Sari la conținut
Forum Roportal
AdrianX

Romania si armele nucleare

Este corect sa fabricam si noi bombe si rachete cu incarcatura nucleara  

11 membri au votat

  1. 1. Este corect sa fabricam si noi bombe si rachete cu incarcatura nucleara

    • Da.
      8
    • Nu.
      3
    • Nu stiu.
      0


Postări Recomandate

Buna ziua.

Eu cred ca si noi ar trebuii sa fabricam bombe si rachete cu incarcatura nucleara.

M-am saturat de ucranieni care ne distrug Delta si rusi care se cred mari si tari.

Nici o tara nu ne-ar ataca daca ar stii ca le avem, parerea mea.

Ucraina nu ar face canalul "BProstie" daca ar vedea ca avem si noi armament nuclear si macar 1 portavion sau portelicopter!

Da e scump un portavion dar l-am lua in leasing.

Iar cei din Transnistria sub control rusesc sar gandii de 2 ori inainte de a provoca Romania la dispozitiile Rusiei ca sa aiba motiv sa vina in Ro ca am fi atacat noi fara motiv armata Rusiei din Transnistria.

Voi ce parere aveti?

Editat de AdrianX

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Portavion nu ne permitem.

Dar multe rachete balistice de raza scurta si medie ne-am permite. Problema e ca armata noastra a fost micsorata iar infrastructura industriala nu neaparat grozava de la inceput a decazut si mai mult dupa 18 ani de dezinteres si "scheme".

Am votat "da".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua.

Eu cred ca si noi ar trebuii sa fabricam bombe si rachete cu incarcatura nucleara.

M-am saturat de ucranieni care ne distrug Delta si rusi care se cred mari si tari.

Nici o tara nu ne-ar ataca daca ar stii ca le avem, parerea mea.

Ucraina nu ar face canalul "BProstie" daca ar vedea ca avem si noi armament nuclear si macar 1 portavion sau portelicopter!

Da e scump un portavion dar l-am lua in leasing.

Iar cei din Transnistria sub control rusesc sar gandii de 2 ori inainte de a provoca Romania la dispozitiile Rusiei ca sa aiba motiv sa vina in Ro ca am fi atacat noi fara motiv armata Rusiei din Transnistria.

Voi ce parere aveti?

 

Am voatat DA insa cu cateva amendamenta la postarea ta.

1 Amendamendament gramatical : se scie s-ar nu sar

2 Faptul ca detinem rachete cu focos nuclear nu-i va potolii pe usi sa-si arata muschii, iar pe ucrainieni sa faca ce vor muschii lor pe teritoriul lor national

3 Daca rusii si ucrainienii sunt singurele probleme care ar justifica prezenta unui portavion => cheltuiala e prea mare. Sunt suficiente bazele aeriene, pacat ca sunt neechipate corespunzator.

4 transnistria nu este un pericol pt romania.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ucraina face ce vrea pe teritoriul ei atata timp cat nu ne afecteaza pe noi.

Daca ne afecteaza este provocare.

Imaginatia ce ar fi ca o tara sa introduca in fluviile care o parasesc substante toxice ca sa faca rau la vecini, nu ar fi asta o provocare la razboi?!

Cam asa fac si ucranienii "Iote ce facem si nu aveti ce ne face".

Prea "maritul" Bush nu zice nimic sa nu il supere pe Putin care si asa e enervat de la scut, iar Basescu nu are cohones sa mai zica ceva dupa ce la suparat pe Putin cu replicile tampite.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ucraina face ce vrea pe teritoriul ei atata timp cat nu ne afecteaza pe noi.

Daca ne afecteaza este provocare.

Imaginatia ce ar fi ca o tara sa introduca in fluviile care o parasesc substante toxice ca sa faca rau la vecini, nu ar fi asta o provocare la razboi?!

Cam asa fac si ucranienii "Iote ce facem si nu aveti ce ne face".

Prea "maritul" Bush nu zice nimic sa nu il supere pe Putin care si asa e enervat de la scut, iar Basescu nu are cohones sa mai zica ceva dupa ce la suparat pe Putin cu replicile tampite.

 

Esti de un infantilism debordant.

Cand Romania a deversat cianuri in Mures, care apoi au ajuns in Tisa, teritoriul Ungar, mai apoi in Dunare, ne-a declarat careva razboi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
situatia cu acel canal e un pic diferita mosule decat un accident...

 

Zi-i de masoni maestre, nu-l mai tine in deruta :lol: :P

 

Masonul de serviciu :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
situatia cu acel canal e un pic diferita mosule decat un accident...

Mosule,

E teritoriu ucrainean si basta.

Pe noi ne-a intrebat cineva cand am facut canalul Dunare-Marea Neagra?

Ai idee ce impact imens a avut si are acest canal asupra Deltei?

Sau n-ai citit nimica referitor la efectul catastrofal pe care acel canal l-a avut asupra ecosistemelor din aval?

Tot tam-tam ul care se face referitor la canalul Ucrainean este pt ca pierde Canalul nostru artificial clientela.

Vb lui fitzroy, sa vb la UGLE sa ne faca lobby. Unde sunt Masonii sa ne faca intrarea la UGLE?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu vorbesc de lucruri facute de guvernul unui stat, nu ca firma x condusa de tampiti sau cu angajati tampiti deverseaza cianuri si alte tampenii intr-un fluviu.

Canalul ucranienilor e facut de Stat nu de o firma privata care vrea sa faca bani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Canalul ucranienilor e facut de Stat nu de o firma privata care vrea sa faca bani.

 

Iar canalul Dunare -Marea Neagra e facut de firma?

Citeste tot inainte sa bati campii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×