Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Senzational ...Evanghelia lui Nicodim

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai da, chiar asa, mai ales daca vezi femeia prin prisma misogina a Bibliei.

ia zi ,cum ar trebui sa vad femeia?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Maica-ta care te-a nascut, sotia care iti naste copii, orice femeie care da viata, si fara de care viata nu ar fi posibila, ei ar trebui sa ii multumesti de 1000 de ori pe zi, sa saruti si pamantul pe care calca.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Arata-mi-o si mie ... ca zau ca i-as face o fotografie ...si desfranata si cu sapte capete ?...ba si cu zece coarne ...pentru un shooting foto e interesanta ...dar arata-mi-l si mie pe prostu ala care se desfraneaza cu un asemenea monstru ?...poate doar un pocait care vrea sa ajuga cat mai repede in "imparatia domnului!" ...ca si ala are coarne dar nu stiu cate!

 

Ah ...stiu eu ca vorbesti in metafore ...si ca de fapt desfaranata cu 7 capete si 10 coarne e biserica-politica adica religia crestina ...ca una e cea mai mare curva si alta e o mare desfranata !

 

 

S-o fi dat acum 3-4 mii de ani ... dar daca nu a ajuns la voi pana acum ...e o problema ce tine de posta !

 

Sper ca ai retinut ca femeia este ...IN PRIMUL RAND ... o adevarata sfanta ....mai creatoare ca dumnezeul crestin insasi ...ca ala nu a creat nici macar o Biblie ...si pe aiai a furat-o ... si mai nascatoare de Dumnezei .... decat insasi sfanta Marie care a ramas gravida la 11 ani cu soldatul roman Panthera .... mama Sotie gospodina prieten ...iata adevaratele ei fetze

 

...un singur repros recunosc ca i se poate face ...faptul ca va ingrijeste si iubeste va creste si educa copii ... in loc sa va scuipe in ochi ptr nerusinarea voastra sa vorbiti astfel despre ele ...barbati inconstienti si monstrii retrograzi ce sunteti!

deci te inchini la femei!si Solomon a cazut in sex tirit de iubire!a cazut la batrinete ,dar tu ai luat-o asa de tinar!sa stii ca daca maninci din sex traiesti vesnic ,in ziua cind vei minca din sex ,vei trai negresit.da tot n-ai zis cine te mintuieste!

 

Maica-ta care te-a nascut, sotia care iti naste copii, orice femeie care da viata, si fara de care viata nu ar fi posibila, ei ar trebui sa ii multumesti de 1000 de ori pe zi, sa saruti si pamantul pe care calca.

pai IISUS zice ca zamislirea din femeie e pacatoasa necurata,si femeia naste pt moarte,si daia zice Iisus ca trebuie ,e musai sa ne nastem din nou ,din D-zeu.eu vad femeile fara Cristos ca fiind curve si preacurve ,cum se marita cum se activeaza gena curviei si se uita dupa draci!eu nu vad o femeie decit crestina ,altfel ...o groapa murdara ,o galeata sexuala ,doar la cruce la picioarele lui Iisus devine curata.tu ce mai stai ,fugi acolo ca vine prapadu si te prinde ratacind pe nu stiu ce forumuri!zi slava Domnului ca exista Iisus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai IISUS zice ca zamislirea din femeie e pacatoasa necurata,si femeia naste pt moarte,si daia zice Iisus ca trebuie ,e musai sa ne nastem din nou ,din D-zeu.eu vad femeile fara Cristos ca fiind curve si preacurve ,cum se marita cum se activeaza gena curviei si se uita dupa draci!eu nu vad o femeie decit crestina ,altfel ...o groapa murdara ,o galeata sexuala ,doar la cruce la picioarele lui Iisus devine curata.tu ce mai stai ,fugi acolo ca vine prapadu si te prinde ratacind pe nu stiu ce forumuri!zi slava Domnului ca exista Iisus.

 

si mama ta... cum e? :doh: :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci te inchini la femei!si Solomon a cazut in sex tirit de iubire!a cazut la batrinete ,dar tu ai luat-o asa de tinar!sa stii ca daca maninci din sex traiesti vesnic ,in ziua cind vei minca din sex ,vei trai negresit.da tot n-ai zis cine te mintuieste!

 

 

pai IISUS zice ca zamislirea din femeie e pacatoasa necurata,si femeia naste pt moarte,si daia zice Iisus ca trebuie ,e musai sa ne nastem din nou ,din D-zeu.eu vad femeile fara Cristos ca fiind curve si preacurve ,cum se marita cum se activeaza gena curviei si se uita dupa draci!eu nu vad o femeie decit crestina ,altfel ...o groapa murdara ,o galeata sexuala ,doar la cruce la picioarele lui Iisus devine curata.tu ce mai stai ,fugi acolo ca vine prapadu si te prinde ratacind pe nu stiu ce forumuri!zi slava Domnului ca exista Iisus.

viata este posibila si fara tine,ca adam a stat ceva vreme singur,tu ai venit mai pe urma ca o strimbatate si din cauza asta ai cazut jalnic la picioarele sarpelui,la falusul sau!te inchipuiesti in acel paradis perfect in care dupa partida de sex oferita de sarpe excitata pina la urechi parasindute lumina ,slava cu care te conjurase D-zeu,cazuta din cauza greutatii sarcinii sexuale ,cum fugeai prin gradina ,speriata ,ascunzindute dupa pomi de acei dinozauri care cautau sa te inghita ,i-ti fugea somnul de pe ochi de spaima noptii,de urletele stridente ale jivinelor de tot felul,unde sa te incalzesti de frigul iernii geroase ,erai toata numai singe di cauza spinilor ,foamea te bintuia setea la fel,e grozav tabloul de groaza cum aratai!SI Adam care pina atunci se chema foc sacru=om=is,privea de sus din lumina!la tine curva tradatoare!ia fost mila de tine atunci ,s-a lasat induiosat de imaginea ta decazuta ,a renuntat de buna voie la slava sa si te-a salvat !Asta-i recunostinta ta?daca da ,atunci Domnul Dumnezeu sa te vada si sa te judece dupa cuvintele tale.

 

si mama ta... cum e? :doh: :focus:

e crestina!

 

Arata-mi-o si mie ... ca zau ca i-as face o fotografie ...si desfranata si cu sapte capete ?...ba si cu zece coarne ...pentru un shooting foto e interesanta ...dar arata-mi-l si mie pe prostu ala care se desfraneaza cu un asemenea monstru ?...poate doar un pocait care vrea sa ajuga cat mai repede in "imparatia domnului!" ...ca si ala are coarne dar nu stiu cate!

 

Ah ...stiu eu ca vorbesti in metafore ...si ca de fapt desfaranata cu 7 capete si 10 coarne e biserica-politica adica religia crestina ...ca una e cea mai mare curva si alta e o mare desfranata !

 

 

S-o fi dat acum 3-4 mii de ani ... dar daca nu a ajuns la voi pana acum ...e o problema ce tine de posta !

 

Sper ca ai retinut ca femeia este ...IN PRIMUL RAND ... o adevarata sfanta ....mai creatoare ca dumnezeul crestin insasi ...ca ala nu a creat nici macar o Biblie ...si pe aiai a furat-o ... si mai nascatoare de Dumnezei .... decat insasi sfanta Marie care a ramas gravida la 11 ani cu soldatul roman Panthera .... mama Sotie gospodina prieten ...iata adevaratele ei fetze

 

...un singur repros recunosc ca i se poate face ...faptul ca va ingrijeste si iubeste va creste si educa copii ... in loc sa va scuipe in ochi ptr nerusinarea voastra sa vorbiti astfel despre ele ...barbati inconstienti si monstrii retrograzi ce sunteti!

apocalipsa arata lucruri care se intimpla de la Iisus incoace ,deci babilonul este Roma ,iar Iisus Nazarineanu va distruge vaticanul cu secerea si ciocanul.!tot ce vorbesti este o rastalmacire diabolica ,diavolul a fost suparat ca D-zeu a facut omul mai presus de el ,un Duh datator de viata ,pe cind el a ramas un duh slujitor,dar la tine care -i supararea ,daca vrei vorbim pe imail.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai IISUS zice ca zamislirea din femeie e pacatoasa necurata,si femeia naste pt moarte,si daia zice Iisus ca trebuie ,e musai sa ne nastem din nou ,din D-zeu.eu vad femeile fara Cristos ca fiind curve si preacurve ,cum se marita cum se activeaza gena curviei si se uita dupa draci!eu nu vad o femeie decit crestina ,altfel ...o groapa murdara ,o galeata sexuala ,doar la cruce la picioarele lui Iisus devine curata.tu ce mai stai ,fugi acolo ca vine prapadu si te prinde ratacind pe nu stiu ce forumuri!zi slava Domnului ca exista Iisus.

 

ma indoiesc de faptul ca esti constient de afirmatiile pe care le faci ..

in optica ta milioanele de femei necrestine ca cele budiste, musulmane,evreice , sunt toate gropi murdare si galeti sexuale?

mie personal mi-ar fi rusine chiar si pe intuneric sa gandesc asa!!!!!!!!!!!!!!!!

 

viata este posibila si fara tine,ca adam a stat ceva vreme singur,tu ai venit mai pe urma ca o strimbatate si din cauza asta ai cazut jalnic la picioarele sarpelui,la falusul sau!

mare-i gradina .. :focus:

tu chiar nu-ti dai seama ce spui!

femeia nu a venit de nicaieri si de capul ei ..a fost facuta de Creator in mod special pentru Adam.

daca o vezi asa cum ne-ai descris-o aici pe forum, vina nu e a femeii, e vina ochilor pacatosi cu care o privesti tu.

scuze, dar asta e realitatea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai IISUS zice ca zamislirea din femeie e pacatoasa necurata,si femeia naste pt moarte,si daia zice Iisus ca trebuie ,e musai sa ne nastem din nou ,din D-zeu.eu vad femeile fara Cristos ca fiind curve si preacurve ,cum se marita cum se activeaza gena curviei si se uita dupa draci!eu nu vad o femeie decit crestina ,altfel ...o groapa murdara ,o galeata sexuala ,doar la cruce la picioarele lui Iisus devine curata.tu ce mai stai ,fugi acolo ca vine prapadu si te prinde ratacind pe nu stiu ce forumuri!zi slava Domnului ca exista Iisus.

O viziune misogina si inapoiata asupra femeii care nu poate aduce decat un comportament si o mentalitate medievale, drept dovada uite ce poti sa debitezi. Te asigur eu ca sunt femei de alta religie decat crestina carora nu meriti nici macar sa le pupi picioarele, la ce minte murdara si ingusta poti sa ai.

Si ai sa ma scuzi daca nu am sa urmez sfatul unui indoctrinat cu mentalitate de om al pesterilor, eu m-am nascut in secolul XX cand lumea s-a luminat.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
viata este posibila si fara tine,ca adam a stat ceva vreme singur,tu ai venit mai pe urma ca o strimbatate si din cauza asta ai cazut jalnic la picioarele sarpelui,la falusul sau!te inchipuiesti in acel paradis perfect in care dupa partida de sex oferita de sarpe excitata pina la urechi parasindute lumina ,slava cu care te conjurase D-zeu,cazuta din cauza greutatii sarcinii sexuale ,cum fugeai prin gradina ,speriata ,ascunzindute dupa pomi de acei dinozauri care cautau sa te inghita ,i-ti fugea somnul de pe ochi de spaima noptii,de urletele stridente ale jivinelor de tot felul,unde sa te incalzesti de frigul iernii geroase ,erai toata numai singe di cauza spinilor ,foamea te bintuia setea la fel,e grozav tabloul de groaza cum aratai!SI Adam care pina atunci se chema foc sacru=om=is,privea de sus din lumina!la tine curva tradatoare!ia fost mila de tine atunci ,s-a lasat induiosat de imaginea ta decazuta ,a renuntat de buna voie la slava sa si te-a salvat !Asta-i recunostinta ta?daca da ,atunci Domnul Dumnezeu sa te vada si sa te judece dupa cuvintele tale.

Serios? Cum de o fi la tine viata posibila fara femeie? Esti cumva vreun organism de ala unicelular care se reproduce asexuat? Asta ar explica multe despre tine.

Restul aberatiilor nici nu imi pot inchipui de unde le-ai scos, ce facea Eva? Fugea de dinozaurii care vroiau sa o inghita? :focus: Tare!!! :doh: Si de unde si pana unde era Adam in lumina? Tu te bazezi pe altceva decat Biblia pentru povestioarele tale?

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ia zi ,cum ar trebui sa vad femeia?!

 

 

In primul rand ar trebui sa o vezi, sa o privesti shi sa realizezi ca toate aceste " concluzii" ale tale sunt pe baza unui grav complex de inferioritate sau pe baza unei sechele suferite cel mai probabil prin tinereturi, ar trebui sa vezi care este adevarata problema sa o rezolvi shi poate ca asha iti vei gasii shi tu perechea ( banuiesc ca esti celibatar)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci te inchini la femei!si Solomon a cazut in sex tirit de iubire!a cazut la batrinete ,dar tu ai luat-o asa de tinar!sa stii ca daca maninci din sex traiesti vesnic ,in ziua cind vei minca din sex ,vei trai negresit.da tot n-ai zis cine te mintuieste!

 

Prostii ca cele pe care le povestesti s-a intamplat pe vremea lui Solomon ...

Azi femeile nu sunt mai desfranate ca barbatii ...pentru ca ele nu fac fantezii sexuale cu vantul sau cu ploaia ci cu barbati ...si in aceasta activitate contributia este de 50% ptr fiecare din parti ...asa ca femeile sunt la fel ca si barbatii ...adica tot oameni ...ceea ce despre cei care gandesc ca tine ...nu se poate afirma!

 

pai IISUS zice ca zamislirea din femeie e pacatoasa necurata

 

Evident ...ce te astepti sa iasa din gura lui Lucifer alias Isus ...vezi semnatura mea!

Pentru noi cei evoluati si nu creati din noroi ca oala de noapte ... nasterea unui copil este cel mai sfant lucru din existenta unei familii, iar aceasta se face asa cum a lasat creatorul ...iar faptul ca religia cere ca o femeie lauza sa se imbisericeasca dupa ce a dat nastere unui ingeras ....si in acelasi timp ... STIM ...nu credem ...ca acea biserica este creata de un mare criminal al antichitatii ...ne dovedeste cine e SFANT si cine MURDAR!

 

femeia naste pt moarte,s

 

Si ce a facut Dumnezeu din noroi de ce nu mai traieste?

Sa nu zici ca rata sau vulpea care si ele au fost create din lut ...au gustat din fructul curvit al religiei si de aia au devenit muritoare ..ca omul.

 

Daia zice Iisus ca trebuie ,e musai sa ne nastem din nou ,

 

Ce frumos ar fi sa fie adevarat .... dar nasterea lui Isus este in moarte ...caci numai prin moarte se ajunge in imparatia sa ...si sa te nasti ca mort vesnic ...inseamna sa nu iti gasesti odihna ci sa bantui ca strigoii pana la sfarsitul lumii!

 

 

eu vad femeile fara Cristos ca fiind curve si preacurve ,cum se marita cum se activeaza gena curviei si se uita dupa draci!eu nu vad o femeie decit crestina ,altfel ...o groapa murdara ,o galeata sexuala ,doar la cruce la picioarele lui Iisus devine curata.tu ce mai stai ,fugi acolo ca vine prapadu si te prinde ratacind pe nu stiu ce forumuri!zi slava Domnului ca exista Iisus.

 

Fara cuvinte !!!! Adica femeile Budistilor sau hindusilor care sunt fara Unsu ...sunt toate curve ...ca li se activeaza gena curviei ....DOOOOOOAAAAAMNNNNEEEEEE...ce mare e gradina ta!

 

Priviti bine ce monstrii naste religia !

 

Si stiti de ce ...ptr ca religia nu iti cere sa rationezi ...ci doar sa crezi ...Si Somnul Ratiunii Naste Monstrii!!!

 

Unul din ei si-a dat singur examenul!

 

si mama ta... cum e? :P :jester:

 

lasa omul in pace si nu-l jigni punandu-i asemenea intrebari !

iti dai seama ca daca era asa cum ar fi trebuit ...nu nastea un asemenea monstru !

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×