Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Calendar nebiblic,

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Foarte simplu !

0 = Dumnezeu si reciproca ... Dumnezeu = 0 ...adica ...suma aparitiilor sale in Biserica Sa!

 

si cand zic Dumnezeu ma refer la Dumnezeul Crestin! ...

 

Adica Dumnezeu este nimic sau 0 .... pentru ca nu exista sub forma imaginata de crestini !

 

Totul adesea se poate confunda cu nimicul. Pentru ca nu ai alt termen de comparatie.

 

Si oricum, demonstratia ta nu e nici pe departe logica si nici pe departe simpla.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ptr tine!

Pentru intelegerea mea este!

 

Cum poate un Dumnezeu care nu exista ...cel al crestinilor ... sa fie altceva decat am zis eu!

 

Dumnezeul crestinilor a fost furat fara aprobarea sau opozitia lui de la o alta religie ...deci nu este un zeu real ...ci doar o poveste furata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate ptr tine!

Pentru intelegerea mea este!

 

Cum poate un Dumnezeu care nu exista ...cel al crestinilor ... sa fie altceva decat am zis eu!

 

Dumnezeul crestinilor a fost furat fara aprobarea sau opozitia lui de la o alta religie ...deci nu este un zeu real ...ci doar o poveste furata!

 

daca religia aceea avea dreptate?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aia e alta gasca in alta straita ...faptul ca eu vorbesc de gasca mea atunci cand de fapt in straita mea nu am NIMIC...dar vecinu are o gasca in straita lui ...inseamna ca eu nu am gasca! ...sau cu alte cuvinte crestinismul nu are Dumnezeu !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aia e alta gasca in alta straita ...faptul ca eu vorbesc de gasca mea atunci cand de fapt in straita mea nu am NIMIC...dar vecinu are o gasca in straita lui ...inseamna ca eu nu am gasca! ...sau cu alte cuvinte crestinismul nu are Dumnezeu !!!

 

Da daca straita mea e furata de la vecin si stiu sigur ca vecinu are o gasca in streaita inseamna ca si eu am o gasca, acum.

Asa spuneai, ca, crestinismul a furat. Nu ca as fi de acord, dar logica imi spune ca daca iau ceva bun de la altii de atunci am si eu bunul acela. Nu e furt, nu e plagiat, e doar a fi de acord cu acea persoana. Pentru ca bunul nu e unul material.

Editat de npaul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aia e alta gasca in alta straita ...faptul ca eu vorbesc de gasca mea atunci cand de fapt in straita mea nu am NIMIC...dar vecinu are o gasca in straita lui ...inseamna ca eu nu am gasca! ...sau cu alte cuvinte crestinismul nu are Dumnezeu !!!

in ce religie sa nascut iisus? si de ce ii zice lui yahwe tata ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Isus este evreu de religie mozaica ...si ii zice lui Yahwe tata ...pentru motivul ca Yahwe este socotit dumnezeu tribal al evreilor ..dar Yahwe nu e Dumnezeu Creatorul ...ci un Nephilim ...adica un inger damnat...fiu de Dumnezeu ...unul din cei de care se pomeneste chiar in geneza ...

 

Cap. 6

 

2. Fiii lui Dumnezeu, văz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Isus este evreu de religie mozaica ...si ii zice lui Yahwe tata ...pentru motivul ca Yahwe este socotit dumnezeu tribal al evreilor ..dar Yahwe nu e Dumnezeu Creatorul ...ci un Nephilim ...adica un inger damnat...fiu de Dumnezeu ...unul din cei de care se pomeneste chiar in geneza ...

 

Cap. 6

 

2. Fiii lui Dumnezeu, văz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×