Sari la conținut
Forum Roportal
yvonne_ni2006

Cat costa sa cresti un copil?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu Arcadia, sa dai din cur e usor, insa pentru a aduce pe lume un copil, trebuie in primul rand maturitate emotionala ,psihica si de ce nu si spirituala .

 

 

ravl..gresit..copilul vine cand el doreste..ca vb aceea tu puteai avea copii si la 25 si iata..abia acum dupa ani si ani ai copil..

 

si tb sa stii si cum sa dai din cur ca sa aduci pe lume un copil..ca nu oricine da din cur aduce pe lume copii

 

eu nu cred ca tu te-ai gandit cand te-ai casatorit cu flori :"gata flori,ma simt capabil sa am copii,m-am maturizat sunt alt om ,hai la lucru!"..doar tu spuneai ca te simteai prost cand iti vedeai colegii cu copii si tu nu aveai..si si atunci poate erai bun de tata,dar D-zeu te-a vrut tata anul acesta,si te-a ales pe tine sa fi sotul lui flori si sa aveti o fata..parca Daria o cheama!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un copil nu se programeaza, un copil vine si vine pur si simplu.

Un copil inseamna sacrificiu, inseamna intelegere, inseamna speranta, inseamna iubire...

Imi doresc enorm un copil, nu sunt pregatit sa-l am, dar daca s-ar intampla.. sunt SIGUR ca tot ce am visat, s-ar transforma in speranta, apoi in iubire, apoi in realizari...

Scuze ca am intervenit, IAR!!!

Editat de Simplu_X

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ravl..gresit..copilul vine cand el doreste..ca vb aceea tu puteai avea copii si la 25 si iata..abia acum dupa ani si ani ai copil..

 

si tb sa stii si cum sa dai din cur ca sa aduci pe lume un copil..ca nu oricine da din cur aduce pe lume copii

 

eu nu cred ca tu te-ai gandit cand te-ai casatorit cu flori :"gata flori,ma simt capabil sa am copii,m-am maturizat sunt alt om ,hai la lucru!"..doar tu spuneai ca te simteai prost cand iti vedeai colegii cu copii si tu nu aveai..si si atunci poate erai bun de tata,dar D-zeu te-a vrut tata anul acesta,si te-a ales pe tine sa fi sotul lui flori si sa aveti o fata..parca Daria o cheama!

dincolo de faptul ca nu viata mea particulara e subiectul topicului , iti reamintesc ca pentru cei imaturi si/ sau aventurosi , s-a inventat prezervativul ! :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un copil nu se programeaza, un copil vine si vine pur si simplu.

Un copil inseamna sacrificiu, inseamna intelegere, inseamna speranta, inseamna iubire...

Imi doresc enorm un copil, nu sunt pregatit sa-l am, dar daca s-ar intampla.. sunt SIGUR ca tot ce am visat, s-ar transforma in speranta, apoi in iubire, apoi in realizari...

 

 

corect Simplu...copilul cand vrea sa vina,vine si punct

Sa nu uitam ca un copil are nevoie de ambii parinti..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 milion USD daca esti in state, 1 milion de EUR daca esti in Europa... cam atat "papa" un copil pana la 20 de ani
Cum majoritatea sunt oameni simplii , fără averi s.a.m.d , e clar că n-ar mai face nimeni copii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 milion de EUR daca esti in Europa... cam atat "papa" un copil pana la 20 de ani

... ai verificat bine cifrele alea ? :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

corect Simplu...copilul cand vrea sa vina,vine si punct

Sa nu uitam ca un copil are nevoie de ambii parinti..

Oamenii se simt murdari, uneori oamenii isi murdaresc copilul cu murdaria si inconstienta lor... NU MERITA!!! iubeste, ofera-i iubire si intelege si asa o sa traiasca si el...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un copil nu se programeaza, un copil vine si vine pur si simplu.

 

asa este , din nefericire cazurile de abandon, pruncucidere, etc ... sunt destule , iar cazurile in care copii cresc doar cu unul dinre parinti sunt si mai numeroase , de ce ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×