele mai mari prostii inventate e ideea asta de special... de persoana aleasa....

TOTI putem fi asa.... TOTI...

 

Singurul lucru pe care trebuie sa-l faci este sa incepi sa practici Calea Fortei... sa incepi sa practici Iubirea... si incetul cu incetul ajungi departe rau...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da..........good point.......ONLY A NINJA CAN STOP A NINJA...haaaaaaaaaaaaa.....the force be with you, Luke.......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

MULTZUMESC MENTRU CA ATI CITIT TEMA MEA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×