Sari la conținut
Forum Roportal
singer

De ce sunt oamenii asa de rai?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

niciodata nu am inteles de ce unii oameni simt nevoia de a lovi in semenii lor,asa fara o explicatie logica...voi stiti de ce unele persoane sunt atat de crude??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
niciodata nu am inteles de ce unii oameni simt nevoia de a lovi in semenii lor,asa fara o explicatie logica...voi stiti de ce unele persoane sunt atat de crude??

 

Probabil tine de educatie , probabil tine de mentalitate , cred ca un psiholog ti-ar da probabil un raspuns mai coerent si mai corect la intrebarea pus de tine .

In fine gandeste-te ca poate ceea ce tie ti se pare rau si gresit , s-ar putea ca acelor oameni sa li se para un lucru normal si inofensiv . Judecatile asupra faptelor noastre sunt relative de la individ la individ .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista mai multe posibilitati:

- Oamenii astia sunt frustrati, pentru ca au suferit si ei la randul lor si cauta sa se razbune cumva.

- Poate tine de educatia pe care au primit-o: daca s-au nascut intr-o familie narcisista, de unde au "invatat" ca ei sunt superiori, atunci se pot purta urat cu ceilalti.

- Sunt psihopati.

 

:plane:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
niciodata nu am inteles de ce unii oameni simt nevoia de a lovi in semenii lor,asa fara o explicatie logica...voi stiti de ce unele persoane sunt atat de crude??

 

 

Sunt unii oameni care prin incarcatura "energetica" CER sa fie loviti, apoi se vaita de mama focului cat is ei de napastuiti si cat de tare-i doare echimoza!

Editat de diclona

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oamenii mostenesc de restul se ocupa viata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt unii oameni care prin incarcatura "energetica" CER sa fie loviti, apoi se vaita de mama focului cat is ei de napastuiti si cat de tare-i doare echimoza!

 

de acord cu tine,ca unele coportamente ale noastre cer sa fim taxati.dar nu intotdeauna!am vazut persoane care doar din asta traiesc!au ca obiectiv faptul de a-i face pe cei din jur nefericiti. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Genele saracele or fi de vina ??? Le-o fi lovit norul toxic din Ucraina ? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista mai multe posibilitati:

- Oamenii astia sunt frustrati, pentru ca au suferit si ei la randul lor si cauta sa se razbune cumva.

- Poate tine de educatia pe care au primit-o: daca s-au nascut intr-o familie narcisista, de unde au "invatat" ca ei sunt superiori, atunci se pot purta urat cu ceilalti.

- Sunt psihopati.

 

:o:

CRed ca ordinea ar fi asta:

1.Sunt psihopati.

2. - Oamenii astia sunt frustrati, pentru ca au suferit si ei la randul lor si cauta sa se razbune cumva.

3. Poate tine de educatia pe care au primit-o: daca s-au nascut intr-o familie narcisista, de unde au "invatat" ca ei sunt superiori, atunci se pot purta urat cu ceilalti.

1 si 2 pot fi schimbate intre ele.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Pentru ca inteligenta si/sau gradul mediu de civilizatie al omului nu sunt suficiente ca el sa inteleaga beneficiile practice ale unei vieti pozitive.

 

2. Pentru ca maturitatea (intelepciunea) medie a omului nu este suficienta ca el sa-si poata defini un set de valori morale in contextul unei vieti pozitive.

 

3. Pentru ca inteligenta medie si intelepciunea medie a omului, luate in combinatie, nu sunt suficiente ca sa-i asigure acestuia o capacitate de a-si analiza in mod obiectiv si de a-si depasi conditia (si implicit de a-si proteja/dezvolta verticalitatea).

Editat de fitzroy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×