Sari la conținut
Forum Roportal
AdrianX

Masonii reprezinta o amenintare la adresa populatiei?

Masonii reprezinta o amenintare la adresa populatiei?  

33 membri au votat

  1. 1. Masonii reprezinta o amenintare la adresa populatiei?

    • Da.
      14
    • Nu.
      16
    • Nu stiu.
      3


Postări Recomandate

"Acum noua biserica este banca : ai bani - ai dreptul legal de a sodomiza mintea si buzunarul populatiei prin legi si taxe, iar constiinta le-o stergi prin mass-media plina de emisiuni de doi lei gen Ciao Darwin, Axe Villa, Surpriza Surprize etc "Good shot! :D Asta este si visul francmasonilor: sa ofere bancilor exact importanta pe care o avea candva Biserica. In ziua de azi, cat mai ales in viitor, a deschide gura referitor la anumita chestiune va deveni un lux! Va functiona din ce in ce mai mult zicala "Cine esti tu ca sa-ti permiti sa vorbesti?" Si ca sa stii sa raspunzi la intrebarea asta va trebui, in primul rand, sa fii un cat mai mare "potent" financiar!p.s. masoneria reprezinta nu atat un pericol pt populatie cat pentru vite si este mai periculoasa decat boala vacii nebune!

Hai mai bine sa discutam despre pericolul pe care il reprezinta ptr populatie ...biserica ortodoxa!Uite eu propun cateva teme:Biserica ortodoxa ...Spoveditul si Turnatul la Secu !Manipularea populatiei cu ajutorul religiei si al bisericiiSarlatania ... fundamentul bisericii ortodoxe ...un prim pas catre: Spolierea omului naiv si religios victima a goanei dupa inavutire a clerului...Pericolul smintirii constintelor si al indobitocirii ...consecinta a unei religiozitati excesive
vorbesti de parca ai avea o frustrare extrem de serioasa generata de biserica. ;) Spune-ne, ai fost cumva dat afara din biserica dintr-un motiv sau altul? :flowers:
nu , nu reprezinta o amenintare pt. populatie... vad ca au unii de pe roportal unele probleme cu masonii... cati masoni exista in romania? :roll:adevarat graiesti! :crazy:
Daca pui o asemenea intrebare, deja e clar ca nu stii nimic: in masoneria NU CONTEAZA NUMARUL CI "CALITATEA" MEMBRILOR EI. Cu cat sunt mai puternici financiar si mai influenti, cu atat mai bine! Trebuia cumva ca numarul masonilor din Ro sa ajunga la 5 000 000 ca sa se poata pune problema? Editat de ActorGrabit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hm.. am vazut un documentar in care prezenta destul de clar ce e cu masoneria asta...oamenii acea sunt destuli de independenti... deci sefii nu le impun o religie , o personalitate anume... ;) nu vad ce pericol ar reprezenta masonii pt. populatie... :D

Editat de Mahtan Elendil

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..... Spune-ne, ai fost cumva dat afara din biserica dintr-un motiv sau altul?....

 

Nu ...nici vorba ... nici nu se putea intampla ...din moment ce nici nu trec pe acolo .... este doar atitudinea mea fata de cea mai gigantica excrocherie din istoria omenirii!

 

Nu inteleg ce ai tu cu masonii ...regreti cumva mizeria si obscurantismul evului mediu intronata de religie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da,domnule,masonii sunt un pericol..........stau toata ziua in birou si planuiesc distrugerea Romaniei,atacuri teroriste,razboaie,revolte pana si seceta tot ei au provocat-o :cheer: ..............Masonii nu il adora pe Satan(de fapt,fiecare are religia lui,iar astazi pana si un ateu poate fi mason-cei mai multi care inca fac ritualuri,le fac mai mult ptr pastrarea traditiei),nu au vreo putere supraomeneasca,nu se lupta cu biserica ortodoxa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da,domnule,masonii sunt un pericol..........stau toata ziua in birou si planuiesc distrugerea Romaniei,atacuri teroriste,razboaie,revolte pana si seceta tot ei au provocat-o :cheer: ..............Masonii nu il adora pe Satan(de fapt,fiecare are religia lui,iar astazi pana si un ateu poate fi mason-cei mai multi care inca fac ritualuri,le fac mai mult ptr pastrarea traditiei),nu au vreo putere supraomeneasca,nu se lupta cu biserica ortodoxa.

eh , spune-i tu asta la domnu' Schimbarea Perceptiei...la el totul e complicat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar credeti ca Basescu este acolo pentru ca l-au votat romanii?

Daca era asa de iubit nu era nevoie sa isi ia oamenii cu el ca sa ii scandeze numele pe unde se ducea.

Masoneria controleaza cine iese si unde si ce urmeaza sa faca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Presedintele este acolo ptr ca in al doilea tur al alegerilor sau mobilizat multi tineri si oameni care pana atunci nu participasera la vot(cred ca unii regreta).La referendumul despre suspendarea presedintelui,marea majoritate a oamenilor nu vroiau suspendarea lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da,domnule,masonii sunt un pericol..........stau toata ziua in birou si planuiesc distrugerea Romaniei,atacuri teroriste,razboaie,revolte pana si seceta tot ei au provocat-o :flowers:

 

Intr-adevar. Ei stau in birou pt. a munci pentru propasirea materiala si spirituala a poporului si pentru modernizarea statului Roman. Sunt mari sufletisti si buni organizatori. Nu am fi ajuns pe culmile bunastarii, legii si ordinii post-decembriste fara ei. :cheer:

 

Pe langa declaratia de avere fiecare politician ar fi bine sa declare daca este mason sau nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Acum noua biserica este banca : ai bani - ai dreptul legal de a sodomiza mintea si buzunarul populatiei prin legi si taxe, iar constiinta le-o stergi prin mass-media plina de emisiuni de doi lei gen Ciao Darwin, Axe Villa, Surpriza Surprize etc "Good shot! :cheer: Asta este si visul francmasonilor: sa ofere bancilor exact importanta pe care o avea candva Biserica. In ziua de azi, cat mai ales in viitor, a deschide gura referitor la anumita chestiune va deveni un lux! Va functiona din ce in ce mai mult zicala "Cine esti tu ca sa-ti permiti sa vorbesti?" Si ca sa stii sa raspunzi la intrebarea asta va trebui, in primul rand, sa fii un cat mai mare "potent" financiar!p.s. masoneria reprezinta nu atat un pericol pt populatie cat pentru vite si este mai periculoasa decat boala vacii nebune!vorbesti de parca ai avea o frustrare extrem de serioasa generata de biserica. :cheer: Spune-ne, ai fost cumva dat afara din biserica dintr-un motiv sau altul? :)Daca pui o asemenea intrebare, deja e clar ca nu stii nimic: in masoneria NU CONTEAZA NUMARUL CI "CALITATEA" MEMBRILOR EI. Cu cat sunt mai puternici financiar si mai influenti, cu atat mai bine! Trebuia cumva ca numarul masonilor din Ro sa ajunga la 5 000 000 ca sa se poata pune problema?
stiu ca in masonerie conteaza calitatea ci nu cantitatea , am pus acea intrebare statistic...pai oameni influenti si bogati si foarte influenti si foarte bogati sunt multi in romania.. cum demonstrezi ca sunt masoni?
cat de simplu cauza-efect gandesti mai hipiotule corporatist, paradox al societatii... Tu documentarul si textele alea cu Bilderberg le-ai citit ?
nu-ti scapa asta nu? :flowers: :cry: nu am vizionat documentarul si nici n-am citit articolele... promit ca o sa le citesc cand am timp... acum trebuie sa fug :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×