Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Tunning PC

Postări Recomandate

Cine se gandea acum cativa ani ca vom ajunge si la asa ceva.

Atunci majoritatea carcaselor aveau aceeasi culoare si aveau un aspect asemanator. Acum avem foarte multe modele de unde putem alege. Firmele incearca sa aduca inovatii de tot felul pentru a-si vinde produsele.

Au aparut si carcase transparente cu neoane si leduri de toate culorile.

http://pop.store.ro/sop/tip/Iluminare/cat...items/index.htm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

COOL ! :crazy:

 

Singura problema raman bistarii...in rest tunati oameni, tunati !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca in cazul masinilor tuningul exterior mai are un farmec...in cazul calculatorului pe care probabil il tii sub birou chiar mi se pare o pierdere inutila de bani. (parerea mea...care este)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de parere ca si un calaculator, cu toate componentele sale, incepand cu carcasa care trebuie sa aiba cel putin un USB frontal sau in partea superioara si terminanad cu cablurile si perifericele, trebuie sa arate bine. Cu o conditie: Sa nu tai la cumparare din performante in favoarea designului.

In fond, cel putin acasa, trebuie sa integram cat mai bine si din punct de vedere estetic tot ce avem. Cu alte cuvinte: nu neaparat tuning, dar musai estetic!

Editat de SWFV

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca in cazul masinilor tuningul exterior mai are un farmec...in cazul calculatorului pe care probabil il tii sub birou chiar mi se pare o pierdere inutila de bani. (parerea mea...care este)

 

Cam asta cred si eu ! Ce sens are??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu ce rol are tunning-ul pe calculator.Acesta face calculatorul atractiv si sa mearga cat mai bine pentru utilizatori al meu calculator e vechi asa ca pot ce face orice la el.Am gasit niste situri belea ptr calculator si cred ca am sa incerc daca vrea cineva siturile sa imi ceara(dar cam te costa!!!!!!)dar pentru frumusete..........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...chiar ieri dimineatza cand ma aflam intr-un mall am vazut "la oferta promotionala" un sistem intr-o carcasa cu...bot de BMW! Alta, cu un design medieval (zic eu, reusit) si care voia sa dea senzatia unei casete cu bijuterii/comori... :think: Probabil ca dealerii de IT&C nu sunt multumiti de ritmul actual de evolutie al performantelor PC (si asa ametitor) si nu stiu ce sa mai inventeze... Porcarii pt copii. Si pt fraieri cu bani, bineinteles.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...chiar ieri dimineatza cand ma aflam intr-un mall am vazut "la oferta promotionala" un sistem intr-o carcasa cu...bot de BMW! Alta, cu un design medieval (zic eu, reusit) si care voia sa dea senzatia unei casete cu bijuterii/comori... :think: Probabil ca dealerii de IT&C nu sunt multumiti de ritmul actual de evolutie al performantelor PC (si asa ametitor) si nu stiu ce sa mai inventeze... Porcarii pt copii. Si pt fraieri cu bani, bineinteles.

Sa sti ca (carcasa) aia cu bot de bmw e una dintre cele mai proaste carcase care exista...chinezeasca :P

Dac iti iei o carcasa sa iti iei una de firma ca termaltake, antec, sau cooler master....Sunt de o calitate superioara a oricarei porcarii chinezesti...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai sa va povestesc prima data ce sistem am: pII, Compaq Deskpro. Si e cel mai frumos din cate am vazut - toate componentele detasabile stau labartate in afara compului, insirate sub masa, placa de baza e total prafuita.. dar merge fratilor, merg de rupe, rulam intr-un timp server de Counter si de Unreal pe el fara probleme.. Urmarind traditia si extinzand piata, firmele producatoare de hardware au realizat ca piata IT&C este excelenta pentru noi clienti - la fel ca la masini, un potential client va cumpara de acum inainte un sistem si din considerente estetice (i.e. cat de "bengos" arata :cry: ). Mie mi se pare ca este o miscare normala, si mi-as cumpara si eu macar o carcasa care sa fie diferita de albul clasic cu 4 bayuri frontale si doua butoane (power&reset). De altfel, unii utilizatori CHIAR folosesc sistemul doar pentru showing-off - daca unii au bani, sa-i cheltuie! Sinura chestie ce o urasc sunt carcasele transparente care ascund placi de baza vechi sau componente care nu sunt de top - daca te dezbraci se presupune ca ai ce arata!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pt mine tot ce conteaza e sa se mishte,nu sa stau langa el sa-mi rod toate unghiile pana se gandeshte sa deskida o pagina!dak e fashnetz poate sa arate shi k un cosh de gunoi!!!!!!! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×