Sari la conținut
Forum Roportal
mirela b

Cum v-ati "trezit"?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai vezi daca te imbraci cu hainele imparatului .... din povestea cu Isus

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt unul dintre cei "treziti" de curand. S-a intamplat dupa un vis in care un demon m-a luat si m-a dus sa imi prezinte locul in care o sa fiu torturat. M-am trezit de dimineata cu un singur gand "totul e desertaciune si goana dupa vant", am realizat ca fara D-zeu sunt nimic...am inceput sa imi pun multe intrebari...dupa asta am inceput sa imi impun sa imi schimb stilul de viata...inca ma lupt cu natura umana pacatoasa...sper sa ma ajute D-zeu ca in curand sa devin asa cum vrea EL...

Am inceput sa constientizez si sa cred in jertfa pe care el a facut-o pentru noi pe cruce...Cred cu toata fiinta in D-zeu...ii multumesc pentru ca si-a trimis singurul fiu sa isi dea viata pentru noi...La un moment dat eram in avion si ma uitam pe geam...abia abia se vedeau cladirile...si ma gandeam cat de mici si nesemnificativi suntem...si totusi..el a venit pentru noi...astia mici si nesemnificativi si nu in ultimul rand foarte pacatosi! Ma bucur ca avem o salvare!

 

E o alta chestie cu "trezirea". Parca pana acum am fost orb...mi-am facut timp sa admir cerul, oamenii..CREATIA LUI DUMNEZEU...am inceput sa privesc oamenii altfel decat inainte...pe cei saraci ii priveam cu un oarecare dezgust (spre rusinea mea), pe cei bogati cu invidie (iar spre rusinea mea) dar acum multumesc lui D-zeu am inceput sa ii privesc pe toti la fel si simt o fericire care ma cuprinde de multe ori in fata unei chestii care pana acum ma lasa rece, de exemplu chiar azi ma uitam la o ramura de copac care se misca in bataia vantului si am simtit o emotie si o fericire :roll: parca si mancarea are alt gust de atunci...CEVA S-A SCHIMBAT CU SIGURANTA!

 

Inca o chestie si inchei pledoaria...inainte imi era rusine sa vorbesc de Dumnezeu...Acum imi vine sa spun la toata lumea...imi vine sa strig si sa cant in mijlocul multimilor!

CONTINUĂ.

Ești pe drumul cel bun! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×