Sari la conținut
Forum Roportal
LightHammer

De ce esti infuriat azi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In ce tara traim, in care oamenii sunt mari iubitori de animale, dar nu i misca nimanui niciun muschi pe fata cand un copil moare muscat de caini? Cazul de azi de la Constanta imi aduce aminte de un caz cu multi ani in urma, in Bucuresti, in care lumea era mai preocupata ca vai, o sa se dezlantuie jihadul impotriva cainilor vagabonzi si nu mai stiau cum sa ii ascunda de hingheri, dupa ce la fel ca azi, un copil a fost ucis de caini, decat de soarta copilului. Ceva e foarte foarte stricat la oamenii astia.

  • Like 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tyler Moldovan

https://www.abc15.com/news/region-phoenix-metro/central-phoenix/officer-shot-8-times-including-the-head-at-phoenix-apartment-complex

Phoenix Police Officer Tyler Moldovan
******************
Un om tanar  de 22 de ani, doar iesit din Academia de Police a fost impuscat de 8 ori de un criminal, nu se stie daca va reveni la viata, era roman de origine, nascut aici, recent casatorit.   
Nici arma din dotare nu era in mana ci in centura de unde a incercat sa scoata criminalul dupa ce a cazut la pamant ofiterul impuscat de el de 8 ori. 
Am aflat stirea de la soferul de taxi care m-a intrebat daca am vazut la TV, dar n-am stiut de caz.   Era noaptea in care am facut sarmale.
Au dat liber la droguri si vor sa interzica politia, dar si armele cetatenilor civili, dar nu si al criminalilor de genu'.    Poza nemernicului este in ziar, l-au bagat in puscarie direct.  Ii era frica sa fie arestat, de asta voia sa ucida politistul, pentru care va lua ani foarte multi.   Daca erau doar droguri fara altceva criminalul de altadata era un om liber. 
Azi s-a facut un party cu gratar intr-o localitate pentru el sa adune bani pentru cheltuieli sotiei, ca vor fi dupa ce iese din spital.   Asa se procedeaza aici si se mai anunta la TV si "spalari de masini"  langa acele statii specializate dar cu mana de data aste se finiseaza iar tot ce primesc contra servicii sint donate familiei.   
 
 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unii bărbați au impresia ca daca-ti trimit niste poze romantice si un selfie cu ei, te dau cu roatele în sus. Si dacă îi ignori, tot insista. Mi-a sărit unul pe mess, pe facebook, il cunoscusem pe un grup privat, pe care il frecventez de ceva vreme si i-am acceptat cererea de prietenie crezand ca avem aceleasi interese. Luni, dupa ce mi-a trimis niste poze frumoase cu luna plina, mi-a urat o zi frumoasă. I-am raspuns cu aceeasi urare si apoi s-a gandit sa treaca la atac, mi-a trimis un selfie cu el (da, arata foarte bine si sigur e si mult mai si tanar decat mine, dar ce relevanta credea ca are asta pentru mine, habar n-am). Nu i-am mai raspuns nimic si am crezut ca pricepe porcul ordinar ca nu ma intereseaza agatamentele, dar m-am trezit azi, dis de dimineata, ca iar imi da binete. Asa ca i-am scris urmatorul mesaj: "Bună dimineața! Să nu imi mai trimiti poze cu tine, in afară de sotul meu nu ma intereseaza niciun alt barbat. Nici daca ar fi Mister Univers si nici daca ar fi poleit cu aur pana si in cur. Si nici daca as ramane vaduva. Si nu obisnuiesc sa vorbesc pe privat. O zi buna!" La care el: "Nu stiam, este in ordine." Pai, ar fi trebuit sa iti dai seama, idiotule!

Apoi mi-am continuat ziua razboindu-ma cu sefa mea care voia sa schimbe procedurile pentru o toapa cu pile, ajunsa din director simpla executant. Acum nu imi mai vorbeste pentru ca i-am zis de doua ori ca nu fac ce vrea ea si o sa ma tina minte pentru asta. Drept raspuns,  i-am zis si eu ca o sa spun nu de fiecare data cand imi cere ceva ce nu e in regula. O idioata incearca sa schimbe regulile dupa bunul plac si toti sefii de carton ii canta in struna. Ete ca eu nu vreau!

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
24 minutes ago, Fiero said:

Unii bărbați au impresia ca daca-ti trimit niste poze romantice si un selfie cu ei, te dau cu roatele în sus. Si dacă îi ignori, tot insista. Mi-a sărit unul pe mess, pe facebook, il cunoscusem pe un grup privat, pe care il frecventez de ceva vreme si i-am acceptat cererea de prietenie crezand ca avem aceleasi interese. Luni, dupa ce mi-a trimis niste poze frumoase cu luna plina, mi-a urat o zi frumoasă. I-am raspuns cu aceeasi urare si apoi s-a gandit sa treaca la atac, mi-a trimis un selfie cu el (da, arata foarte bine si sigur e si mult mai si tanar decat mine, dar ce relevanta credea ca are asta pentru mine, habar n-am). Nu i-am mai raspuns nimic si am crezut ca pricepe porcul ordinar ca nu ma intereseaza agatamentele, dar m-am trezit azi, dis de dimineata, ca iar imi da binete. Asa ca i-am scris urmatorul mesaj: "Bună dimineața! Să nu imi mai trimiti poze cu tine, in afară de sotul meu nu ma intereseaza niciun alt barbat. Nici daca ar fi Mister Univers si nici daca ar fi poleit cu aur pana si in cur. Si nici daca as ramane vaduva. Si nu obisnuiesc sa vorbesc pe privat. O zi buna!" La care el: "Nu stiam, este in ordine." Pai, ar fi trebuit sa iti dai seama, idiotule!

Apoi mi-am continuat ziua razboindu-ma cu sefa mea care voia sa schimbe procedurile pentru o toapa cu pile, ajunsa din director simpla executant. Acum nu imi mai vorbeste pentru ca i-am zis de doua ori ca nu fac ce vrea ea si o sa ma tina minte pentru asta. Drept raspuns,  i-am zis si eu ca o sa spun nu de fiecare data cand imi cere ceva ce nu e in regula. O idioata incearca sa schimbe regulile dupa bunul plac si toti sefii de carton ii canta in struna. Ete ca eu nu vreau!

Fiero, din ce spui încă stârnești pasiuni...Nu-i rău! :laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 15 ore, Fiero a spus:

Nu i-am mai raspuns nimic si am crezut ca pricepe porcul ordinar ca nu ma intereseaza agatamentele, dar m-am trezit azi, dis de dimineata, ca iar imi da binete. Asa ca i-am scris urmatorul mesaj: "Bună dimineața! Să nu imi mai trimiti poze cu tine, in afară de sotul meu nu ma intereseaza niciun alt barbat. Nici daca ar fi Mister Univers si nici daca ar fi poleit cu aur pana si in cur. Si nici daca as ramane vaduva. Si nu obisnuiesc sa vorbesc pe privat. O zi buna!" La care el: "Nu stiam, este in ordine." Pai, ar fi trebuit sa iti dai seama, idiotule!

Și ăsta e motiv de isterie enervare?! Doar se știe că toți bărbații sunt porci!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 49 minute, gargbird a spus:

Și ăsta e motiv de isterie enervare?! Doar se știe că toți bărbații sunt porci!

Unii chiar lasa la vedere ca doar o linie foarte subtire este intre aceste 2 fiinte!!!   

Decand cu COVID, aproape saptamanal ma cere cineva de nevasta ... in alimentara, dupa ce m-a rugat sa-i clarific ceva la o reteta de mancare sau alt motiv dar in limita decentei. 

Si femei ma intreaba mai ales cand cumpar mult din ceva ca vinete si varza ca aici astea nu sint pe lista de cumparaturi decat la cunoscatori de marfuri, urmeaza ciuperci proaspete, radacina de telina, rutabaga, marar verde, gutui e de pe alta planeta, etc.          

 

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lol. Daca pentru ca a trimis un selfie e un porc sau un idiot, daca trimitea un dick pic ce mai era?:lol2:

Ce probleme aveti si voi.:lol2:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://ziareonline.ro/o-femeie-saraca-din-caras-severin-a-gasit-o-haina-aruncata-la-gunoi-a-probat-o-si-ii-venea-bine-asa-ca-a-luat-o-acasa-cand-a-bagat-mana-in-buzunar-aceasta-a-crezut-ca-nu-vede-bine-viata-i-s-a-sc.html?utm_source=notifications&utm_medium=notifications&utm_campaign=notifications 

"O femeie din Caraş-Severin s-a ales cu dosar penal, după ce a găsit la gunoi o haină ... care avea ascunşi în interios nu mai puţin de 9.000 de euro.   Femeia nu s-a atins nici măcar de un euro. A păstrat banii, gândindu-se că după ce va trece mai mult timp, îi va putea folosi.  Doar că s-a trezit pe cap cu oamenii legii, pentru că păgubitul depusese plângere.       „Norocoasă” a recunoscut ca cei 9.000 de euro erau la ea. I-a dat pe toţi înapoi, dar chiar şi aşa, femeia s-a ales cu dosar penal pentru însuşirea de bunuri găsite şi nepredarea autorităţilor.       În România, această infracţiune se pedepseşte cu închisoare de la una la trei luni, sau cu amendă."

*Cei care fura miliarde din "Bugetul Statului" ... NU sint pedepsiti nicicum, doar una moarta de foame, care-si cauta cina in gunoi!!!* 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×