Sari la conținut
Forum Roportal
Iris00

Romani in Iordania

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

darky, cum e acolo? cum ti se pare ca tara? ce obiective turistice ai vizitat sau ai de gand sa vizitezi si cum ti s-au parut?

te intreb pentru ca imi place aceasta tara si vreau sa aflu cat mai multe pareri despre ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

marhaba!!!!

as vrea sa studiez in iordania,si in vara asta plec acolo...cunosc un baiat de acolo si sper k ne vom casatori,as vrea sa stiu cum se poarta barbatii cu femeile acolo,deoarece am auzit tot felul de povestioare si chiar mie rau cand aud de ele...

ma fascineaza tot ce tine de iordania...am cativa prieteni acolo...

daca aveti inf cu care m-ati putea ajuta as aprecia gestul...

va multumesc..sper sa ma intalnesc cu cativa romani pe acolo; :cry: :crazy:

:think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
marhaba!!!!

as vrea sa studiez in iordania,si in vara asta plec acolo...cunosc un baiat de acolo si sper k ne vom casatori,as vrea sa stiu cum se poarta barbatii cu femeile acolo,deoarece am auzit tot felul de povestioare si chiar mie rau cand aud de ele...

ma fascineaza tot ce tine de iordania...am cativa prieteni acolo...

daca aveti inf cu care m-ati putea ajuta as aprecia gestul...

va multumesc..sper sa ma intalnesc cu cativa romani pe acolo; :crazy: ;)

:think:

 

Depinde de barbat. Daca cel pe care il cunosti este un om de treaba se va purta ok,daca nu...nu.Depinde cum ti-e norocul.Alta chestie importanta este felul cum te vei intelege cu familia lui si cum te vor agreea ei pe tine.

Din nefericire sunt multi barbati badarani,vilolenti care-si abuza sotiile,dar din astia sunt peste tot.

Inainte sa te gandesti serios la a face pasul acesta in viata (casatoria) gandeste-te la ce anume vrei,ce asteptari si pretentii ai si cum iti inchipui tu viitorul tau,dupa care gandeste-te bine daca el va putea sa-ti ofere tot ceea ce vrei si cu asta nu ma refer la lucruri materiale.Exista o diferenta culturala ( si religioasa presupun) intre voi pe care nu multe cupluri reusesc sa o infrunte si depaseasca.Tu ai fost crescuta intr-un anumit milieu iar el a fel.S-ar putea ca mentalitatile vostre sa se bata cap in cap mai tarziu...cand poate va fi prea tarziu sa-ti dai seama daca ai facut o greseala sau nu.

 

PS: M-ai facut chiar curioasa,ce anume te fascineaza la Iordania? :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Depinde de barbat. Daca cel pe care il cunosti este un om de treaba se va purta ok,daca nu...nu.Depinde cum ti-e norocul.Alta chestie importanta este felul cum te vei intelege cu familia lui si cum te vor agreea ei pe tine.

Din nefericire sunt multi barbati badarani,vilolenti care-si abuza sotiile,dar din astia sunt peste tot.

Inainte sa te gandesti serios la a face pasul acesta in viata (casatoria) gandeste-te la ce anume vrei,ce asteptari si pretentii ai si cum iti inchipui tu viitorul tau,dupa care gandeste-te bine daca el va putea sa-ti ofere tot ceea ce vrei si cu asta nu ma refer la lucruri materiale.Exista o diferenta culturala ( si religioasa presupun) intre voi pe care nu multe cupluri reusesc sa o infrunte si depaseasca.Tu ai fost crescuta intr-un anumit milieu iar el a fel.S-ar putea ca mentalitatile vostre sa se bata cap in cap mai tarziu...cand poate va fi prea tarziu sa-ti dai seama daca ai facut o greseala sau nu.

 

PS: M-ai facut chiar curioasa,ce anume te fascineaza la Iordania? :think:

 

 

el e super cu mine.nu am ce sa obiectez,nu ne-am certat niciodata pana acum,sper sa fie totul ok...

imi place foarte mult aquaba, wadi rum, petra, si in special orasul amman care este o minunatie...:cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
el e super cu mine.nu am ce sa obiectez,nu ne-am certat niciodata pana acum,sper sa fie totul ok...

 

El e in Romania sau Iordania adica ceea ce intreb de fapt este daca relatia voastra este una de la distanta si prin internet sau sunteti intradevar impreuna in acelasi loc? Iar intre relatie boyfriend/girlfriend si casatorie e mare diferenta,in special pentru un arab si presupun musulman (sau e crestin?).Faptul ca nu v-ati cerat niciodata nu prea poate sa profeteasca cum va fi relatia voastra in viitor.Daca vei avea vreun viitor bun cu el depinde de multi alti factori...in primul si in primul rand de ce fel de sotie isi doreste el a avea iar tu la fel...cum ai vrea sa fie barbatul laga care doresti sa-ti petreci viata,cate compromisuri sunteti pregatiti sa faceti unul de dragul altuia,cum veti negocia diferenta intre cultura si religie,ce pretentii veti avea unul de la altul,in ce aspecte exista limite,ce interese in comun aveti,impartasiti aceleasi ideologii si mentalitate sau macar similare....samd.Indragosteala nu este indeajuns intr-o casatorie.Iar faptul ca se comporta super cu tine acum nu este o garantie ca se va comporta mereu asa in special daca-i devii nevasta.Incearca sa-l cunosti mai bine pe el ca om,caracterul lui si ce vrea de la viata,cum gandeste,etc.De multe ori comportamentul si cuvintele unor oameni pot fi superficiale si fatarnice ascunzand cine este individul in realitate.

 

Iti doresc numai bine si fericire indiferent cu cine vei fi in viata.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
M-ai facut chiar curioasa,ce anume te fascineaza la Iordania? :crazy:

Numele tari. :cry:

Zi mai bine cum e cu viza de intrare? Ti se acorda sa sau nu ?

Cum e pe acolo ?:think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Zi mai bine cum e cu viza de intrare? Ti se acorda sa sau nu ?

Cum e pe acolo ?:think:

De ce intrebi,te pregatesti cumva pentru o calatorie in lumea fascinantului? :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce intrebi,te pregatesti cumva pentru o calatorie in lumea fascinantului? :think:

 

Sinrt la moda localitatile exotice de vizitat sau descoperit ... azi la radio in masina am auzit ca niste americani s-au dus in Eden si Babilon in Irak ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti doresc numai bine si fericire indiferent cu cine vei fi in viata.

 

 

 

merci mult,si tie la fel

locuiesti in iordania???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×