Sari la conținut
Forum Roportal
misugrs

vista si xp

Postări Recomandate

Am un laptop cu vista busines pe el si vreau sa mai bag si un xp sp2 pe a doua partitie ptr ca softurile pe care le am nu merg pe vista. Dar totusi nu vreau sa stric partitia cu vista. Cand introduc cd-ul cu xp setup-ul de la xp nu vede partitiile de pe hard. Am introdus anticul fdisk si acesta vede partitiile dar xp-ul nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare. pentru un win vista, accestul la internet cere o parola si un user name. in conditiile in care ISP-ul meu nu foloseste asa ceva, ce pot face pentru a ma conecta la reteaua de cartier? sfaturi,..va rog :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai ce legatura are conexiunea internetului cu reteaua? :doh:

E destul sa ai un cablu de retea de la hub.

Editat de RHS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni , nu va mai bagati Vista acum ca sunt fel de fel de versiuni naspa ... si romanii inca nu se pricep :doh:

 

 

Ramaneti pe Xp ... Cel mai bine , pentru moment .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oameni buni , nu va mai bagati Vista acum ca sunt fel de fel de versiuni naspa ... si romanii inca nu se pricep :lol:

Ramaneti pe Xp ... Cel mai bine , pentru moment .

E un mesaj pentru incepatori :yahoo: nu? Si daca e asa trebuia sa faci un PS :yahoo:

 

Eu unu folosesx XP. Si nu ma atrage deloc Vista deocamdata. Cand o sa iasa pentium 5 o sa imi instalez si eu vista. Merge si pe pc-ul meu ca i-am facut proba dar nu ma atrage si nu e asa rapid cum e xp-ul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E un mesaj pentru incepatori :tease: nu? Si daca e asa trebuia sa faci un PS :tease:

 

Eu unu folosesx XP. Si nu ma atrage deloc Vista deocamdata. Cand o sa iasa pentium 5 o sa imi instalez si eu vista. Merge si pe pc-ul meu ca i-am facut proba dar nu ma atrage si nu e asa rapid cum e xp-ul.

 

E un mesaj pentru toti cei care gandesc: "Pc-ul meu duce Vista , hai sa il instalez ca ii super tare" . :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreti sa aveti doua sisteme, Vista si XP, puteti folosi utilitarul VistaBootPro. Mai multe informatii despre utilitar si despre metoda de dual boot cu Vista si XP gasiti pe site-ul producatorului: http://www.vistabootpro.org/ . Eu unul l-am folosit cu succes.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×