Sari la conținut
Forum Roportal
kane01

ce trebuie sa fac?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Servus, ma numesc Kane01, si vreau sa va cer cu parerea, va rog sa ma ajutati

 

Cunosc o fata , avem multe lucruri in comun, numai ca este o problema, dap, dac nu era nu scriam acest mesaj pt ajutor.

Mai intai o descriere despre mine: poate ati observat de la inceput ca imi place sa fac totul de unu singur, fara ajutor, sunt cam anti social si da, nu am incredere in oameni din cauza unor intamplari neplacute ce mi s-au intamplat. Sunt tipul de om care intotdeauna da vina pe el si nu pe altu, caut sa imi ajut prietenii, iar pe mine mai deloc. Prima mea dragoste (dac as putea sa ii zic asa) nu a durat mai mult de 3 saptamani, acea persoana m-a ranit foarte mult zicandu-mi la sfarsit ca totul a fost o gluma si ca ea doar vroia sa mai omoare din timp. Nu modul ideal pentru un inceput. Mi-am revenit, am trecut peste, am zis sa merg inainte, insa din nefericire nu a fost asa . Au trecut 3 ani am stat mai mult izolat, nu am mai vorbit cu nici o fata pana cand am intalnit-o pe ea. La inceput nu ma interesa sa fim impreuna, insa la insistenta prietenilor care isi cam faceau girji din cauza mea am zis bine, sa le fac pe plac. Am vorbit cu ea doar cand ne intalneam cu gasca, mrog doar asa chit-chat, nu lucruri serioase, insa mi-a lasat o impresie foarte buna, e o persoana deschisa, pot sa vorbesc despre orice subiect cu ea, insa nu prea o fac. De ce? Nici eu nu stiu....stiu ca e o persoana cu totul speciala, rar gasesti oameni ca ea, vreau sa am incredere in ea dar ceva ma opreste, o parte din minte nu ma lasa sa ii vorbesc, tot e faza cu "daca zic asta oare cum o v-a interpreta?" imi e frica sa ii zic cva si care ei sa nu ii convina sau poate care sa o raneasca. Insa am avut o discutie pe tema asta cu ea si s-a cam suparat la partea cu "daca ii zic asta si o voi rani?" si mi-a zis sa nu mai fiu asa ca sa ma ajute...cat de mult as vrea dup cum am zis ceva nu ma lasa....stiu sunt si complexat si imi e frica sa iubesc din nou. I-am dat mesaje sa ii zic ce simt pentru ea dar in acelasi timp ceva imi spunea ca nu am facut bine, deoarece ma facea sa ma simt vulnerabil. Infine...am aflat de la ea ca si ei ii pasa de mine si ar fi dispusa sa fim impreuna, numai ca, lafel ca si mine, si ei ii e cam frica sa inceapa din nou o relatie.

Sincer nu stiu ce sa fac...imi place de ea dar nu stiu cum sa ii vorbesc deoarece nu prea am experienta si nu vreau sa o ranesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am vorbit cu ea doar cand ne intalneam cu gasca, mrog doar asa chit-chat, nu lucruri serioase, insa mi-a lasat o impresie foarte buna, e o persoana deschisa, pot sa vorbesc despre orice subiect cu ea, insa nu prea o fac. Sincer nu stiu ce sa fac...imi place de ea dar nu stiu cum sa ii vorbesc deoarece nu prea am experienta si nu vreau sa o ranesc.

 

Continuaţi să vorbiţi despre lucruri care vă fac plăcere. Cu vremea, atunci c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Infine...am aflat de la ea ca si ei ii pasa de mine si ar fi dispusa sa fim impreuna, numai ca, lafel ca si mine, si ei ii e cam frica sa inceapa din nou o relatie.

 

 

Mai intai afla daca-i eschiva sau adevar in destainuirea fricii de-a incepe o noua relatie!

Daca-i pasa si-i dispusa, ba colac peste pupaza ti-o mai zice si verde-n fata, ori o doare-n cot, ori e admirabil de sincera. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand gandeste-te ca fata asta nu are de ce sa sufere pentru ca tu ai avut o deceptie in dragoste, asa ca nu ai sa ii metionezi prin ce ai trecut tu cu fosta, trebuie sa vii la ea deschis, si cu experientele neplacute lasate la spate, tot bagajul. Ai putea sa o ranesti daca faci in mintea ta asocieri cu fosta, comparatii, asemanari, amintiri, si astfel reactiile tale vor fi pe masura, adica reticenta, neincredere, etc. Lasa relatia sa decurga natural, continua cum te-a sfatuit si Lupini.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Servus, ma numesc Kane01, si vreau sa va cer cu parerea, va rog sa ma ajutati

 

Servus! `neata!!! cum vrei tu :)

Ce sa-ti zic...sa incerci ca apoi iti pare rau ca nu ai incercat ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca cel mai bine ar fi sa te lasi dus de val, asta ca sa nu-ti para rau mai tarziu. Nu crezi ca ai suferi mai mult stiind ca nici macar nu ai incercat sa faci ceva pentru a avea o relatie cu ea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...imi place de ea dar nu stiu cum sa ii vorbesc deoarece nu prea am experienta...

 

poi mey...experienta in niciun caz nu se capata daca u nu incepi o relatie ca sa treci prin toate etapele......incearca sa vezi ce iese.......nu tre sa iti fie frica sa nu o ranesti......trebuie sa comunici cu ea ca sa vezi ce ii place..... ;) ..si dupa asta..dupa ce o sa va cunoasteti mai bine....o sa va fie usor sa incepeti o relatie....yo una zic ca are fi bine sa nu mai stai izolat..sa icnerci sa vezi ce frumoasa e iubirea ;) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai avut o relatie 3 saptamani si ai suferit 3 ani ? WAW! Nu crezi ca ai exagerat cu suferinta ? Eu cred ca da , si ca este timpul sa treci la "lucru" .

Cati ani ai ?

Discuta deschis cu fata. Spune-i ca o placi si ca iti doresti sa ai o relatia cu ea . Nu folosi "intermediari" !

 

Ai inteles gresit, am si zis "nu a durat mai mult de 3 saptamani" "Mi-am revenit, am trecut peste, am zis sa merg inainte"(am mai fost cu cineva insa lafel ca prima, s-a terminat tot cu stangul), nu am zis ca am suferit 3 ani, doar ca am facut "pauza".

Eu am 19 ea are 21.

 

@Enki: Ai perfecta dreptate, si crede-ma ca eu ma urasc pentru faza ca o compar cu fostele, chiar nu vreau dar, nu stiu cum sa zic, e ceva care imi vine in cap fara sa vreau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sincer nu stiu ce sa fac...imi place de ea dar nu stiu cum sa ii vorbesc deoarece nu prea am experienta si nu vreau sa o ranesc.

 

CURAJ !!!! Uita trecutul si incearca sa dai tot ce este mai bun din tine. Arata-i fetei ce-ti place, si in acelasi timp incearca sa descifrezi dorintele ei. Fa primul pas ca doar esti barbat. Daca te place abia asteapta....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
@Enki: Ai perfecta dreptate, si crede-ma ca eu ma urasc pentru faza ca o compar cu fostele, chiar nu vreau dar, nu stiu cum sa zic, e ceva care imi vine in cap fara sa vreau.

Da-i reset. :)

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×