Sari la conținut
Forum Roportal
Sabrinna

Crize de isterie sau ceva de genul

Postări Recomandate

L Raven, poti detalia treaba cu capcanele? De unde, ce, cum, cat?

 

Dezinsectie s-a facut in primavara. Am mai spus. Unul a venit pe geam, unul din baie. Mentionez ca in baia mea este foarte curat.

 

Atunci caine, papagal sau orice alt animalut ajuta? (nu serpi :cheer:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
L Raven, poti detalia treaba cu capcanele? De unde, ce, cum, cat?

 

Dezinsectie s-a facut in primavara. Am mai spus. Unul a venit pe geam, unul din baie. Mentionez ca in baia mea este foarte curat.

 

Atunci caine, papagal sau orice alt animalut ajuta? (nu serpi :cheer:)

Eu am cumparat din farmacie, este un carton lung, care se pliaza si arata ca un cort micut, are in interior un lipici special si o bucatica de ceva material imbibat cu o solutie care atrage gandacii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am cumparat din farmacie, este un carton lung, care se pliaza si arata ca un cort micut, are in interior un lipici special si o bucatica de ceva material imbibat cu o solutie care atrage gandacii.

 

Multumesc mult. Presimt ca azi o sa ajung pe la farmacie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si ce se poate face???

Poti sa renunti sa mai papi carne...

Devii vegetariana... si inveti sa iubesti natura... in toate formele ei...

 

Eu am ajuns sa am discutii cu paianjanii de la mine de acasa... ii rog frumos sa plece in alta parte.... de obicei au bun simt si asculta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
L Raven, poti detalia treaba cu capcanele? De unde, ce, cum, cat?

Dezinsectie s-a facut in primavara. Am mai spus. Unul a venit pe geam, unul din baie. Mentionez ca in baia mea este foarte curat.

Atunci caine, papagal sau orice alt animalut ajuta? (nu serpi :doh:)

Sa-ti amintesc. Asta este sectiunea de Psihologie. Credeam ca te-ai prins ca nu gandacii sunt problema la tine, ci frica disproportionata de ei. Despre insecticide poti afla mai mult in alte parti.

 

Poti sa renunti sa mai papi carne...

Devii vegetariana... si inveti sa iubesti natura... in toate formele ei...

Cum sa manace saraca salata, saracutele rosii, bietii castraveti? :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa-ti amintesc. Asta este sectiunea de Psihologie. Credeam ca te-ai prins ca nu gandacii sunt problema la tine, ci frica disproportionata de ei. Despre insecticide poti afla mai mult in alte parti.

Cum sa manace saraca salata, saracutele rosii, bietii castraveti? :blink:

 

Ai dreptate. Greseala mea. Cer iertare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai dreptate. Greseala mea. Cer iertare.

eu zic ca sa faci curat mai des si mai bine si nu vei mai avea gandaci..numai lasa masa nestransa,frimituri de paine gunoi nedus la ghena. si ai sa vezi ca nu vin..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu zic ca sa faci curat mai des si mai bine si nu vei mai avea gandaci..numai lasa masa nestransa,frimituri de paine gunoi nedus la ghena. si ai sa vezi ca nu vin..

 

Niciuna din ele nu e adevarata. Mai ales ca mananc si extrem de rar acasa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba este isterie. Vezi un gandac si gata fugi de acasa pentru ca nu suporti sa il vezi cum isi misca cele 8 picioruse pe la picioarele tale? Doamne. Nu e cazul sa exageram. Am avut experiente neplacute co colegii care descoperindu-mi teama de insecte imi aduceau mereu in cutiute si ma faceau sa tip, ei distrandu-se copios. Aici nu e vorba de psihologie neaparat. Nu te poate face psihologul sa nu mai fugi de ei. E vorba de vointa ta. Sa scapi de exagerarile, isteriile astea. In fond, nu te ajuta cu nimic. Cine stie ce patesti noaptea in parc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×