Sari la conținut
Forum Roportal
Sabrinna

Crize de isterie sau ceva de genul

Postări Recomandate

nu suporti sa il vezi cum isi misca cele 8 picioruse

Tie ti-e asa de frica de insecta ca ai fugit si de la orele de zoologie din clasa a VI-a (parca) si n-ai aflat ca au doar 6 picioare. Ca sa nu discutam despre competentele tale de psihologie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sabrinna, tu de fapt prin crizele astea de "isterie" cauti atentia celor din jur (subconstientul tau se cere la aer si tu il ti-i legat). Inclusiv prin postarea de pe forum tot atentie cauti.

 

Fobiile manifestate zgomotos cu teatralisme, agitatie incolo-incoace pentru a scapa de o problema care de fapt nu exista, e utila nevroticului pentru a-l elibera de tensiuni psihice acumulate din alte cauze...vezi postarea asta de exemplu, dar cauzele pot fi oricum pe aproape. Educatia....din familie creaza o falsa relationare cu ceilalti, care duce la insatisfactii, la frustrati, conflicte.

 

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic32096.html

 

Daca ne-ar face cineva o postare despre cum sunt educate femeile mai ales in Romania, nu ne-am mai mira nici de isterii, nici de spasmofilii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am plecat de acasa si am stat in parcul din fata blocului TOATA NOAPTEA

 

Analizeaza sinceritatea spuselor tale si-apoi te vei ajuta singura!

Editat de diclona

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tie ti-e asa de frica de insecta ca ai fugit si de la orele de zoologie din clasa a VI-a (parca) si n-ai aflat ca au doar 6 picioare. Ca sa nu discutam despre competentele tale de psihologie...

Poftim? Aici este vorba despre problema domnisoarei nu ale mele. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sabrinna, tu de fapt prin crizele astea de "isterie" cauti atentia celor din jur (subconstientul tau se cere la aer si tu il ti-i legat). Inclusiv prin postarea de pe forum tot atentie cauti.
Presupunand ca ai competente in domeniul psihologiei... daca imi doresc asa de mult atentie... de ce nu incerc sa ma arunc de pe un bloc? La urma urmelor as face si spectacol. :D De ce se manifesta doar in cazul gandacilor? Eram singura acasa, n-am urlat sa trezesc vecinii, nu am facut show. Am fost discreta si am iesit in liniste afara, pentru a nu atrage atentia. Caci da, doresc sa atrag atentia, dar sunt selectiva, nu doresc sa atrag atentia `en gros`. Iar cu aceasta problema nu as putea sa-i atrag atentia cui mi-as dori eu, deci... argumentul tau cade.Eu doar cer un sfat, de asta am postat aici. Daca vroiam atentie pe forum, altele ar fi fost metodele prin care as fi incercat sa o obtin.
Analizeaza sinceritatea spuselor tale si-apoi te vei ajuta singura!
Pai... l-am vazut la ora 2.30 am si am stat afara pana s-a luminat, tramvaiele au inceput sa circule... Adica vreo 5. Recunosc, nu toata noaptea, caci nu l-am vazut la 22.00. In cazul acesta m-as fi dus la cineva acasa. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai... l-am vazut la ora 2.30 am si am stat afara pana s-a luminat, tramvaiele au inceput sa circule... Adica vreo 5. Recunosc, nu toata noaptea, caci nu l-am vazut la 22.00. In cazul acesta m-as fi dus la cineva acasa. :P

 

 

Marmote nu erau prin parc? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am fost discreta si am iesit in liniste afara, pentru a nu atrage atentia.

Nu esti singura... am vazut zilele trecute intr-o revista din avion reclama la un dispozitiv telescopic cu o functionalitate aroximativ identica cu a unui aspirator.... adica aspira insectele, tubul telescopic avea vre-un metru poate 1.5 metri iar insectele ajungeau intr-o grila electrica care le carboniza instant.

 

Problema e documentata bine si deja sunt solutii tehnologice pentru ea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Problema e documentata bine si deja sunt solutii tehnologice pentru ea!

Astea nu sunt "solutii". Sunt metode de a ocoli problema. E mai acceptabil, mai "ieftin" sa ajungem la Luna dacat la noi insine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Marmote nu erau prin parc? :D

 

nu , erau prea preocupate sa faca sex. :D

 

Daca imi iau pisica ajuta? Adica... ii mananca???

 

nu'l mananca ! ... incearca sa'ti iei un liliac . :P

 

 

Acum revenind la subiect, pentru fobia ta ti'as propune intr'o prima faza o scurta vizita la Antipa , au o colectie impresionanta de gandaci ... morti .

 

Morti fiind, nu'ti vor putea face nici un rau , insa exista "riscul" sa'i accepti mai usor asa . :P

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma tem foarte tare de paianjeni. Adica, MA TEMEAM. Am reusit sa trec de acesta teama excesiva cu niste simple intrebari pe care mi le'am pus.

De cand ma tem de ei?

Din ce cauza ma tem de ei?

Care este cel mai rau lucru care mi s'ar putea intampla daca, de exemplu, i'as atinge?

Si raspunzandu'mi la aceste intrebari mi'am dat seama ca sunt absurda. Am inceput sa fac ceva in privinta asta. Am inceput sa citesc cate ceva despre ei si am mai vazut si ce vietuitoare uimitoare sunt.

De gandaci si insecte nu vei scapa niciodata, asa ca nu are rost sa te chinui sa ii prinzi.

Recunosc ca inca privesc paianjenii cu putina scarba, dar in nici un caz nu incremenesc si nu mi se taie respiratia cand ii vad. :o:

Good luck :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×