Sari la conținut
Forum Roportal
Thelightlife

They Sold Their Soul for Rock and Roll

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Intrati - aici si urmariti clipurile din cadrul blog ului. Acesta este adevaratul chip al muzicii rock !!! Iar cei care spun ADEVARUL sunt huliti de avocatii diavolului, adeptii muzicii - sataniste - rock si o parte din cea pop.

In Biblie se spune: "Cine aude trompeta sunand si nu spune si altora, are mainile patate de sange". Faceti posibil ca acest material sa fie vazut de cati mai multi semeni. Trimiteti adresa la toate cunostintele pe care le aveti si rugati-i sa faca acelasi lucru.

Editat de Thelightlife

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi-am vandut sufletul ptr Rock n Roll dar ascult cu foarte mare placere.Cat despre faptul ca ar fi de la "omul negru din subsol" crestinii au considerat de multe ori orice fel de inovatie ca veniind de la Satan:muzica(simfonica,dance,Rock n Roll,etc),tiparul,medicamentele,calculatoarele,vaccinurile,cardurile,televizorul

radioul,etc.Foarte multi crestini vb de "pericolul" muzicii care ar induce "stari satanice",dar mult mai putini dintre ei vb de exemplu pericolul armelor nucleare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intrati - aici si urmariti clipurile din cadrul blog ului. Acesta este adevaratul chip al muzicii rock !!! Iar cei care spun ADEVARUL sunt huliti de avocatii diavolului, adeptii muzicii - sataniste - rock si o parte din cea pop.

 

Şi eu am fost un mare admirator al acestor tipuri de muzică atunci c

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mmm... inca ai o coarda sensibila pentru Diavol ;) :cry:

E vreun om care să nu aibă ? Eu unul , cunosc doar trei creştini cu adevărat. Totuşi, mă străduiesc c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lupini,muzica nu are nimic.Acum cateva sute de ani,protestantii spuneau ca muzica din timpul slujbelor religioase era de la "dragutul"zeu crestin al raului.Altii cred inca in faptul ca toata muzica e de la Satan.Departe de asta,muzica reprezinta ptr multi o sursa de relaxare.

Acum despre muzica violenta,cu unele mesaje de negare a lui Dumnezeu,pe multi ii ajuta,ptr ca aceasta muzica descrie emotii puternice pe care le traim in viata:furie,deznadejde,dezamagire,etc.Daca esti om normal,intelegi ca e muzica,asculti,dar nu te duci sa incendiezi masini fiindca asa spune textul.Cam ca la jocurile mai violente pe computer.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt unii oameni care cand asculta rock devin mai increzatori in propriile forte dar asta nu inseamna ca vor incepe sa comita crime. Omul este o fiinta in stare sa discearna intre "bine" si "rau", iar daca melodia preferata a unuia instiga la crima asta nu inseamna ca imediat se va repezi la primu' om ce-i iese in cale.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×