Sari la conținut
Forum Roportal
Arminius

Independenta Kosovo

Independenta Kosovo  

12 membri au votat

  1. 1. Sunteti de acord cu independenta Kosovo?

    • Da
      4
    • Nu
      8


Postări Recomandate

Proiectul unei rezolutii ONU pt. independenta Kosovo a cazut, insa "Primul Ministru" al Kosovo a cerut "Parlamentului" sa declare unilateral independenta regiunii, pe 28 noiembrie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Proiectul unei rezolutii ONU pt. independenta Kosovo a cazut, insa "Primul Ministru" al Kosovo a cerut "Parlamentului" sa declare unilateral independenta regiunii, pe 28 noiembrie.

 

Am votat NU.

De ce?

Pt ca asa cum nu sunt de acord cu independenta fostei Zonei Autonome Maghiare, nu pot fi de acord nici cu independenta unei enclave in teritoriul sarb.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu tot NU.

Ma intreb cine a votat DA, poate ar fi bun sa ne impartaseasca motivele sale.

 

E foarte curios faptul ca pot vota de fiecare data cand accesez acest topic.

Am votat NU de doua ori, rog sa se anuleze un vot.

Editat de enoch

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
<br />Si eu tot NU.<br />Ma intreb cine a votat DA, poate ar fi bun sa ne impartaseasca motivele sale.<br />

 

Eu am votat DA.

Cand conducerea unei tari ca si Serbia are "fantezia" sa isi lichideze proprii cetatenii pentru ca acestia si-au cerut inapoi libertatile naturale acordate odata de Tito dar taiate de nationalistii lui Milosevici .... este un lucru extrem de grav si retrograd.

 

Nici o tara nu are dreptul sa isi ucida cetatenii ci eventual sa caute rezolvarea problemelor pe alte cai, si tocmai Romania este un frumos exemplu in aceasta directie.

 

O familie care isi ucide proprii copii ... NU este o familie ... si nimanui nu i se poate pretinde sa steie in aceasi casa cu ucigasii ...asa ca Divortul este solutia corecta !

 

Nu se poate face nici o comparatie cu Romania ...tara in care populatia minoritara maghiara nu numai ca nu este asuprita dar participa de multi ani la conducerea tarii ...ceea ce nationalistii sarbi nu numai ca nu au inteles sa o aplice ba chiar au combatut-o prin crima executata de organele statului !

 

Criminalii trebuie sa plateasca pretul crimelor nelegiuite savarsite impotriva propriului popor ....si acesta este ... DIVORTUL !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am votat DA.

Cand conducerea unei tari ca si Serbia are "fantezia" sa isi lichideze proprii cetatenii pentru ca acestia si-au cerut inapoi libertatile naturale acordate odata de Tito dar taiate de nationalistii lui Milosevici .... este un lucru extrem de grav si retrograd.

 

Nici o tara nu are dreptul sa isi ucida cetatenii ci eventual sa caute rezolvarea problemelor pe alte cai, si tocmai Romania este un frumos exemplu in aceasta directie.

 

O familie care isi ucide proprii copii ... NU este o familie ... si nimanui nu i se poate pretinde sa steie in aceasi casa cu ucigasii ...asa ca Divortul este solutia corecta !

 

Nu se poate face nici o comparatie cu Romania ...tara in care populatia minoritara maghiara nu numai ca nu este asuprita dar participa de multi ani la conducerea tarii ...ceea ce nationalistii sarbi nu numai ca nu au inteles sa o aplice ba chiar au combatut-o prin crima executata de organele statului !

 

Criminalii trebuie sa plateasca pretul crimelor nelegiuite savarsite impotriva propriului popor ....si acesta este ... DIVORTUL !

 

Din punct de vedere istoric, Kosovo este teritoriu sarb.

Sunt de acod cu punctul tau de vedere al Divortului.

Insa in acest caz, divort, albanezii pot pleca inapoi in albania lor natala, nu-i asa?

Nu-i obliga nimeni sa stea in Serbia.

Treaba cu drepturile date de Tito este exact cam ce se intampla acuma in transnistria si cele patru judete inca ocupate de Ucraina. Stalin a dat drepturi ucrainenilor asupra unor teritoii romanesti a decimat sau deportat populatia romanofona si acum , pe teritoriu romanesc, romanii sunt minoitate fara drepturi.

Se aplica acelasi tratament? Independenta Kosovo va duce doar la un precedent regretabil prin care orice enclava va putea cere independenta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am votat DA.

Cand conducerea unei tari ca si Serbia are "fantezia" sa isi lichideze proprii cetatenii pentru ca acestia si-au cerut inapoi libertatile naturale acordate odata de Tito dar taiate de nationalistii lui Milosevici .... este un lucru extrem de grav si retrograd.

 

Criminalii trebuie sa plateasca pretul crimelor nelegiuite savarsite impotriva propriului popor ....si acesta este ... DIVORTUL !

 

Foarte interesant, tocmai tu care vorbesti de "fascism islamist" si sustii razboiul impotriva terorismului islamic esti de acord cu crearea unui alt stat islamic in Europa, bazat pe nucleul unei populatii islamizate si colonizate de jihadul Otoman, in urma campaniei teroristilor UCK. Grozav. Uite-i pe albanezii tai iubiti:

 

 

Daca nu ai rabdare, sari la 4:30

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Foarte interesant, tocmai tu care vorbesti de "fascism islamist" si sustii razboiul impotriva terorismului islamic esti de acord cu crearea unui alt stat islamic in Europa, bazat pe nucleul unei populatii islamizate si colonizate de jihadul Otoman, in urma campaniei teroristilor UCK. Grozav. Uite-i pe albanezii tai iubiti:
Daca nu ai rabdare, sari la 4:30

Şi ce legătură are asta cu argumente pro sau contra independenţei provinciei Kosovo? Ăsta e criteriul de bază, să nu fie "un alt stat islamic

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Şi ce legătură are asta cu argumente pro sau contra independenţei provinciei Kosovo? Ăsta e criteriul de bază, să nu fie "un alt stat islamic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×