Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Senzational ...Evanghelia lui Nicodim

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce frumos ar fi sa fie adevarat .... dar nasterea lui Isus este in moarte ...caci numai prin moarte se ajunge in imparatia sa ...si sa te nasti ca mort vesnic ...inseamna sa nu iti gasesti odihna ci sa bantui ca strigoii pana la sfarsitul lumii!

 

zici ca , cunosti natura si-o iubesti? cum renaste natura? murind toamna ...si incoltind primavara... asa si omul in Domnul va fi

 

 

...dar daca nu vrei sa-ntelegi...du-te-n p**a :o: :P :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu e important!dar o sa ne cunoastem dupa duh,nu?!.

 

Pai, in Biblie mai scrie ca mireasa si mirele nu vor MAI fi in biserica, la un moment dat.

 

Apocalipsa 18:23

 

Lumina lămpii nu va mai lumina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
zici ca , cunosti natura si-o iubesti? cum renaste natura? murind toamna ...si incoltind primavara... asa si omul in Domnul va fi

 

 

...dar daca nu vrei sa-ntelegi...du-te-n p**a :flowers: :blink: :doh:

 

multumesc ptr urare ...dar este gratuita ...eu inteleg bine ...dar tu te faci ca nu pricepi!

 

Intradevar ...comparatia cu natura sau cu pomul care inverzeste primavara e perfecta!

 

Dumnezeu este Pomul ...iar Oamenii sunt ca frunzele pomului ...ele au un rol precis in existenta lui Dumnezeu ...si in toamna vietii ... ele cad ..fara sa mai reinvie vreodata caci la primavara cresc frunze noi!

Cam asta e si soarta noastra ...suntem un fel de frunze prin care traieste Dumnezeu ...fara noi ...adica fara viata ...el e mort ... USCAT

 

Asa cum frunzele nu au nevoie de case de rugaciune unde sa -l linga in p**a pe Dumnezeu ...tot asa nu are nevoie nici omul de prostii ca acestea!

 

Viata omului se rezuma la folosirea "functiilor" cu care a fost daruit ...si cum functia religioasa nu este ceva natural transmis genetic si este indusa prin prostie ... este cat se poate de clar nu avem nevoie de ea !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci te inchini la femei!si Solomon a cazut in sex tirit de iubire!a cazut la batrinete ,dar tu ai luat-o asa de tinar!sa stii ca daca maninci din sex traiesti vesnic ,in ziua cind vei minca din sex ,vei trai negresit.da tot n-ai zis cine te mintuieste!

 

 

pai IISUS zice ca zamislirea din femeie e pacatoasa necurata,si femeia naste pt moarte,si daia zice Iisus ca trebuie ,e musai sa ne nastem din nou ,din D-zeu.eu vad femeile fara Cristos ca fiind curve si preacurve ,cum se marita cum se activeaza gena curviei si se uita dupa draci!eu nu vad o femeie decit crestina ,altfel ...o groapa murdara ,o galeata sexuala ,doar la cruce la picioarele lui Iisus devine curata.tu ce mai stai ,fugi acolo ca vine prapadu si te prinde ratacind pe nu stiu ce forumuri!zi slava Domnului ca exista Iisus.

 

Esti sub orice critica..No comment.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este cel mai bun (sau rau?) exemplu pentru a arata ce face din oameni intelegerea gresita a lui Dumnezeu. Priviti/cititi si luati aminte.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si mama ta... cum e? :bye: :bye:

Mama lui a fost deja pedepsită. Uite şi tu ce a născut! :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mama lui a fost deja pedepsită. Uite şi tu ce a născut! :roll:

 

Oricum mama lui nu are nici o vina. Mai mult ca sigur ca biata femeie habar nu are ce rahat mananca el pe internet .

Editat de Azrael

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci te inchini la femei!si Solomon a cazut in sex tirit de iubire!a cazut la batrinete ,dar tu ai luat-o asa de tinar!sa stii ca daca maninci din sex traiesti vesnic ,in ziua cind vei minca din sex ,vei trai negresit.da tot n-ai zis cine te mintuieste!

 

 

pai IISUS zice ca zamislirea din femeie e pacatoasa necurata,si femeia naste pt moarte,si daia zice Iisus ca trebuie ,e musai sa ne nastem din nou ,din D-zeu.eu vad femeile fara Cristos ca fiind curve si preacurve ,cum se marita cum se activeaza gena curviei si se uita dupa draci!eu nu vad o femeie decit crestina ,altfel ...o groapa murdara ,o galeata sexuala ,doar la cruce la picioarele lui Iisus devine curata.tu ce mai stai ,fugi acolo ca vine prapadu si te prinde ratacind pe nu stiu ce forumuri!zi slava Domnului ca exista Iisus.

amice banuiesc ca esti beat cand te trezesti poate iti ceri scuze

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nici dumnezeu si nici dracu nu-l mai trezeste p-asta.mi-e mila de a lui mama si eventuale surori.ce sa mai spun de sotia lui,saraca! :kisses:

nu cred ca are ,doar o mama crestina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai poate a ajuns in asemenea hal tocmai din cauza ca a avut o mama mult prea crestina!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×