Sari la conținut
Forum Roportal
mirela b

Cum v-ati "trezit"?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu personal am avut visuri pe care unii le-ar numi mistice sau revelatorii. Am avut si experiente care au depasit puterea mea de intelegere. Dar in pofida tuturor acestor lucruri, am ramas un necredincios. Adevarata trezire a fost cand am realizat ca dumnezeu e superfluu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inainte de a mi se revela Dumnezeu am trecut prin multe etape.

 

Totul a inceput in prima zi a anului 2008 de Sf. Vasile cel Mare, cand prin anumite imprejurari am fost dupa o pauza de 15 ani intr-o biserica. De aici a inceput totul ...

Ah ...pai atunci e clar ...cel care ti s-a revelat este DRACU ...ca uite ca in biblie scrie ca Satana s-a asezat in biserica si se lasa tratat drept Dumnezeu

 

2 Tesaloniceni 2:4 potrivnicul, care se

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mda, eram sigur ca trebuia sa apara si ironicul de serviciu. E greu de explicat, revelatia se traieste nu se povesteste, este o traire intima si personala intre tine si Dumnezeu.Tot ceea ce pot spune este ca privesc dintr-o alta perspectiva lucrurile acum; e ca si cum cineva ar fi tras storurile de la fereastra sufletului meu si-ar fi fost inundata de lumina :flowers:. Ma simteam ca si cum m-as fi trezit dintr-un somn adanc si ma miram de faptul ca inainte nu vedeam lucrurile asa cum le vedeam acum; am inceput sa am o aplecarea catre ortodoxie, sa ascult cantece religioase (ceea ce inainte nu le suportam deloc) sa ma documentez asupra lucrurilor ce tin de ortodoxie, sa nu-mi fie frica de nimic (stiind ca el va veghea asupra mea) sa inteleg multe din intrebarile care le aveam legat de Dumnezeu.O sa para un cliseu dar multi niciodata nu vor intelege ceea ce incerc sa spun daca n-au trait acel fior autentic de parca te-ar fi tinut Dumnezeu in brate :flowers:. Multi oameni sunt plini de prejudecati, superstitii, au o viziune ingusta asupra ortodoxiei din punct de vedere al trairii spirituale si duhovnicesti si nu o spun cu rautate sau superstitie ci pentru faptul ca asa eram si eu inainte si stiu cum sta treaba
nu ma dumiresc.....ai descoperit pe dumnezeu....sau ortodocsia?? :lol: :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ah ...pai atunci e clar ...cel care ti s-a revelat este DRACU ...ca uite ca in biblie scrie ca Satana s-a asezat in biserica si se lasa tratat drept Dumnezeu

 

2 Tesaloniceni 2:4 potrivnicul, care se

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu Sikaryan...dar atunci cum mai faci deosebirea dintre Dumnezeu si Dracu ??

Pai simplu ...Dumnezeu este in mine ...si dracu este evident in tine!

De ce?

Pentru ca eu caut Lumina cunoasterii si Adevarul ... caci acestea sunt parti din Dumnezeu ...si tu fugi de ele ca de dracu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai simplu ...Dumnezeu este in mine ...si dracu este evident in tine!

De ce?

Pentru ca eu caut Lumina cunoasterii si Adevarul ... caci acestea sunt parti din Dumnezeu ...si tu fugi de ele ca de dracu!

 

 

:airkiss: tu esti dumnezeul tau asa cum si eu sunt dumnezeul meu dar mai avem un Dumnezeu Tatal....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:airkiss: tu esti dumnezeul tau asa cum si eu sunt dumnezeul meu dar mai avem un Dumnezeu Tatal....

Nu exista decat un singur Tata care nu are o Mama !

 

Si pe acel Tata il chema Mamonul!

 

In plus de asta oi fi avand tu o farama de Dumnezeu in tine ..dar te conduce satana ...caci de aia fugi de adevar si de documentatie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu m-am trezit la Cunoastere in anul 2006.....

 

Esti inconstient, si Nictalop la fel. Si ce e mai tragic, Isus nu se va cobori personal sa te faca pe tine un om constient. Dar roaga-te, "ferice de cei saraci cu duhul".

Editat de j

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×