Sari la conținut
Forum Roportal
yvonne_ni2006

Cat costa sa cresti un copil?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si cam cati bani crezi/speri ca o sa culegi din acea suma DATI altuia in pastrare pentru 20 de ani sau la cati ai facut contract???

ma mir ca ai gresit destinatia banilor.

E vorba de un sistem de a pastra banii cand cineva nu se pricepe la investii.

Apropo, concluzii aiurea tragi tu.

 

De unde stii tu ca eu si sotul nu ne pricepem la investitii ? Stii tu ce investitii avem, cat, si unde ? Nu. Atunci de ce iti permiti sa vorbesti Olga ?

Am spus ca am dat banii altuia sa-i tina deoparte in pastrare ? Olga nu mai face tu supozitii si nu-ti mai framanta capusorul ala despre ce am eu habar sau nu, caci te asigur eu, daca eram in gard cu habarul nu aveam astazi situatia financiara pe care o am. Nu e o lauda, e o realitate. Deci nu ma compatimi ca n-ai de ce. Trust me when I say that.

Nu mai trage concluzii aiurea despre aranjamentele sau competenta financiara ale unor persoane pe care nu le cunosti. Nu crezi ca ar fi mai indicat ? Dar na, cine-s eu sa te contrazic in ceea ce priveste propriile mele finante. Tu stii mai bine. rolleyes.gif Dar mai bine haide sa o lasam balta, ca suntem cam off topic.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum ori am inebunit eu ori nu stiu. Ce anume este necivilizat in replica mea de mai sus ? Chiar ca nu mai stiu cum sa mai formulez ca sa fie civilizat. doh.gifChiar nu am absolut deloc dreptul sa-i spun femeii asteia sa nu-si mai dea cu parerea despre finantele mele si competenta mea in acest domeniu ?

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in principiu, nu

in ziua de azi insa multi isi pun problema , daca pot financiar sustine nevoile unui copil.

eu asta am inteles ca intreba.

 

 

daca un copil de 6 ani iti cere o masinuta teleghidata de vreo 1000 de euro, tu ii cumperi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca parintele se scalda in bani probabil ca acel parinte ii va cumpara. Gandeste-te ca pentru unii 1000 de euro sunt echivalentul a ceea ce inseamna pentru tine 10 euro sau poate mai putin. Pentru unii aia sunt bani de buzunar.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a zis NEVOILE.

masina de 1000 de euro nu e nevoie.

 

 

cand o incepe sa se tavaleasca pe jos si sa tipe in gura mare ca " am nevoie de masinuta aiaaaaaa!".............

copii inventeaza nevoile lor, nu ceea ce credem noi ca au nevoie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa se tavaleasca cat vrea. Au nevoie sa manance, au nevoie de haine, au nevoie de o casa, de doi parinti intregi la minte, au nevoie de securitate si de o atmosfera armonioasa in casa.

Cam astea-s nevoile. In rest, cine vrea sa se lase manipulat de copii, n-are decat, dar mai tarziu o sa-si planga-n pumni.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vai ce "drag" imi este mie de odraslele care fac teatru in magazine si se taraie pe jos tipand ca din gura de sarpe ca nu primesc una si alta ce au vazut ei pe raft. Vai vai vai....mi se ridica tensiunea dar nu stiu daca de la copil sau de la parinti.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum ori am inebunit eu ori nu stiu. Ce anume este necivilizat in replica mea de mai sus ? Chiar ca nu mai stiu cum sa mai formulez ca sa fie civilizat. doh.gifChiar nu am absolut deloc dreptul sa-i spun femeii asteia sa nu-si mai dea cu parerea despre finantele mele si competenta mea in acest domeniu ?

 

Voi doua aveti o problema, vede toata lumea asta. Unde va prindeti va atacati si nu intotdeauna se termina civilizat dialogul vostru. Intervenim intotdeauna DIN TIMP, ca sa preintampinam asta. Ceea ce aveti sa va spuneti, va rog sa va spuneti in privat, nu e nimeni obligat sa va citeasca intepaturile si, mai apoi, jignirile.

V-a avertizat si/sau sanctionat fiecare moderator in parte. Daca tu te-ai saturat de noi, crede-ne ca noi ne-am saturat sa facem pe politaii cu voi doua. Ori ne intelegem cu frumuselul, ori o sa postati amandoua dupa aprobarea moderatorului, pana va calmati. Nu e o amenintare, dar tu esti libera sa o iei cum vrei.

Sper ca am fost clara. Si civilizata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×