Sari la conținut
Forum Roportal
LightHammer

De ce esti infuriat azi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Epantofi.

Dupa ce am facut comanda saptamana trecuta, au zis ca au preluat-o, dupa care mail ca nu au pe stoc si tre sa aduca din Polonia si dureaza 5 zile, dupa care din nou mail mai repede de 5 zile ca e gata de livrare, primesc sms de la.gls ca epantofi i-au chemat sa preia comanda pt livrare dupa care primesc mail ca mi-au anulat comanda. Ii sun si imi zic ca la verificare produsul prezenta un defect major si nu l-au livrat si imi returnează banii. 

Dar nu-i nimic. Mai bine. Ca am probat in magazin modelul pe care l-am comandat dar in alta culoare, si nu-s chiar asa de wow la confort.

Mi-i comand pe ceilalti pe care voiam sa mi-i iau si la care am renuntat.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-as avea curaj sa comand pantofi.   Probez pe toate aproape si greu-mi gasesc sa nu ma deranjeze undeva.   Cu ani in urma, am probat doar una din cutie si l-am cumparat.  Aveam de mers la un eveniment si cand sa ma incalt, celalalt era mult mai mare marime!!!   Cand am ajuns inapoi si au zarit modelul, deja stiau despre ce e vorba, ca altcineva deja le-a dus inapoi si asteptau sa schimbe pantofii.   Cu alta ocazie am avut piciorul in ghips si trebuia mult mai mare numar ca fara nu se poate pe aici circula.   Curios ca aveau in rezerva pentru asemenea cazuri si le-am dus inapoi dupa ce nu-l mai foloseam.          

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 minute, The Unknown a spus:

Eu n-as avea curaj sa comand pantofi.   Probez pe toate aproape si greu-mi gasesc sa nu ma deranjeze undeva.   Cu ani in urma, am probat doar una din cutie si l-am cumparat.  Aveam de mers la un eveniment si cand sa ma incalt, celalalt era mult mai mare marime!!!   Cand am ajuns inapoi si au zarit modelul, deja stiau despre ce e vorba, ca altcineva deja le-a dus inapoi si asteptau sa schimbe pantofii.   Cu alta ocazie am avut piciorul in ghips si trebuia mult mai mare numar ca fara nu se poate pe aici circula.   Curios ca aveau in rezerva pentru asemenea cazuri si le-am dus inapoi dupa ce nu-l mai foloseam.          

Stiu ce zici. Nici eu nu comand online pantofi, e doar a doua oara in viata mea cand imi comand online. Prima data am nimerit la fix si un model super mega extra comod. Tura asta am comandat, dupa care am gasit in weekend acelasi model dar o culoare pe care nu o voiam in magazin, am probat modelul si erau meh. Purtabili, nu deranjau pe nicaieri, nu erau incomozi, dar nu erau  ceva de vis. De aia nu-mi pare rau ca mi-au anulat comanda. Am facut deja o comanda noua pentru altii de la alta firma pe care o stiu ca e ok ca am mai avut si stiu ca aia tin la standarde, la care ma astept sa fie ok. Trebuia sa mi-i fi comandat pe astia din prima, dar erau mai scumpi si am avut o retinere.

Si oricum, daca constat ca nu imi plac nu imi vin nu-s comozi, am la dispozitie 100 de zile in care sa ii returnez gratuit.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat recent ceva comozi de mers la gym sau pe jos in jurul casei ... pe piciorul drept mi-a facut o gaura in calcai de la cativa pasi o cusatura.   Le port acum ca papuci ca am calcat pe partea din spate ca nu-mi mai ia inapoi dar inca nu s-a vindecat calcaiul desi dau cu Neosporin si nu ma mai doare dar mi-s scos sange pantoful de sport ultra comod.   Cred ca vara asta voi umbla incaltata doar cu cizme, de acum incolo pot sa zic ca sint foarte placute de purtat.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ani de zile observ ca inainte de o sarbatoare majora precum e Pastele, la noi pe strazi e plin de gunoi neridicat.  Nu este gunoi menager, coji de cartofi si ceapa, oase ... ci gramezi cat casa de crengi de pe pomii din jurul casei, mobila veche si de tot ce nu mai au nevoie in casa.   

Un wc-u a pus unul din vecini pe strada, desi s-a dat deja ordin ca se ridica de cei care instaleaza pe cel nou, dar multi nu vor intelege nici asta!!!

Pe langa multe cutii de cartoane goale cu acei izolatori marunti din ceva material sintetic alb, la fel ca fulgii de zapada, carti, si ce a mai ramas de la copiii decand erau mici si au spart obiecte, haine nefolosite, articole de party si de decorat casa de Craciun, care sint usoare de ridicat de vant, plus ca se sparg si devin periculosi pentru animale dar si pentru oameni, nici asta nu se va intelege odata!!!    Se poate dona la SH magazine si ei vin sa le ridice imediat, parca ar costa scump si telefonul local.

Altii au vandut casa cu totul, asa s-a reclamat ca sa mearga mai repede, noul proprietar a aruncat totul in fata casei incepand cu usi si geamuri care a facut gramada le fel egal cu un cimitir de oase vechi, carpeturile si coliviile de la pisici si pasari cu nisip si altele prin care deja au trecut cateva randuri de oameni si l-au si imprastiat ca vantul sa le mai etaleze si prin vecini, dupa ce ca noi am lucrat destul sa tundem iarba si sa nu fie nici o frunza in plus.

Pentru remodelarea casei trebuie inchiriat un container si acolo se arunca toate alea nu in fata casei dar sint precis din California noii vecini cu naravuri din Detroit. 

Nu s-ar putea sa fie programat adunarea acestori gunoaie dupa o sarbatoare???   Vine in plicul cu Factura de Apa si programul de ridicat dar si timpul ca se pot scoate deja cu 2 saptamani inainte de data adunarii obiectelor din fata casei, care-i pe strada si incurca si circulatia.  Tocmai de Luni incolo intr-o zi se va ridica aceste gunoaie dar nu si cauciucurile vechi, bidoane de alea de la ungerea masinilor, echipament sportiv din fier ca-i trebuie o macara sa-l ridice, ca pentru fiecare aparte exista o zi speciala, dar functionarii publici n-au creier!!!

 

        

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://evz.ro/votul-la-16-ani-salvarea-din-spatele-clubului.html   

"Zeci de tineri s-au călcat în picioare la un concert în Bucureşti, iar unii dintre ei au fost striviţi în îmbulzeală, fiind salvaţi de agenţii de pază care i-au tras de sub mulţime şi i-au aruncat afară.     Imaginile au fost postate pe reţelele sociale de cei care au reuşit să iasă, aceştia scriind mesaje precum „Colectiv” sau „Era să murim”.    O mămică din Bucureşti, care a mers cu fiica ei la concert, (Doamne ferește!), ne-a explicat că a fost norocoasă să iasă la timp”.   Asta s-a întâmplat aseară la evenimentul (!!!) ”Trapsodia”. Spaţiul plin de copii şi adolescenţi. Poate investighează cineva fenomenul. „Am fost cu fiica mea, noi am avut noroc că eram la uşă şi am ieşit repede din îmbulzeală”, a scris mama melomană."

Urmează întrebarea arhicunoscută:  ”Ce e de făcut?” 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ne-au sunat Vineri seara pe la orele 7 niste cunostinte vechi cu care ne-am intalnit ultima oara acum 25 de ani, ca sint in oras ca viziteaza niste zone ca la Montreal parca mai e zapada pe alocuri, ei au casa nu locuiesc in bloc.   Au pus pe lista ca ne viziteaza dar nu ne-au anuntat mai devreme si pe noi.   Sotul a vorbit si au stabilit ca la 2:00 PM va fi perfect.   A uitat sa ceara numarul de telefon sau ceva adrdesa de comunicare, ne-au sunat din Hotel si doar un nume era pe telefoanele noastre.   

Dimineata ma trezesc devreme, curat casa si eram gata la ora 1:00 PM de iesit din casa, moarta de foame, a inceput sa ma doare si capul, am baut apa si m-am culcat asa imbracata cum eram.   Au sosit pe la 3:30 PM ca ei erau cu cineva intr-un local la masa, la noi au venit sa ne salute de aceea au adus si ladita cu mango sa ma impace :eek:  si merg spre San Diego.   Am rezervat intr-un restaurant persan si comandat mancare sa fie mai repede cand ajungem.  

Ne trezesc din somn cu telefonul de ce nu mai ajungem ca au nevoie de masa, dar si mancarea deja de 2 ori s-a vandut si au refacut.  Am renuntat ca nu stiam cum sa luam contact cu musafirii.   Vizita a fost scurta, ei credeau ca San Diego e cat colo, precum erau surprinsi ca Phoenix este o Oaza imensa plin cu flori colorate, nicidecum un teren nisipos plin cu serpi si paianjeni otravitori.   Au gustat din renumitul Ceai al meu cu mult Ginger si le-a placut foarte mult, Diabetici amandoi.   Noi tot flamanzi am ramas dar ne-am dus la KFC ca omu' voia ceva bun sa manance.  Am adus acasa mancarea desi nimeni nu era in sala sa manance, am comandat 8 bucati cu 2 salate de varza care s-a scumpit la aproape 6 dolari.  Acasa am numarat aproape dublu bucati de carne, omu' a sunat ca-l duce inapoi, dar nu se practica asa ceva in Amerika.   Abia am reusit sa manac ceva, ca am o problema cand mi-e tare foame.

Inca n-am verificat intr-un calendar pentru care Sfant am tinut Post azi!!! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Instagramu ma-sii ca mai mult nu merge decat merge in ultima vreme

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 5/18/2022 at 2:47 AM, The Unknown said:

Cate victime mai cere SELFIE???   E romanca ultima, daca n-a fost deja depasit recordul trist.   

 

Îi zice prostie, nu selfie.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×