Sari la conținut
Forum Roportal
mirela b

Cum v-ati "trezit"?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Subiectul e deschis evident pentru cei care cred in Dumnezeu, in ceva mai presus, intr-o forma de energie (sau cum vrea sa-i zica fiecare). Ce circumstante v-au determinat sa deveniti credinciosi? Triste? Fericite? Vreo revelatie? V-a schimbat "trezirea" viata intr-un mod clar sau nu neaparat?

 

Nu vreau citate din Biblie, alti autori etc. As vrea experiente proprii. Cine nu simte nevoia sa dea detalii intime, sa nu le dea. Cine da - da.

 

Merci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Subiectul e deschis evident pentru cei care cred in Dumnezeu, in ceva mai presus, intr-o forma de energie (sau cum vrea sa-i zica fiecare). Ce circumstante v-au determinat sa deveniti credinciosi? Triste? Fericite? Vreo revelatie? V-a schimbat "trezirea" viata intr-un mod clar sau nu neaparat?

cum m'am "trezit" ?!

 

Intr'o buna zi m'am trezit cu o multime de intrebari fara raspunsuri , a fost un proces relativ scurt, de efervescenta spirituala si nu numai , in care transformarea a fost totala atat in viata particulara , dar si la nivel sufletesc .

E ca si cum as fi tunat o Dacia , iar rezultatul era un BMW ... . :)

 

Sigur ca procesul e departe de a se fi incheiat aici , pe parcurs avand ocazia sa'mi aduc si alte imbunatatiri ... .

 

Faza e ca m'am indepartat intr'u catva de biserica si de ortodoxie , insa nu am remuscari .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
V-a schimbat "trezirea" viata intr-un mod clar sau nu neaparat?

La mine nu a fost nimic spectaculos... au fost mai multe fluctuatii ale credintei cu scaderi si cresteri.

 

Incercam si noi cu mintea noastra marunta sa intelegem ce se intampla... sa gasim un sens... iar in incercarea asta de multe ori ne folosim de eforturile semenilor... Uneori ce a spus cineva poate sa faca ceva ordine in cap... alteori poate sa rascoleasca lucrurile si mai tare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum m-am trezit??? Au venit intr-o zi de duminica cand dormeam cel mai bine, nu stiu care secta si au inceput sa sune la sonerie. Le-am spus sa mearga de aici pana nu ma enervez si pun dobermanu pe ei si m-am culcat la loc, da voi, cum v-ati trezit??? :cheer:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Subiectul e deschis evident pentru cei care cred in Dumnezeu, in ceva mai presus, intr-o forma de energie (sau cum vrea sa-i zica fiecare). Ce circumstante v-au determinat sa deveniti credinciosi? Triste? Fericite? Vreo revelatie? V-a schimbat "trezirea" viata intr-un mod clar sau nu neaparat?

 

 

 

Merci.

 

Nu m-am trezit de tot...n-am fost niciodata adormita de tot...am crezut dintotdeauna...inca mai caut...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×