Sari la conținut
Forum Roportal
Sabrinna

Crize de isterie sau ceva de genul

Postări Recomandate

Probabil suna de-a dreptul pueril si halucinant, dar am o mare problema. Mi-a intrat un gandac pe geam si pur si simplu am plecat de acasa si am stat in parcul din fata blocului toata noaptea. O data a avenit unul pe teava si nu am mai intrat in baie pana nu a venit cineva sa-l omoare. Probabil trebuie sa merg la psihiatru, dar mai intai vreau sa va intreb... Poate cineva sa ma ajute? Deoarece manifest o reactie disproportionata cu motivul. Nu-i suport, mi-e scarba, asta e normal. Ce e anormal e faptul ca sunt singura care efectiv paraseste locul isterica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sabrinna, nu esti singura, :o: si eu am aceeasi fobie. Gandac, musca, albina, paianjen, fluturi, orice. Devin isterica pana vine cineva si ma scapa de el. Plus ca de 3 ori pe saptamana fac curat in casa ca mi-e frica si de acarieni :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vad isterie in asta.

 

eu am stat in camin 5 ani...de atunci tin totul in frigider...pane, ulei, condimente TOT :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si ce se poate face??? Ca parca iar ma vad petrecand noaptea in natura. Curat e, otravuri sunt... Si-atunci?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca imi iau pisica ajuta? Adica... ii mananca???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca imi iau pisica ajuta? Adica... ii mananca???

Pisica nu te ajuta. Gandacii aia negrii, parca se numesc gandaci de grau, emana un miros pe care pisicile nu il suporta. :cheer:

Eu am dat cu spray si am pus capcane speciale pentru gandaci, dar ma ia cu grig si ameteli numai cand ma gandesc la capcanele alea.

Banuiesc ca un psiholog mi-ar trebui si mie, daca nu ma ajuta sa scap de fobie, macar sa omoare gandacii :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sabrinna, eu cred ca in primul rand ar trebui sa te interesezi de unde vin "simpaticele" insecte...sa vorbesti cu administratorul blocului ... cred ca o dezinsectie pe tot blocul n-ar strica :o: ( sa fie chemat un tip de la o firma specializata care stie ce si cum sa faca impotriva gandaceilor) sau daca nu insecticide :cheer: , iar in legatura cu fobia ta ...un psihoterapeut ar prinde bine ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×