Sari la conținut
Forum Roportal
joica75

Hipoacuzie neurosenzoriala

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua,sunt nou venita pe acest forum,imi cer scuze ca postez aici,am hipoacuzie neurosenzoriala bilaterala medie  ,nu port aparate auditive,nu le suport.De curand adica de 2 ani nu mai suport anumite zgomote:tipatul copiilor ,motorul anumitor masini,batutul mingii,bass-ul,aud televizorul vecinilor,nu pot adormi pana cand nu e linisti in incapere,viata mea a devenit un adevarat chin...

   Psihologic inteleg ca nu aud bine,dar de ce aud mai tare anumite frecvente ?asta nu pot intelege deloc.Sa fie din cauza ca nu m am protezat de mic copil?

Se poate vedea la audiograma daca am  boala "recruitment"?Curios este ca pana acum nu m-au deranjat aceste zgomote.

Poate sa fie si hiperacuzie ?La ce medic sa ma mai duc,am fost la neurolog,am facut rmn,nu am neurinoame acustice,am ajuns la psihiatru din cauza insomniei,orl-istul mi-a spus ca este din cauza nervului facial,dar nu am avut nici o pareza sau semipareza sau vreun avc.

Cunoaste cineva un audiolog bun?Ma duc si in Bucuresti daca e cazul.

Am cumparat un aparat auditiv phonak audeo smart s si stau  cu el in dulap ca nu a fost ajustat cum trebuie:(

Cine mai este ca mine sa dea un semn de viata va rog !!!!

Mariana


Ghiocel         imi cer mii de scuze ca am postat comentariul aici ,nu stiu cum sa l redirentionez unde trebuie postat

Mariana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×