Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Papa da Sah falsilor crestini

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Biserica Romano-Catolica este adevarata Biserica a lui Christos, afirma Papa Benedict al XVI-lea, al 265-lea papa si primul papa german dupa 482 de ani, care impune bisericii ceva din rigoarea sa germanica.

 

Referitor la ecumenism ...papa dupa rusinosul si umilitorul turneu musulman, simte ca e tratat tot mai mult cu sictir, se gandeste sa recastige terenul pierdut si ca e cazul sa ne arate muschii lui de fizician. ne transmite:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba da e adevarat ...eu a vazut o emisiune la TV germana pe tema aceasta ... dar o gasesti si in presa de sambata din Ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

catolicii se afla sub MAT inca din 1054. Daca modificarile lor sunt corecte, de ce papii de sub 1054 nu le-au facut ? Grigorie Cel Mare nu ar fi aprobat niciodata Filioque, azimele, primatul papal. La fel Ambrozie episcopul Milanului, care a stat 2 ore in foc nevatamat. Si ceilalti mari sfintii catolici de dinaintea schismei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da' , nu mai e un topic despre subiectul asta ? :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
<br />catolicii se afla sub MAT inca din 1054. Daca modificarile lor sunt corecte, de ce papii de sub 1054 nu le-au facut ? Grigorie Cel Mare nu ar fi aprobat niciodata Filioque, azimele, primatul papal. La fel Ambrozie episcopul Milanului, care a stat 2 ore in foc nevatamat. Si ceilalti mari sfintii catolici de dinaintea schismei<br />

 

Este suficient daca retii faptul ca singura Biserica a lui Isus este cea care a continuat linia sa!

 

Asa ca papa are dreptate !

 

Mai ales cand zice ca neoprotestantii nu sunt nici un fel de biserica ci o turma de interpretatori a unei carti pe care au luat-o tot de la catolicii ....care au si scris-o!

 

Degeaba imi insussesc eu textele lui Eminescu si le intorc asa cum ma duce putina mea minte ...caci ele tt al lui Eminescu vor ramane !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Biserica Romano-Catolica este adevarata Biserica a lui Christos, afirma Papa Benedict al XVI-lea, al 265-lea papa si primul papa german dupa 482 de ani, care impune bisericii ceva din rigoarea sa germanica.

 

Referitor la ecumenism ...papa dupa rusinosul si umilitorul turneu musulman, simte ca e tratat tot mai mult cu sictir, se gandeste sa recastige terenul pierdut si ca e cazul sa ne arate muschii lui de fizician. ne transmite:

Editat de Elia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Evident ...tot ce este facut de diavol clocoteste intr-una ... si cred ca este la mintea cocosului ca tot ceea ce este bazat pe MINCIUNA (adica religia crestina) nu poate fi inspirata de Dumnezeu ...caci EL uraste minciuna si nu o propaga!

 

Problema mai grea vom avea atunci cand va trebui sa -L recunoastem pe Isus cel revenit !

Daca va face din nou din apa vin il aresteaza cei de la Garda ... si mare noroc ca crucificarea e interzisa prin lege !

 

Sau cand cel care spune ca "Eu sunt de vita si Tatal Meu e Vieru... se va naste intr-un combinat zootehnic de crestere al "mantuitorilor" va fi facut cremvurst care mantuieste de foame, fara ca nimeni sa nu realizeze acest lucru ...si uite asa ne incarcam cu pacatul cumplit al deicidului!

 

Grele timpuri!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Biserica Romano-Catolica este adevarata Biserica a lui Christos, afirma Papa Benedict al XVI-lea, al 265-lea papa si primul papa german dupa 482 de ani, care impune bisericii ceva din rigoarea sa germanica.

 

Referitor la ecumenism ...papa dupa rusinosul si umilitorul turneu musulman, simte ca e tratat tot mai mult cu sictir, se gandeste sa recastige terenul pierdut si ca e cazul sa ne arate muschii lui de fizician. ne transmite:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Referitor la ecumenism ...papa dupa rusinosul si umilitorul turneu musulman, simte ca e tratat tot mai mult cu sictir, se gandeste sa recastige terenul pierdut si ca e cazul sa ne arate muschii lui de fizician. ne transmite:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×