Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Papa da Sah falsilor crestini

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca Hristos ar fi putut fi inlocuit, oare nu ar fi facut-o Tatal sau de la inceput? Mai studiaza Arcadia, pt ca astfel de afirmatii cantaresc enorm in balanta judecatii personale de la sfarsit.

Din cate i-mi amintesc, Staniloaie este nume de ortodox, si asta i-mi spune ca profetiile se implinesc. Cand ortodoxii acepta inchinarea la papa, musulmanii se opresc din lucru duminica, si Dalai-Lama face vizite la Vatican si in America, este ceea ce spune apocalipsa cand zice:" Si tot pamantul se inchina dupa fiara zicand: "cine se poate asemana cu ea?""

catolicii ao o directie gresita...ei nu mai asculta de Domnul asa cum trebuie....singura Biserica ce s-a pastrat asa cum au lasat-o apostolii este Biserica cea dreptmaritoare a lui Hristos-Biserica Ortodoxa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
catolicii ao o directie gresita...ei nu mai asculta de Domnul asa cum trebuie....singura Biserica ce s-a pastrat asa cum au lasat-o apostolii este Biserica cea dreptmaritoare a lui Hristos-Biserica Ortodoxa

Sa mori de ras nu alta!

 

Dar de ce o fi biserica ortodoxa cea dreapta?

Ca se revendica de la un criminal care si-a ucis pana si propriul fiu si propria familie cum a fost Constantin cel Mare ?

Personaj diabolic care in setea lui atavica de putere a INVENTAT o religie noua "crestinismul dupa Niceea" care sa ii corespunda intocmai dorintei sale de a avea putere sa manipuleze gloatele si sa le beleasca?

 

Oare de ce nu ar fi mai dreapta secta lui Isus Nazariteanul secta in care activau si apostolii sai, secta care a fost total interzisa de susnumitul criminal?

 

Crezi ca Isus se va bucura cand va da ochii cu tine in cer pentru faptul ca ai aderat la religia unui criminal care a distrus religia sa care e "lucrarea sa" si care a adus mai multa suferinta omenirii decat insusi DRACU in persoana?

 

Chiar nu ti-e frica de el?

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa mori de ras nu alta!

 

Dar de ce o fi biserica ortodoxa cea dreapta?

Ca se revendica de la un criminal care si-a ucis pana si propriul fiu si propria familie cum a fost Constantin cel Mare ?

Personaj diabolic care in setea lui atavica de putere a INVENTAT o religie noua "crestinismul dupa Niceea" care sa ii corespunda intocmai dorintei sale de a avea putere sa manipuleze gloatele si sa le beleasca?

 

Oare de ce nu ar fi mai dreapta secta lui Isus Nazariteanul secta in care activau si apostolii sai, secta care a fost total interzisa de susnumitul criminal?

 

Crezi ca Isus se va bucura cand va da ochii cu tine in cer pentru faptul ca ai aderat la religia unui criminal care a distrus religia sa care e "lucrarea sa" si care a adus mai multa suferinta omenirii decat insusi DRACU in persoana?

 

Chiar nu ti-e frica de el?

ba da, imi ese frica de El, pentru ca Il iubesc si mi-este frica sa nu Il pierd din cauza neascultarii mele....nu are nici o legatura ce zici tu cu credinta mea...eu cred cele ce sunt scrise in Cuvantul Domnului, adica Sfanta Scriptura si Sfanta Traditie.eu ii urmez Domnului si incerc sa Il ascult pe El asa cum ne este aratat in Cuvantul Domnului...asa ar trebui sa facem toti, nu sa ne zbatem ca religia nu-stiu-cui e mai dreapta sau ca tu asculti si ala nu, etc.Daca am deschide toti ochii in Domnul, am vedea adevarul si nu am mai rataci...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ba da, imi ese frica de El, pentru ca Il iubesc si mi-este frica sa nu Il pierd din cauza neascultarii mele

 

Pe cine ? Pe Christos? ...personajul diabolic impus de un imaparat criminal care i-a ingropat pe adevaratii crestini?

 

Tu esti satanist ...sau esti INCONSTIENT?

 

 

 

eu cred cele ce sunt scrise in Cuvantul Domnului, adica Sfanta Scriptura si Sfanta Traditie.eu ii urmez Domnului si incerc sa Il ascult pe El asa cum ne este aratat in Cuvantul Domnului...asa ar trebui sa facem

 

Am inteles ...esti doar victima naiva a unor sarlatani sau a unor inconstienti!

 

Nui exista Cuvantul Domnului, l-ai auzit tu vreodata pe Isus sa se refere la Biblie?

Ce denumiti voi in mod mincinos "cuvantul domnului" este doar un text religios FURAT de la iudei unde si astazi mai poarta denumirea originala de 3000 de ani si se numeste Tanach!

 

Pai daca Dumnezeu a inspirat "scriptura" ...DE CE a trebuit sa FURATI textul Tanachului si sa il prezentati ca si "cuvantul domnului vostru?

Sa va fi inspirat Dumnezeu la FURT? ... pai te mai miri ca te fac satanist daca si zeul tau e un mincinos care v-a inspirat la FURT

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

3. Nu atacati persoana care isi spune parerea, ci DOAR parerea exprimata, fara nici o referire la utilizator in mod direct.

 

8. Nu atacati sistemul de credinte, religii al celorlalti useri, prin jigniri si caracterizari. Daca aveti vreo problema cu unele reguli, carti, zeitati, valori in care cred ceilalti, expuneti-o civilizat si documentat.

 

.....libertatea de exprimare nu confera dreptul de a jigni alte persoane si ca democratia necesita, pentru a fi functionala, si un minim spirit civic, care pe forum se manifesta prin bun simt, decenta in limbaj si respectul pentru partenerii de discutii si opiniile lor, chiar daca acestea contravin ideilor proprii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×