Sari la conținut
Forum Roportal
mirela b

Cum v-ati "trezit"?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu a avut nimeni vreo revelatie brusca?

ce intelegi prin revelatie brusca?

 

eu pot spune ca m-am "trezit" pe vremea cand eram departe de tara si crestinism. am avut un vis in care lucrurile s-au linistit poate nu atat prin rugaciune cat prin crucea pe care mi-am facut-o. ulterior procesul a fost foarte incet dar s-a accelerat in timp si s-a sedimentat relativ as putea spune, in ultimii sase ani. din pacate ... de la un eveniment trist.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce intelegi prin revelatie brusca?

Ceva de genul...sa te rogi sau sa vizezi (supraconstient) si la un moment dat sa ai niste viziuni mai...speciale si sa-ti schimbi cu totul personalitatea, viata etc. Adica de azi pe maine. Rapid.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Subiectul e deschis evident pentru cei care cred in Dumnezeu, in ceva mai presus, intr-o forma de energie (sau cum vrea sa-i zica fiecare). Ce circumstante v-au determinat sa deveniti credinciosi? Triste? Fericite? Vreo revelatie? V-a schimbat "trezirea" viata intr-un mod clar sau nu neaparat?

 

Nu vreau citate din Biblie, alti autori etc. As vrea experiente proprii. Cine nu simte nevoia sa dea detalii intime, sa nu le dea. Cine da - da.

 

Merci.

eu nu am avut nici un fel de revelatie..nimic..

doar am avut niste idei comunicate din copilarie...si la adolescenta le-am verificat autenticitatea si le-am mai completat unde era nevoie...nimic mai mult :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai ca tu ai un fix pentru Satan... pe oriunde il gasesti, iti place. :crazy:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dap,toti mi-au spus ca ptr o atee vb f mult despre "tatal" Satan........... :crazy:

nu...eu cred ca doar iti place sa te joci cu notiunile...si sa vezi cum reactioneaza ceilalti...

corect? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×