Sari la conținut
Forum Roportal
Costty

Terapeutica bolilor spirituale

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dragii mei,

 

Am gasit o carte pe care imi pusesem in gand sa o cumpar de ceva luni dar am gasit-o

in format audio. Cartea se numeste "Terapeutica bolilor spirituale - Jean-Claude Larchet"

 

Sunt analizate in detaliu frica, mania, tristetea, mandria etc. si este propusa cate o terapie

pentru fiecare. Sa va fie de folos :o:

 

O puteti descarca la www.arhiva-ortodoxa.info sectiunea audio.

 

Numai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dragii mei,

 

Am gasit o carte pe care imi pusesem in gand sa o cumpar de ceva luni dar am gasit-o

in format audio. Cartea se numeste "Terapeutica bolilor spirituale - Jean-Claude Larchet"

 

Sunt analizate in detaliu frica, mania, tristetea, mandria etc. si este propusa cate o terapie

pentru fiecare. Sa va fie de folos :o:

 

O puteti descarca la www.arhiva-ortodoxa.info sectiunea audio.

 

Numai bine

 

daca imi zici si cum ma inscriu...ca cere user name si parola dar nu gasesc nicaieri si o sectiune unde sa te poti inscrie :jester: multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am mai observat ca majoritatea celor care se confrunta cu astfel de boli se identifica sau cred despre ei ca in realitate esenta lor de om s-a pervertit si ei sunt cei tristi (cand de fapt ei sunt cei intristati) etc..

Cartea al carei link il atasez mi-a adus foarte multa usurare.. Sa va fie si voua de mult folos.

 

http://www.sfaturiortodoxe.ro/_d.htm

 

Va imbratisez cu drag

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie avut grija cat de mult crezi in astea . Eu am incercat sa ma vindec numai prin credinta citind astfel de carti si siteuri si am ramas cu sechele. Nu mai ieseam din casa ca lumea e prea pacatoasa , renuntasem la hobbyuri ptr ca era pacat , nu mai ascultam muzica ca i pacat , am umblat prin diverse secte etc ! Sunt multi care cad in capcana asta !

Totusi daca vrei sa faci asta vorbeste cu un preot mai deschis la minte , nu cu unul care considera ca televizorul e unealta diavolului sau care sfintesc motoarele masinilor ca sa mearga bine , ca tre sa faci 3 copii ca sa reprezinte sfanta treime etc

Editat de freakkk

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Trebuie avut grija cat de mult crezi in astea . Eu am incercat sa ma vindec numai prin credinta citind astfel de carti si siteuri si am ramas cu sechele. Nu mai ieseam din casa ca lumea e prea pacatoasa , renuntasem la hobbyuri ptr ca era pacat , nu mai ascultam muzica ca i pacat , am umblat prin diverse secte etc ! Sunt multi care cad in capcana asta !

E bine ca ai scapat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai este o carte de genul Psihoterapia ortodoxa, nu am citit-o dar tata este incantat de ea. Momentan nu ma trage prea tare :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...ca tre sa faci 3 copii ca sa reprezinte sfanta treime etc

:airkiss: Iote p-asta n-o stiam! Tare!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Trebuie avut grija cat de mult crezi in astea . Eu am incercat sa ma vindec numai prin credinta citind astfel de carti si siteuri si am ramas cu sechele. Nu mai ieseam din casa ca lumea e prea pacatoasa , renuntasem la hobbyuri ptr ca era pacat , nu mai ascultam muzica ca i pacat , am umblat prin diverse secte etc ! Sunt multi care cad in capcana asta !

Totusi daca vrei sa faci asta vorbeste cu un preot mai deschis la minte , nu cu unul care considera ca televizorul e unealta diavolului sau care sfintesc motoarele masinilor ca sa mearga bine , ca tre sa faci 3 copii ca sa reprezinte sfanta treime etc

 

eu am zis si cu, nu am zis numai prin, sechele sunt datorita sectelor in care ai ajuns?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×