Sari la conținut
Forum Roportal
mimisor26

pe care dintre noi o vrea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

din simpli amici am devenit ceva mai profund. .... A zis ca se impaca cu fosta prietena pentru o luna de zile ca sa vada ce nu a mers bine intre ei si ca pe urma revine la mine.... stau si plang pentru ca am ajuns sa am niste sentimente pentru acest om. Si cand ma gandesc cate imi mai zicea , cat de mult ma iubeste, ne-am trimis si scrisori. .... Nu mi se pare corect ca la o asa varsta sa trebuiasca sa sufar atata. Poate sunt eu prea sensibila. La barbati se pare ca nu prea am noroc, nu am avut niciodata, credeam ca acuma o sa am. ... Nu ma pot concentra nici la munca, si el si problema de sanatate, nici cu parintii nu ma inteleg bine. Plang, asta fac. .

 

Ti-am subliniat mai sus ce anume din cuvintele tale ne-a facut pe noi sa credem ca tu ai luat mult prea in serios aceasta relatie. Apoi in alte posturi tu te contrazici singura, spunand intai:

 

sensibila stiu ca sunt, mai ales o mare plangacioasa, dar partea buna e ca imi revin, de exemplu azi, citind mesajele de la oameni am inceput sa rad putin, chiar m-ati ajutat, deci totul e spre bine. Mereu am fost mai naiva si credula, ma declar un copil, chiar am si fatza de copil.....In fine, se va rezolva tot, sunt optimista. Acuma totul pare asa negru, dar parca vad ca peste o saptamana o sa privesc totul cu alti ochii.

 

apoi:

iar celor care ma credeau naiva si fraerica, bai oameni buni nu sunt chiar asa, poate par, dar va asigur ca nu!!!!

Pai tu singura ne asigurai ca da, ne spuneai ca ai fost naiva si credula. Ce sa mai intelegem? :good:

 

Apoi mai spui:

normal ca nu am sa stau ca prostuta sa sufar ceea ce vine in contradictie cu ce ai scris tu in primul mesaj, adica daca numai cunoscandu-l pe net suferi atat si plangi si nu te poti concentra, apoi cand ti-o face vreo figura urata fata in fata cred ca te arunci sub rotile trenului! :o:

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Enki are dreptate! Eu iti spun ce imi spune mie mama "nu esti nici prosta, nici chioara, nici schioapa" iti poti gasi pe altcineva oricand! Asta imi spune ea de fiecare cand ma cert cu prietenul meu! Sunt multi baietii pe lumea asta el nu e singurul! Cand iubesti e greu sa gandesti asa, dar cu timpul lucrurile vor fi gandite altfel de catre tine! Si eu am suferit anul trecut, si m-am despartit de prietenul meu, dar a fost sa fie sa ne impacam dupa 2 saptamani, si azi sunt 2 ani si 4 luni si suntem impreuna! Depinde de fiecare, daca e sa fi impreuna cu cineva esti, daca nu, nimic nu trebuie fortat! Asta e parerea mea! Si deocamdata mi-o mentin! POoate cand o sa fiu mai mare o sa am alta parere! :tease: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
din simpli amici am devenit ceva mai profund. .... A zis ca se impaca cu fosta prietena pentru o luna de zile ca sa vada ce nu a mers bine intre ei si ca pe urma revine la mine.... stau si plang pentru ca am ajuns sa am niste sentimente pentru acest om. Si cand ma gandesc cate imi mai zicea , cat de mult ma iubeste, ne-am trimis si scrisori. .... Nu mi se pare corect ca la o asa varsta sa trebuiasca sa sufar atata. Poate sunt eu prea sensibila. La barbati se pare ca nu prea am noroc, nu am avut niciodata, credeam ca acuma o sa am. ... Nu ma pot concentra nici la munca, si el si problema de sanatate, nici cu parintii nu ma inteleg bine. Plang, asta fac. .

 

Ti-am subliniat mai sus ce anume din cuvintele tale ne-a facut pe noi sa credem ca tu ai luat mult prea in serios aceasta relatie. Apoi in alte posturi tu te contrazici singura, spunand intai:

 

sensibila stiu ca sunt, mai ales o mare plangacioasa, dar partea buna e ca imi revin, de exemplu azi, citind mesajele de la oameni am inceput sa rad putin, chiar m-ati ajutat, deci totul e spre bine. Mereu am fost mai naiva si credula, ma declar un copil, chiar am si fatza de copil.....In fine, se va rezolva tot, sunt optimista. Acuma totul pare asa negru, dar parca vad ca peste o saptamana o sa privesc totul cu alti ochii.

 

apoi:

iar celor care ma credeau naiva si fraerica, bai oameni buni nu sunt chiar asa, poate par, dar va asigur ca nu!!!!

Pai tu singura ne asigurai ca da, ne spuneai ca ai fost naiva si credula. Ce sa mai intelegem? :)

 

Apoi mai spui:

normal ca nu am sa stau ca prostuta sa sufar ceea ce vine in contradictie cu ce ai scris tu in primul mesaj, adica daca numai cunoscandu-l pe net suferi atat si plangi si nu te poti concentra, apoi cand ti-o face vreo figura urata fata in fata cred ca te arunci sub rotile trenului! :)

 

cand am scris primul mesaj eram tare amarata, apoi mi-a mai trecut

de aceea e acea diferentza, acea contrazicere de vorbe

tren??????/

nu

:>

ca nu imi place durerea fizica

cand sunt suparata gandesc intr-un fel, mi se pare totul atata de sumbru, cand trece supararea gandesc mai logic, atunci sunt mai optimista

moa!!!!!!!!!!!

asta cred ca o stiti si voi

modul de gandire e influentat si de starea de spirit

la mine e

la voi nu stiu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inainte sa raspund la aceasta "poveste" , am citit tot ce sa postat si am ajuns la o singura concluzie:

Mimisor cred ca mai intai trebui sa faci putina "ordine" in viata ta , sa afli :-de fapt ce vrei tu de la viata ? :) Povestioare pe net cu "ea/el ma inselat si acum vreau sa ma razbun pentru ce mi-a facut , de aceea m-am impacat" sau

"vreau sa divortez dar nu accepta si sunt asa de nefericit(a) incat nu stiu daca mai exista cineva sa ma inteleaga" sunt atat de rasuflate incat nu stiu daca mai exista cineva care sa creada(in afara de tine).Nu uita ca au avut o relatie care daca pentru el n-ar fi insemnat nimic n-ar mai fi fost cu ea(nu s-ar mai fi intors la ea) PENTRU NIMIC IN LUME !!! Daca va avea de ales ....va alege o a treia fraierica tot de pe net , ca deh....omu' are talent.Chiar nu mai exista barbati acolo unde esti si ai putut sa crezi in asemenea aberatii pe net ? Ai intrat ca victima aici si la cateva pagini erai cea mai dura.Nu stiu cu care sfaturi nu ai fost de acord (nici nu vreau sa stiu) dar toti cei care au postat aici au perfecta dreptate.Cand vrei sfaturi , accepta-le asa cum sunt ca vorba aceea :aici, nimeni nu te cunoaste ca sa-ti vrea raul.Dar cel pe care l-ai cunoscut tu , isi bate joc si de tine si de cealalta fata , care tu" o critici" fara sa o cunosti.A da !..am uitat. tu crezi ce spune printu'! :)

 

 

p.s. nu mai nega ca nu facusei planuri mult mai serioase decat recunosti.Nu este toata lumea de aici atat de incuiata la minte incat sa nu iti inteleaga postarile. :>

Editat de Anestisia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
p.s. nu mai nega ca nu facusei planuri mult mai serioase decat recunosti.Nu este toata lumea de aici atat de incuiata la minte incat sa nu iti inteleaga postarile. :)

:) daca nu erau asa serioase planurile, nu se perpelea ea atat! bine, e dovada de naivitate sa iti faci planuri cu cineva pe care nici nu-l cunosti. Mimisor, la 26 de ani ar trebui sa iti traiesti viata, sa iesi pe la terase si in parcuri, nu sa stai in povesti virtuale de amor pe messenger cu un necunoscut.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"nu esti nici prosta, nici chioara, nici schioapa" iti poti gasi pe altcineva oricand!

 

Sigur nu avem aceeasi mama??? :)

Si a mea mamicuta imi spunea la fel :beee: -_-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vesti bune: faptul ca ai intalnit un cretin (sau mai multi) nu inseamna ca nu ai noroc in dragoste. Inseamna doar ca nu ai avut suficienta incredere in tine si ca nu ai fost suficient de selectiva. Normal ca nu meriti sa suferi (mai ales pentru un laptic). Zi merci ca se intoarce la aia si ca te lasa in pace. Considera-te norocoasa, pentru ca un astfel de imbecilut nu avea cum sa se schimbe vreodata si nu ai fi avut cum sa-l ajuti. Cu problemele de sanatate, nu-ti face griji. Or sa se rezolve, nu e grav. Probabil dezechlibrul hormonal e de vina. De aici rezulta ca dupa tratament trebuie sa-ti faci un prieten nou cu care sa fii fericita (pe toate planurile). Nu te stresa inutil, mananca multe fructe dimineata pe stomacul gol si bea multa apa, fa si ceva sport si o sa te revigoreze fizic si psihic. Nu te mai chinui in nici un fel. Du-te la biblioteca sau la Diverta si citeste carti-minune gen "Cum sa reusesc in viata", "Cum sa capat noroc in dragoste", incearca prin tot ce faci sa te tragi in sus. Uita de planuri. Sunt atat de relative...Invata sa traiesti, ca maine-poimaine ne trezim batrani si mucegaiti...Ridica-te si mergi pe calea ta! Muuuulta iubire!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×