Sari la conținut
Forum Roportal
mimisor26

pe care dintre noi o vrea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Draga Mimisor, nu vreau sa-ti dau sperante desarte, dar te-ai gandit macar un moment ca el chiar te iubeste?

 

Eu sunt "rivala" ta (ca sa zic asa), suntem amandoua doua fiinte care sufera enorm si care iubesc foarte mult!!

 

Incearca sa citesti ce am scris la celelalte teme, poate te ajuta cu ceva...

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic6551-1040.html

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic32641-20.html (este vorba despre sotul meu, care a mintit in asemenea hal, incat la un moment dat credea si el ce spune)

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic31713-490.html

 

As vrea sa vorbesc cu tine si in privat, mi-ar place sa ne putem ajuta reciproc si primeste te rog din partea mea o imbratisare sincera. Gandeste-te ca suferinta ne face sa devenim mai buni, mai puternici!!

 

Adresa mea de e-mail este: arianaleu@yahoo.de

 

:lol:

e bine ca nu s-a lasat cu batai gen Cheaters si injuraturi gen mahala... e :yahoo: societatea se indreapta spre bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am mai auzit o asemenea relatie. Sti ce o sa se intample? O sa se impace cu fosta lui prietena, o sa isi bata joc de ea si apoi vine la tine. Nu seferii ca nimeni nu merita lacrimi. E greu, multi am trecut prin asta, dar fati curaj sa treci si pe asta si concentreaza-te asupra tratamentului.

Cat timp a stat cu fosta lui prietena?

Dupa care isi va bate joc si de ea sau ce sa va intampla? Eu unul, am facut greseala sa ma implic acum nu prea mult timp intr-o...(relatie e prea mult spus cu siguranta) ceva pe internet ...si s-a dovedit faptul ca atata timp cat nu cunosti cealalta persoana din toate punctele de vedere (sau atata timp cat nu te cunoaste si ea pe tine) nu-si are rostul sa te implici sentimental. Nu de alta, dar riscurile sunt cu mult mai mari decat in viata de zi cu zi ca totul sa se termine inainte de a fi inceput. Si atunci? Pentru ce? Pentru cine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa care isi va bate joc si de ea sau ce sa va intampla? Eu unul, am facut greseala sa ma implic acum nu prea mult timp intr-o...(relatie e prea mult spus cu siguranta) ceva pe internet ...si s-a dovedit faptul ca atata timp cat nu cunosti cealalta persoana din toate punctele de vedere (sau atata timp cat nu te cunoaste si ea pe tine) nu-si are rostul sa te implici sentimental. Nu de alta, dar riscurile sunt cu mult mai mari decat in viata de zi cu zi ca totul sa se termine inainte de a fi inceput. Si atunci? Pentru ce? Pentru cine?

Depinde de relatia care "o duci" pe net. Eu sunt impotriva "iubirii" pe net. Mi se pare prostesc.

Dar daca doua persoane se cunosc pe net si stiu ca peste o anumita perioada de timp or sa se intalmeasca, dc sa nu fie frumos? Sperand ca o data si o data...o sa fie bine zic eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
arianaleu, cum de ai dat de forumul asta? Ma refer cum de stiai ca "rivala" ta posteaza aici? Ai facut bine ca iai lasat id sa vorbiti in privat. :tease:

Imi cer mii de scuze, m-am exprimat foarte gresit!! :tease:

Problema mea este asemanatoare cu cea a lui Mimisor, numai ca eu sunt de partea cealalta a baricadei!

Teoretic ar putea fi Mimisor "rivala" mea (sunt cateva date care se potrivesc), practic insa, nu cred... :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi cer mii de scuze, m-am exprimat foarte gresit!! ;)

Problema mea este asemanatoare cu cea a lui Mimisor, numai ca eu sunt de partea cealalta a baricadei!

Teoretic ar putea fi Mimisor "rivala" mea (sunt cateva date care se potrivesc), practic insa, nu cred... :roll:

stai linistita ca nu sunt rivala ta :lol2: am avut eu cu al meu tip cunoscut pe net ceva probleme, dar totul merge spre rezolvare.

am scris asta ca sa va linistesc pe toti :doh: vedeti ce buna sunt, nu v-am lasat eu sa va faceti griji degeaba :plane:

glumesccccccccccccccccccccc

normal ca avem in plan si vederi la fatza si cat de curand posibil e progamata una, saptamana viitoare si iesim in parc si stam de vorba pe o bancutza si vedem noi ce facem

nu suntem doar atata de idioti incat sa ne limitam la ceva ireal pe net.

in legatura cu fosta iubita a lui, cica de aia s-a impacat cu ea ca sa se razbune, ca tipa cu pricina l-ar fi inselat.

iar celor care ma credeau naiva si fraerica, bai oameni buni nu sunt chiar asa, poate par, dar va asigur ca nu.

l-am acceptat stiti de ce, pentru ca tin la om, si daca dupa ce il voi intalnii si vom petrece mai mult timp impreuna si daca se va intampla sa sesizez ceva nereguli, si normal ca nu am sa stau ca prostuta sa sufar.

pot fi si foarte dulce dar pot fi si o scorpie ordinara.

eu vreau doar sa fiu fericita, atata tot.

va multumesc pentru ajutor si sper sa ne reauzim la dezbateri de teme mai cu umor.

v-am pupat si viata happy va doresc. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 luni am intalnit un baiat pe net si din simpli amici am devenit ceva mai profund. Acuma s-a racit. A zis ca se impaca cu fosta prietena pentru o luna de zile ca sa vada ce nu a mers bine intre ei si ca pe urma revine la mine. Cica trebuie el sa stie, in fine. Mie nu imi convine deloc. Trebuie sa precizez ca nu ne-am intalnit niciodata, doar prin telefon, mess si web. El lucreaza in alta tara. Cand intra pe mess nici macar nu vorbeste cu mine, eu daca asa sta treaba nici atata, stau si plang pentru ca am ajuns sa am niste sentimente pentru acest om. Si cand ma gandesc cate imi mai zicea , cat de mult ma iubeste, ne-am trimis si scrisori. Urma sa ne vedem acuma, dar nu stiu ce s-a intamplat de nu a mai revenit in tara. De o saptama e asa distant. Si ca tabloul sa fie perfect, am descoperit ca sunt bolnava, chist ovarian si noduli la sani. Urmez un tratament ce va dura cateva luni, multe medicamente, mers la medic, abia daca mai am bani. Stie problema mea, pentru ca am fost sincera cu el, mereu i-am zis tot si el la fel, cel putin asa cred. Eu am 26 de ani, el 32. Nu mi se pare corect ca la o asa varsta sa trebuiasca sa sufar atata. Poate sunt eu prea sensibila. La barbati se pare ca nu prea am noroc, nu am avut niciodata, credeam ca acuma o sa am. De ce s-a intamplat asa ceva? Am scris pentru ca simteam nevoia sa mai stie si altcineva, sa zica cineva ceva, orice numai sa zica. Nu ma pot concentra nici la munca, si el si problema de sanatate, nici cu parintii nu ma inteleg bine. Plang, asta fac. Stiu ca intr-o zi nu voi mai plange. Dar pana atunci mai e. Multumesc pentru ascultare.
Te inteleg si e tardiv sa dai sfaturi in astfel de situatii dar incearca sa nu mai crezi in relatiile legate pe internet eu am patit ceva si mai rau si am 21 de ani nu stiu daca te ajuta dar poate te face sa te simti un pic mai bine,eu am avut o relatie de 3 ani si am aflat ca el se mai intalnea in paralel cu alta femeie care e si mai mare ca el,am pus punct relatie dar el nu vrea sa inteleaga si nu ma lasa ma suna ma urmareste zice ca ma vrea inapoi si acum cateva zile am aflat ca locuieste cu acea femeie si sustine ca ma iubeste si ca ma vrea inapoi,imi strica orice relatie pe care incerc sa mi o fac asa sunty si eu nu mai suport,in scurt timp cred ca inebunesc si nici eu nu am noroc la barbati poate din cauza faoptului ca suntem prea bune si prea sensibile....nu stiu ce sa zic.Simt ca viata nu are sens ma simt singura crede ma ca te inteleg dar tre sa te gandesti ca va veni si ziua cand vei fi fericita cu toate ca in astfel de moment e greu sa mai vezi partea buna a lucrurilor...Eu zic sa ti rezolvi problema de sanatate ptr ca cel mai important ...te pup si astept sa mi mai scrii... :o: Va rog sa mi dati si mie un sfat...am avut o relatie de 3 ani si in urma cu 1 an ne am despartit datorita faptului ca am aflat ca el ma insela cu o tipa pe care o cunostea de 2 ani ...asta nu e tot ar fi fost bine daca s ar fi terminat aici ...de aici a urmat planset ,suferinta si multe altele apoi a revenit spunand ca nu poate trai fara mine ca ma vrea inapoi..m am impacat cu el si revelionul l a facut cu ea acum cateva zile l a fel a revenit sa mi sp ca nu mai poate a incercat sa ma uite dar nu a reusit si ca ma vrea inapoi eu nu l am mai crezut dara m incercat sa aflu daca e adevarat ce sp si am aflat ca el locuieste mai noi cu aceea femeie timp in care el se roaga de mine sa ma impac cu el si sora lui incearca sa ma convinga ....nu stiu ce sa mai fac simt ca nu pot iesi din cercul asta inchis de cate ori vreau sa ies cu altcineva ma urmareste si imi face scandal si se ermina si cu acea relatie...Ma oboseste psihic .. e obsedat cred...Ce sa mai fac...????!!!!!!Atept sa mi sp si parerea voastra..pup si multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stai linistita ca nu sunt rivala ta :P am avut eu cu al meu tip cunoscut pe net ceva probleme, dar totul merge spre rezolvare.

am scris asta ca sa va linistesc pe toti :lol: vedeti ce buna sunt, nu v-am lasat eu sa va faceti griji degeaba :o:

glumesccccccccccccccccccccc

normal ca avem in plan si vederi la fatza si cat de curand posibil e progamata una, saptamana viitoare si iesim in parc si stam de vorba pe o bancutza si vedem noi ce facem

nu suntem doar atata de idioti incat sa ne limitam la ceva ireal pe net.

in legatura cu fosta iubita a lui, cica de aia s-a impacat cu ea ca sa se razbune, ca tipa cu pricina l-ar fi inselat.

iar celor care ma credeau naiva si fraerica, bai oameni buni nu sunt chiar asa, poate par, dar va asigur ca nu.

l-am acceptat stiti de ce, pentru ca tin la om, si daca dupa ce il voi intalnii si vom petrece mai mult timp impreuna si daca se va intampla sa sesizez ceva nereguli, si normal ca nu am sa stau ca prostuta sa sufar.

pot fi si foarte dulce dar pot fi si o scorpie ordinara.

eu vreau doar sa fiu fericita, atata tot.

va multumesc pentru ajutor si sper sa ne reauzim la dezbateri de teme mai cu umor.

v-am pupat si viata happy va doresc. :x:

 

Tare ciudat stau frazele alea una langa alta :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 luni am intalnit un baiat pe net si din simpli amici am devenit ceva mai profund. Acuma s-a racit. A zis ca se impaca cu fosta prietena pentru o luna de zile ca sa vada ce nu a mers bine intre ei si ca pe urma revine la mine. Cica trebuie el sa stie, in fine. Mie nu imi convine deloc. Trebuie sa precizez ca nu ne-am intalnit niciodata, doar prin telefon, mess si web. El lucreaza in alta tara. Cand intra pe mess nici macar nu vorbeste cu mine, eu daca asa sta treaba nici atata, stau si plang pentru ca am ajuns sa am niste sentimente pentru acest om. Si cand ma gandesc cate imi mai zicea , cat de mult ma iubeste, ne-am trimis si scrisori. Urma sa ne vedem acuma, dar nu stiu ce s-a intamplat de nu a mai revenit in tara. De o saptama e asa distant. Si ca tabloul sa fie perfect, am descoperit ca sunt bolnava, chist ovarian si noduli la sani. Urmez un tratament ce va dura cateva luni, multe medicamente, mers la medic, abia daca mai am bani. Stie problema mea, pentru ca am fost sincera cu el, mereu i-am zis tot si el la fel, cel putin asa cred. Eu am 26 de ani, el 32. Nu mi se pare corect ca la o asa varsta sa trebuiasca sa sufar atata. Poate sunt eu prea sensibila. La barbati se pare ca nu prea am noroc, nu am avut niciodata, credeam ca acuma o sa am. De ce s-a intamplat asa ceva? Am scris pentru ca simteam nevoia sa mai stie si altcineva, sa zica cineva ceva, orice numai sa zica. Nu ma pot concentra nici la munca, si el si problema de sanatate, nici cu parintii nu ma inteleg bine. Plang, asta fac. Stiu ca intr-o zi nu voi mai plange. Dar pana atunci mai e. Multumesc pentru ascultare.

pur si simplu cred ca nu-i omu potrivit care sa te asculte si sa te inteleaga...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe niciuna nu vrea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×